Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: głośny sąsiad - cisza nocna?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Prawo spokoju

Napisano 06 luty 2019 - 17:33

Ja radzę wszystkim którzy nie maja upierdliwych sąsiadów nad głowa alby poszli do mieszkania gdzie takie rzeczy maja miejsce . Połóżcie sie w łóżku po 8 godzinach pracy w celu odpoczynku i niech dzieci z gory wali wam w sufit tylko dlatego ze jest mały !!!!!!! Zobaczycie jak to jest !!!!!!!! Teraz napisze do ludzi którzy maja problem z złośliwym zaklocaniem spokoju . Ludzie nie dajecie sie wykańczać psychicznie, jeśli zwracacie uwagę sąsiadom ze zakłócają wam ciszę ,a ci nic z Tym nie robią to wówczas jest to już złośliwe działanie i z tym idzie sie do sądu !!!!! Normalnie wyzywacie policję i mówicie ze jest zakłócanie ciszy i spokoju !!!!! Nie obchodzi was to kto zakłóca !!!! Jest zakłócanie ciszy przez sąsiadów . Cisza obowiązuje cała dobę i każdy z nas ma prawo zyc w spokoju ! Wystarczy kilka razy wezwać policję by sprawa trafiła do sądu . W sądzie pokażcie nagrania jak wam walą w sufit o rana do wieczora ! Koniecznie weźcie świadków (ale nie z rodziny) którzy słyszeli jak wam walą w sufit ! Nagrania ,świadkowie i macie sprawę wygrana bo macie prawo zyc spokojnie we własnym domu ,a posiadanie dziecka nie jest zadnym wytłumaczeniem . Ja jestem po takiej sprawie !!!! Tupali mi w sufit od rana do wieczora ,nieważne czy dorośli czy dzieci !!!! Tupali tak ze sie ze snu zrywałam ! Nagrałam 400 filmów z tupaniem ,zaprosiłam 10 osób które były świadkami . Najpierw jednak uprzejmie Rozmawiam z sąsiadami ,prosiłam o cieszę ,prosiłam o wyrozumiałość i nic . Sąd wydał im wyrok o złośliwe zakłócanie spokoju i dostali 5 tysięcy grzywnej . Wiecie jaka mam teraz cieszę ? :))))))))))))) Musicie walczyć o swoje ! Artykuł 51 kodeksu wykroczeń jest dla was !!!!!!!!! Zakłócanie spokoju w ciągu dnia zostało uregulowane w art. 51 Kodeksu wykroczeń. Zgodnie ze wspomnianym w zdaniu poprzednim artykułem kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. A wy ludzie którzy macie dzieci ,albo ich nie macie ,a zakłócacie spokój sąsiadom pamiętajcie ze na pierwszej rozprawie dostaniecie grzywna nie mniejsza niż 5 tysięcy !!!! A na drugiej rozprawie będzie to wyrok w zawieszeniu . Nie macie prawa zakłócać spokoju ludziom i nieważne jest kto z was go zakłóca ,jest zakłócanie spokoju i to jest karalne !!!!!!!

black

Napisano 02 luty 2017 - 15:35

Z czasem policja sie już zaznajamia z blokiem, z mieszkańcami i ich uporczywym sąsiadem bo tyle razy bywają ;p chociaż jak wszystkie metody skutkowały tylko na chwile to i to pewnie nie zrobi na nim wrażenia. Ale powodzenia!


Fizo

Napisano 05 styczeń 2017 - 13:07

To są uroki mieszkania w bloku, z doświadczenia wiem, ze tylko policja pomaga.


michalwu

Napisano 23 sierpień 2016 - 13:17

Zdecydowanie pomóc może tylko policja. Niech przyjeżdżają do skutki ,w końcu sąsiad się nauczy, że trzeba szanować innych lokatorów.


pink43

Napisano 17 kwiecień 2016 - 15:18

Najgorzej jak się trafi taka czarna owca w bloku, która ma za nic są sąsiadów za ścianą i puszcza muzykę na cały regulator.

luke45

Napisano 11 styczeń 2016 - 21:19

Mam ten sam problem. Sąsiad po interwencji zaczyna straszyć cały blok...


natka44

Napisano 07 styczeń 2016 - 16:55

Tak też było i w naszym przypadku sąsiad codziennie puszczał muzykę wieczorami i w nocy. Pewnego dnia przegiął i wezwaliśmy Policję, dostał upomnienie. Pomogło raz na zawsze.


Mickey

Napisano 08 grudzień 2015 - 21:12

Spokój można zakłócić również w dzień, nie ma ograniczeń czasowych, tym bardziej jeśli jest to uciążliwe i powtarzalne. Stanowi to wykroczenie. Moim zdaniem najlepiej zgłaszać na Policję i dokumentować pomiary hałasu też. 


Magdalena84

Napisano 25 listopad 2015 - 12:25

Jak po 22 to dzwonić na policje - za którymś razem dostanie mandat i będzie spokój.


Anna Anna

Napisano 16 listopad 2015 - 00:14

Powiem szczerze, u mnie w bloku jak mieszkałam jeszcze w starej kamieni z rodzicami, sąsiedzi notorycznie dzwonili na policję czy na staż miejską na swoich sąsiadów z góry - niezależnie od pory dnia. Jak nerwowy sąsiad tłumaczył się, że nie ma ciszy nocnej i może robić co chce na to straż odpowiedziała, że jeśli muzyka przeszkadza innym lokatorom to nie ma znaczenia jaka to pora dnia. Byli u nich 3 razy i upomnieli, że następnym razem czeka ich kolegium. 


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)