Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Polski split payment będzie unikalny


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 1 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 25 lipiec 2018 - 13:05

Róbcie wolne niedziele, rozdawajcie publiczne pieniądze, a jednocześnie nakładajcie nowe wyższe podatki i obowiązki dla przedsiębiorców. Jak ta nadmuchana bańka pęknie jak w Grecji to wszyscy nagle przejrzą na oczy... bo po co uczyć się na cudzych błędach, prawda? Bycie Polakiem to jednak specyficzny stan umysłu jest ;-)

totwoj8

Napisano 23 październik 2017 - 16:02

O, fajnie :) Dzięki wielkie :) Jestem pewien, że mi się te porady przydadzą :)


Napisano 23 październik 2017 - 15:44

A ja mam spore obawy. Chcą wprowadzić "coś" co nigdzie nie funkcjonuje w myśl zasady łapaj złodzieja. Co z kosztami obsługi takich rachunków ? Kto za to zapłaci ? Wprawdzie mówi się że będzie za darmo to ja w to nie wierzę. Oby się nie okazało ze wzrosną bankowe stopy procentowe czy opłaty i prowizje a może po cichu rząd będzie z naszych podatków płacił bankom. Co z kosztami przedsiębiorstwa np.biura rachunkowe, księgowa, szkolenia itp.? A co z bankructwami banków ? Żeby się nie okazało że przedsiębiorca z upadającym bankiem stworzył grupę zorganizowaną w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. I tak dalej i tak dalej. Nikt z tych światłych umysłów nie pomyśli że nasz system skarbowy jest drogi, nieefektywny. Każda prawie kontrola to swoisty upadek przedsiębiorcy. Ogłupiające przepisy podatkowe gdzie już eksperci gubią się. Wiele dziedzin materii podatkowej nie jest uregulowane co stwarza przez organy skarbowe dowolność i rozpacz przedsiębiorcy. Na koniec powiem tak nic się nie robi. Dalej to samo nowe służby kontrolne nowe pałki i tak to funkcjonuje od 89r. Reforma finansów, uproszczenie, mniejsze podatki itd ależ to wywołuje u naszych (każdej ekipy) spazmy szaleństwa. Przecież to golenie się sprawdza więc golmy dalej pacjenta. Gorzej jak pacjent ucieknie i nie będzie kogo już strzyc. Ale puki co interes się kręci. Prawnicy zarabiają, pracownicy urz.skarbowych mają ekstra premie za złapanych złodziei, sędziowie powołują biegłych biegli korzystają z ekspertów, doradcy. księgowi itd.

Napisano 28 lipiec 2017 - 10:19

po poprawkach ustawa będzie bardzo dobra, cieszę się, że w końcu ktoś się zabiera za oszustów!

Napisano 29 czerwiec 2017 - 08:55

System bardzo dobry, nie ma co sie obawiac. Na zachodzie dziala i tam nie maja takich problemow z wyludzaniem vatu.

Napisano 25 czerwiec 2017 - 13:41

głupota ludzka nie zna granic największe problemy w gospodarce nie są z wyłudzeniami vat sprzedawców tylko z niezapłaconymi fakturami przez odbiorców system ten całkowicie zmiecie z rynku małe podmioty.

Admin Księgowość

Napisano 25 czerwiec 2017 - 13:41

Proponowany przez Ministerstwo Finansów model systemu podzielonej płatności (split payment) w podatku VAT jest unikalny - przyznał 21 czerwca 2017 roku wiceminister finansów Paweł Gruza podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. W niektórych krajach funkcjonują niektóre jego elementy ale nigdzie nie ma dokładnie takiego systemu, jaki ma być wdrożony w Polsce.

Powrót do artykułu: Polski split payment będzie unikalny

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)