Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Kotłownia a względy ppoż


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 1 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

ivojim

Napisano 10 sierpień 2020 - 07:48

Planujemy wykonać kotłownię z pomieszczenia gospodarczego. W kotłowni pracować będzie piec węglowy z podajnikiem. Zastanawiamy się, nad względami bezpieczeństwa ppoż. Czy oprócz czujki dymu czy czadu, warto montować jeszcze jakieś dodatkowe systemy?

 

Dla względów bezpieczeństwa, dobrze jest rowniez wziąć pod uwagę czujki dymu pożarowe:

https://www.asd.pl/c...i-dymu-pozarowe -  więcej informacji znajdziesz na tej stronie.

 

Czujki takie nie zapobiegaja powstaniu pożaru, jednak skutecznie informują osoby pozostające w budynku o powstaniu w danym miejscu pożaru. Dzieki temu można szybciej wezwać pomoc oraz szybciej ewakuować się w bezpieczne miejsce. Dzieki temu można ugasić ogień w zarodku, znacznie ograniczy to straty.

 

Polecam kontakt z firmą, powinni doradzić jakie systemy wybrać. Nie jest to drogie rozwiazanie, ale jednocześnie bardzo pomocne. 


mistif

Napisano 05 październik 2018 - 11:03

Wiesz, wszystko jest dokladnie zobrazowane w przepisach. Zreszta teraz przy takim projekcie to musisz miec zezwolenie praktycznie na wszystko, a przed instalacja kotla masz wizyte kominiarza w celu sprawdzenia droznosci komina oraz sprawdzeniu czy jest odpowiednia wentylacja pomieszczenia. Musisz takze pamietac o odpowiedniej ilosci swiezego powietrza jakie kociol bedzie pobieral do spalania. W kwestii bezpieczenstwa to moim zdaniem czujnik dymu i czadu bedzie tutaj czyms co musisz posiadac. Jesli nie wiesz gdzie kupic sprawdzony to mozesz podpytac w Sklep Eltrox.pl - https://www.eltrox.p...niki-czadu.htmlgdzie maja dosc duzy wybor markowych produktow. To wlasnie wybor z nastawieniem na jakosc bedzie kluczem .. bo sa za male pieniadze to mozna sobie narobic tylko niepotrzebnych klopotow.
 


dante80

Napisano 04 wrzesień 2018 - 11:54

Czujniki dymu i czadu to podstawa. Poza tym elementy wykończeniowe  - wybór w tym zakresie też jest dosyć duży. To co istotne, to aby spełniały wyśrubowane normy ochrony ppoż.

 

Nie bez znaczenia jest też wentylacja czy kanały odprowadzające dym. Powinny posiadać odpowiednie przekroje, oraz być wykonane z materiałów odporny na wysokie temperatury.

Zerknij jeszcze tutaj.


bummer

Napisano 04 wrzesień 2018 - 07:01

Planujemy wykonać kotłownię z pomieszczenia gospodarczego. W kotłowni pracować będzie piec węglowy z podajnikiem. Zastanawiamy się, nad względami bezpieczeństwa ppoż. Czy oprócz czujki dymu czy czadu, warto montować jeszcze jakieś dodatkowe systemy?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)