Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Badania lekarskie w stosunku pracy


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

ZosiaA

Napisano 20 wrzesień 2019 - 20:40

Wsadź sobie te reklamy

immanuel.thiel

Napisano 20 wrzesień 2019 - 19:53

Odnośnie badań, NFZ a wizyta prywatna - czy są różnice? Zacząłem o tym czytać z ciekawości https://info-market....czy-sa-roznice/. Sam zazwyczaj wybierałem badania na fundusz, ale czy prywatne wizyty nie są według was lepsze? Ciekawi mnie z czego wy korzystacie, bo rozważam przeniesienie się do prywatnej przychodni. 


Napisano 06 wrzesień 2019 - 13:11

Czy w takim wypadku pracownik ma prawo złożyć wypowiedzenie pracy ze skutkiem natychmiastowym?

 


Wypowiedzenie ma prawo złożyć zawsze, ale naturą wypowiedzenia jest zachowanie  ustawowego lub umownego okresu pomiędzy wypowiedzeniem, a rozwiązaniem umowy.

 

Najlepiej, żeby "przypomnienie" było na piśmie, ale w tym przypadku pracodawca popełnia wykroczenie z art. 283 kp, więc rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia może być zasadne.


Napisano 06 wrzesień 2019 - 12:30

A co w przypadku kiedy pracodawca zapomniał a mimo przypomnień nie skierował na badania. Pracownik nie powinien być dopuszczony do pracy ale wiadomo że pracuje. Czy w takim wypadku pracownik ma prawo złożyć wypowiedzenie pracy ze skutkiem natychmiastowym? Mówimy o przypadku pracy bez badań dłuższej niż dwa miesiące?

Napisano 25 czerwiec 2019 - 15:23

moze jeszcze pracownik bedzie placil pracodawcy bo chce pracowac pomysl bonia nim cos napiszesz

Napisano 22 marzec 2017 - 09:53

Tak to prawda. Rodzinny powinien wydawać zaświadczenia czy jest się zdolnym do pracy. Tylko rodzinni lekarze posiadają karty gdzie wszelkie choroby są zawarte. Oczywistym jest że nie dotyczy to 100% osób pracujących ale na pewno większość. Mam już doświadczenie (pracuje w kadrach) iż przyszli pracownicy ukrywają choroby przed lekarzami medycyny pracy, ci tak na prawdę nie mają jak i nie muszą wykonywać specjalistycznych badań, wydają zaświadczenie że jest się zdolnym do pracy a po jakimś czasie wychodzi a to że w pracy dostał ataku padaczki, nie ma jednej nerki itd.

Napisano 09 wrzesień 2014 - 17:54

Dlaczego wszystkie koszty , przerzucane są na pracodawcę , przecież to pracownik chce pracować, to on powinnien pokazać że jest zdolny do pracy, a instytucja lekarza rodzinnego to co ? Lepiej zna przyszłego pracownika niż taki z medycyny pracy przed którym pracownik ukrywa choroby.

Admin Kadry

Napisano 09 wrzesień 2014 - 17:54

Badania lekarskie są tak ważne w stosunku pracy, że Kodek pracy uniemożliwia rozpoczęcie bez nich pracy. Zasadą jest, że pracodawca opłaca koszty badania. Jakie badania wyróżnia prawo pracy?

Powrót do artykułu: Badania lekarskie w stosunku pracy

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)