Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Odstąpienie od umowy deweloperskiej.


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 3 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

angostura

Napisano 08 kwiecień 2020 - 15:40

Dzien Dobry!

Czy mogę prosić o poardę w następującej sprawie:

 

Zawarłem z deweloperem umowę notarialną na wybudowanie i przeniesienie praw własności lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej.

W umowie tej jako termin wydania lokalu ( rozumiany jako lokal przygotowany do wykonania prac wykończeniowych) oraz termin przeniesienia praw własności w formie "Umowy Przyrzeczonej" został wyznaczony na 31.01.2020 roku.      

Do dzisiaj lokal nie został wydany. Deweloper ciągle przesuwa termin odbioru lokali.  Wszelkie płatności zostały uregulowane w terminach.

W umowie jest zapis, że Nabywca może skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy deweloperskiej w przypadku nie przeniesienia na Nabywcę prawa własności lokalu w terminie określonym w Umowie deweloperskiej pod warunkiem wyznaczenia Deweloperowi 120-dniowego terminu na przeniesienie prawa własności i w razie bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu Nabywca będzie uprawniony do odstąpienia od umowy, zachowując roszczenia z tytułu kary umownej za okres opóźnienia zgodnie z zapisami umowy deweloperskiej.

Dodatkowo Nabywca może odstąpić od umowy w przypadku braku wydania na rzecz Nabywcy Lokalu w terminie określonym w umowie deweloperskiej, pod warunkiem wyznaczenia Deweloperowi dodatkowego 30-dniowego terminu na wydanie lokalu.

Stąd moje pytania:

Czy wyznaczenie Deweloperowi 120-dniowego terminu na przeniesienie praw własności musi być wykonane w formie pisemnej czy po prostu wystarczy aby ten czas upłynął i wtedy mogę odstąpić od umowy?

Czy wystarczy pisemne wezwanie do wydania lokalu z wyznaczeniem dodatkowego 30-dniowego terminu do odstąpienia od umowy.

Jak takie wezwanie ma wyglądać?

Bardziej zależy mi na odbiorze lokalu abym mógł go wykończyć.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)