Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Ile może dorobić emeryt i rencista od 1 marca do 31 maja 2018 r.


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 07 czerwiec 2018 - 22:50

Przez kilkadziestąt lat pracują uczciwie na emeryturę , dobrze im się powodzi i ciach - emerytury niema. Dla mnie to okradanie ludzi z tego czgo im należy. To prawo jest do bani i nie zachęca do rozwoju przedsiębuorczości w tej grupie wiekowej. Istny twór z PRL-u

Napisano 25 maj 2018 - 09:29

Czy przepisy nie dotyczą np.pana Jarosława?Podobno mamy równouprawnienie-panie premierze.

Napisano 16 maj 2018 - 10:43

Emeryci mogą dorabiać ale tylko na czarno . W przeciwnym wypadku, zostaną ograbieni z pieniędzy przez złodziejskie państwo .

wizawi

Napisano 24 kwiecień 2018 - 10:29

Teraz warto jeszcze pamiętać o tym,że seniorzy mają bezpłatne leki. Żeby sobie sprawdzić, które to są, wejdźcie na specjalną wyszukiwarkę leków bezplatnelekidlaseniora.pl  . Tam można sobie wszystko wygodnie sprawdzić.


Napisano 23 kwiecień 2018 - 18:03

emeryci wypoczywać, renciści się leczyć, a młodym dajcie pracować

Kolego, rencista może pracować ale nie w ciężkiej pracy a zarobić musi na życie (nie chcesz wysłać na bezdomnego) renta socjalna, która jest głodowa nie stać na utrzymanie mieszkania, wyżywienia, higienia, leki, sprzęty medyczne - wszystko drogo kosztuje w Polsce, obudź się kurcze :/


Napisano 23 kwiecień 2018 - 10:46

emeryci wypoczywać, renciści się leczyć, a młodym dajcie pracować

Napisano 13 kwiecień 2018 - 20:54

Limity dla osób które nie osiągnęły wieku emerytalnego nie PIS wprowadził. To obowiązuje od lat, co najmniej  od roku 2000. .Limitów nie mają osoby które osiągnęły wiek emerytalny.

nieważne jest kto i kiedy wprowadził. ważne jest by ludzie mogli dorobić więcej w tych ciężkich czasach. mamy czysty ucisk fiskalny. i jak PIS chce głosy a wybory blisko, to niech ustali poziom co najmniej 4 tys brutto bez zmniejszenia świadczenia. jeśli nic nie zrobi dla zwykłych ludzi to wynocha!


Napisano 02 kwiecień 2018 - 08:42

to kara za podjęcie pracy! PIS przegra wybory jak nie zniesie limitów!

Limity dla osób które nie osiągnęły wieku emerytalnego nie PIS wprowadził. To obowiązuje od lat, co najmniej  od roku 2000. .Limitów nie mają osoby które osiągnęły wiek emerytalny.


Napisano 01 kwiecień 2018 - 18:55

to kara za podjęcie pracy! PIS przegra wybory jak nie zniesie limitów!

Napisano 22 marzec 2018 - 13:24

Oznacza to, że wymienione wyżej osoby nie muszą informować ZUS-u o tym, ile dorabiają do świadczenia. Obowiązki emeryta i rencisty Na emerycie i renciście spoczywa obowiązek niezwłocznego zawiadomienia ZUS o podjęciu dodatkowej pracy zarobkowej i o wysokości osiąganego przychodu W jednym akapicie nie trzeba informować ZUS a w kolejnym trzeba i to nie jest bełkot informacyjny????

Wystarczy przeczytać tekst ze zrozumieniem. Jest podane dokładnie, w których sytuacjach trzeba zawiadamiać ZUS o pracy, a w których nie trzeba.Jak wyciągnie się dwa zdania z całego tekstu i się je komentuje, to nie ma co się dziwić, że są one dla niektórych niezrozumiałe.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)