Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Minimalna emerytura w 2019 r. - komu przysługuje, wysokość


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 22 listopad 2019 - 18:25

Ukończyłam 60 lat i udowodniłam następujące okresy: ZUS składkowe 1 rok 7 miesięcy 19 dni ZUS nieskładkowe 4 lata 10 miesięcy 27 dni KRUS składkowe 14 lat 11 miesięcy 19 dni co po zsumowaniu daje: składkowe 16 lat 7 miesięcy 8 dni nieskładkowe 4 lata 10 miesięcy 27 dni A więc razem: 21 lat 6 miesięcy 5 dni Czy przysługuje mi emerytura minimalna z ZUS w wysokości 1100 zł?

Napisano 10 wrzesień 2019 - 11:12

ja nie liczę na emeryturę. składki odprowadzam od lat. i wiem jedno, jeżeli nie ustawie się sam to nie mam co liczyć na państwo. emerytury to ma budżetówka  i dawny ustrój. więcej weźmie UBek jak człowiek co uczciwie przepracował całe życie


Napisano 30 sierpień 2019 - 08:14

Jak na razie przyszłe emerytury w/g ZUS to jedno wielkie G.... Jak ustawowo nie będzie zwiększona do np 1800 zł netto (taka powinna być minimalna na teraz) to nie da się przeżyć i chyba trzeba będzie wyjechać np: do Niemiec aby mieć z stamtąd godziwą emeryturę na starość. Ci co pracowali za PRL i w zakładach pracy ciężkiej i ze szkodliwym to mają kolosalne emerytury, niektórzy tyle nawet nie zarabiają. Nie wspominam o uprzywilejowanych, których emerytury były wliczane na podstawie zarobków z ostatniego roku. Jak mieli przejść na emeryturę to wszystkie premie brali na siebie aby mieć składki wysokie a same środki pieniężne udawali tym którym się faktycznie należały i tak w kółko aż to zostało zniesione. I teraz żyją jak pączki w maśle.

Napisano 15 sierpień 2019 - 20:31

Ja mam nadzieję że dzięki PPK jak ja będę przechodzić na emeryturę a to jeszcze trochę czasu ... To będą one trochę wyższe niż obecnie. Bo to jest trochę przerażające jakie dziś mają emerytury niektórzy ludzie.

Napisano 13 sierpień 2019 - 09:03

Temat emerytur zawsze budził skrajne emocje tak naprawdę. Nie zazdroszczę ludziom którzy teraz przechodzą na nią, ale mam nadzieję że mnie uda się jakoś zapewnić sobie lepsze życie na emeryturze, bo przecież u nas w kraju zaczyna obowiązywać ppk, czyli pracownicze plan kapitałowy, które dają sporą szansę na oszczędzanie

Napisano 24 lipiec 2019 - 10:34

Do Juliusza. Jeżeli ktoś z jakiegoś powodu otrzymał całkowitą niezdolność do pracy to przysługuje mu renta. Osteoporoza jest na ogół przypadłością ludzi u schyłku życia, więc rozumiem że kiedyś dana osoba będąc w wieku produktywnym pracowała. Wystarczy 20-25 lat pracy żeby uzyskać prawo do emerytury. Ponadto, osteoporoza nie wyklucza całkowicie z życia zawodowego.

Napisano 11 luty 2019 - 14:43

dzięki za wiadomość . Jeżeli ostoporoza jest wyleczalna dlaczego nie.inne choroby też można pominąć .Tylko trzeba znaleść taką pracę i otrzymać,kartę zdrowia .

Napisano 11 luty 2019 - 09:44

Program wyborczy ma być dla wszystkich obywateli, a nie tylko tych, którym się pracować nie chce. Całkowita niezdolność do pracy nie oznacza, że nie można pracować, a pracują i osoby z orzeczoną całkowitą niezdolnością do pracy i samodzielnej egzystencji - w kontekście tych osób byłoby kuriozalne, żeby nie wymagać stażu do minimalnego świadczenia emerytalnego.


Napisano 11 luty 2019 - 09:13

osobie ,która ma całkowitą niezdolność do pracy i nie była w stanie wypracować 20 letni staż pracy nie otrzyma najnizszej emerytury . można się nabrać i głosować .Dobry program wyborczy.

Napisano 27 styczeń 2019 - 10:49

Emerytura minimalna to ściema bo ZUS dla każdego wylicza indywidualnie świadczenie takie na jakie sobie zapracował - hej

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)