Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Wypowiedzenie umowy o pracę - o czym warto pamiętać


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 6 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 28 październik 2019 - 11:57

Nic nie składaj. Skoro obiecał ci pracę w innym zakładzie to przecież dotrzyma słowa. Lepiej skontaktuj się z przełożonym i porozmawiaj na jakich zasadach przejdziesz do innego zakładu.

Tylko po sprawdzeniu, że dojazd do innego zakładu zajmie mi co najmniej dwie godziny do pracy i dwie godziny po pracy, to średnio interesujące rozwiązanie. Poza tym otrzymałam inną ciekawą propozycję pracy; znacznie bliżej mojego miejsca zamieszkania.


Dorota

Napisano 28 październik 2019 - 11:50

Nic nie składaj. Skoro obiecał ci pracę w innym zakładzie to przecież dotrzyma słowa. Lepiej skontaktuj się z przełożonym i porozmawiaj na jakich zasadach przejdziesz do innego zakładu.


Napisano 28 październik 2019 - 11:39

Jestem w dość absurdalnej sytuacji jako pracownik. Pracuję w firmie ponad 3 lata (mam umowę na czas nieokreślony). Firma zadecydowała o zlikwidowaniu zakładu. Wszyscy pracownicy otrzymali wypowiedzenia umów o pracę z odpowiednimi klauzulami (np. o wypłaceniu ekwiwalentu za niewykorzystany urlop czy też należnej odprawie). Wypowiedzenia nie otrzymałam tylko ja. Przełożony zaproponował mi przeniesienie do innego zakładu (w Polsce jest ich kilkanaście) ale tylko ustnie.... nic nie mam na piśmie. Mija wyznaczony czas zamknięcia zakładu. Czy mogę ja złożyć wypowiedzenie umowy o pracę, np. za porozumieniem stron? Tylko wówczas ominą mnie należne świadczenia... Sytuacja jest dość absurdalna... Pracodawca nie poinformował mnie o moim statusie w sytuacji likwidacji zakładu.

Dorota

Napisano 12 lipiec 2019 - 09:50

Tak, obowiązuje cię okres 3 miesięcy.

Jeżeli pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia za pracę lub je opóźnia jest to ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków wobec pracownika, możesz rozwiązać umowę bez wypowiedzenia. Art 55 § 1(1).


Napisano 12 lipiec 2019 - 06:34

witam mam takie pytanie jestem na urlopie bezpłatnym od trzech miesięcy i chcę złożyć wypowiedzenie, przy czym pracuję już 3 lata w firmie czy również obowiązuje mnie okres wypowiedzenia 3-miesięcznego. Pracodawca zalega z wypłaceniem wynagrodzenia

ZosiaA

Napisano 28 grudzień 2018 - 12:36

Szef ma rację - 3 m-ce

Napisano 28 grudzień 2018 - 12:32

Mam pytanie. Od 2013 roku jestem zatrudniona na czas nieokreślony, przy czym w warunkach umowy mam zaznaczony okres wypowiedzenia 1 miesiąc . Teraz chce dac wypowiedzenie bo zmieniam pracę. I moje pytanie brzmi . Jaki okres wypowiedzenia jest prawidłowy. Bo szef twierdzi że 3 miesiące mimo że w umowie jest miesiąc.

ZosiaA

Napisano 10 sierpień 2018 - 12:19

ok, a co jeśli mam przykładowo 2 tygodnie wypowiedzenia, a nie dotrzymam tego okresu? to co wtedy?

"nie dotrzymam" ? o co chodzi?


Napisano 10 sierpień 2018 - 11:44

ok, a co jeśli mam przykładowo 2 tygodnie wypowiedzenia, a nie dotrzymam tego okresu? to co wtedy?

ZosiaA

Napisano 21 maj 2018 - 09:30

świeżo po kursie jestem, chciałam zabłysnąć  :P  :P  :P

A tak na poważnie to wiem wiem, że nie wiadomo o co chodzi ;)

błysnęłaś :wub:


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)