Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: Zakup mieszkania - nowe czy stare?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 06 sierpień 2021 - 14:21

Nowe budownictwo wydaje się kuszące, ale jak widzę jakość wykonania tych wszystkich mieszkań, to mam wrażenie że czasami jednak lepiej wybrać mieszkanie w starej płycie. Mam wrażenie, że to będzie kosztowało mniej nerwów jeżeli chodzi o użytkowanie. 


Ida4

Napisano 16 czerwiec 2021 - 10:15

Jeśli zdecydujesz się na zakup nieruchomości z drugiej ręki to powinieneś także pomyśleć o tym, aby poznać jej realną wartość. W tym zadaniu pomoże Tobie rzeczoznawca majątkowy z Krakowa: https://infidea.pl/w...homosci-krakow/. Zachęcam do kontaktu i polecam z własnego doświadczenia.


nocykk

Napisano 31 marzec 2021 - 19:15

Moim zdaniem nowe. Kupujesz "carte blanche", urządzasz po swojemu, wszystko jest nowe, nie trzeba remontować - kuć i demlowoać :) Plus inwestycji, przynajmniej w Warszawie, jest naprawdę sporo i to fajnych - np. https://marysin6.apm...lopment.com.pl/


KarolinaKurczaba

Napisano 15 marzec 2021 - 11:10

Planuję kupić mieszkanie w Warszawie. Zastanawiam się czy jest sens kupować nowe (w stanie deweloperskim), - za wszelką cenę. W zasadzie kupienie mieszkania z inwestycji, która powstała w przeciągu kilku lat chyba nie jest najgorszym rozwiązaniem. Jak myślicie, może ktoś ma większe doświadczenie ode mnie?

Myślę, że to naprawdę od wielu czynników zależy, z jakiego rynku kupić mieszkanie. Ja mimo wszystko, jeśli miałabym kupować nieruchomość, to pewnie od dewelopera - nowoczesne budownictwo, nie wymaga remontu itd. To, co Ci mogę zalecić, obojętnie z jakiego rynku kupisz mieszkanie, to na pewno sprawdzenie umowy deweloperskiej/sprzedaży z prawnikiem. Wiadomo, że takie umowy są często pisane skomplikowanym językiem i dzięki temu sprzedawcy mogą umieścić tam niepożądane elementy. Ja rozmyślam nad kupnem mieszkania, zagłębiam się w ten temat, jak przeprowadzić to bezpiecznie. To, co mogę Ci polecić to czytanie tego typu artykułów o nieruchomościach: https://pewnylokal.p...czny-mieszkania, bo serio wielu rzeczy można się dowiedzieć, o których nie miałam wcześniej pojęcia.

 


Napisano 28 luty 2021 - 01:31

Przed zakupem mieszkania z rynku wtórnego warto zasięgnąć rady rzetelnego rzeczoznawcy odnośnie wartości danej nieruchomości. Polecam usługi rzeczoznawcy majątkowego Nieruchomości DNP Dagmara Niźnikowska-Przedpełska.


damaszko

Napisano 25 luty 2021 - 13:27

Rynek wtórny, szukać na własną rękę czy raczej przez pośrednika?


Arystokratka

Napisano 22 luty 2021 - 10:13

Wszystko zależy od oferty w danym mieście. "Na sucho" nawet nie ma co tego rozpatrywać.


MazreTom

Napisano 20 luty 2021 - 13:55

Ja kupiłem mieszkanie w stanie deweloperskim. To moim zdaniem bardziej opłacalna opcja niz kupowac uzwayne od kogos z niespodziankami


Izak

Napisano 13 styczeń 2021 - 07:27

To fakt, raz że takie mieszkania są dużo większe niż te z rynku pierwotnego, to są solidnie zrobione, a większość nowoczesnych niercuhomości sypie się po 2-3 latach...


Arystokratka

Napisano 12 styczeń 2021 - 11:18

Obecnie często mieszkania z rynku wtórnego są bardziej atrakcyjne pod kątem lokalizacji, metrażu i wyglądu (są wyremontowane). Jeśli jesteście ze Śląska, to poczytajcie tu o tym, gdzie szukać mieszkań w Bytomiu. Dodam tylko, że ceny akurat w tym mieście są bardzo atrakcyjne.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)