Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Czy pracodawca może nagrywać pracowników w pracy


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 2 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano dziś, 01:09

A co z nagrywaniem rozmów za pomocą mikrofonu wbudowanego w komputerze? Jeżeli ktoś pracuje na laptopie i podejrzewa, że jest nagrywany

Napisano 02 lipiec 2019 - 11:18

Nie masz prawa do sprzeciwu, pracodawca ma prawo zabezpieczać swoje mienie, ty masz prawo się zwolnić, jeżeli zasady obwiązujące u pracodawcy ci nie pasują.


Napisano 02 lipiec 2019 - 10:19

Czy mam prawo do sprzeciwu? nie wyrażam zgody na nagrywanie mnie nie jestem złodziejem ale wiadomo że zostanie to użyte tylko i wyłącznie przeciw mnie jeśli ja będę chciał udowodnić pracodawcy cokolwiek to on mi tych materiałów nie przekaże.

Napisano 12 luty 2019 - 19:15

Pracodawca zainstalował program komputerowy monitorujący zarówno pocztę, ruch sieciowy, uruchamiane programy - /w tym: jaki program został uruchomiony, w jakim czasie, na jak długo, co w nim robi?/ jakie urządzenia podłącza do komputera / dysk, pendrive, smartfon/ co drukuje, i z czego?

Poinformowanie było zdawkowe-słownie, bez przekazania informacji na piśmie, jak jest zawarte w artykule 22 / paragraf od6-10/KP, bez uzgodnienia ze związkami zawodowymi.

Czy jest to zgodne do końca z Kodeksem Pracy?

 


Napisano 12 luty 2019 - 11:46

Problem z tym mają tylko Ci pracownicy którzy coś ukrywają, kradną, oszukują szefa. 90% kradzieży jest popełniana przez kadrę firmy. Uczciwy pracownik nie ma z tym problemu, jest mu to bez różnicy.

Napisano 04 lipiec 2017 - 14:51

Nie trzeba czytać żeby się domyślić, że jest to legalne pod warunkiem, że pracownik o tym wie. Dobrze, żę szefowie inwestują w dobre, działające systemy zabezpieczeń. U mnie w pracy szef założył pełen monitoring od konsalnetu i nikt nie miał z tym problemu.


Napisano 06 czerwiec 2017 - 11:42

Jestem pracownikiem Sklepu Szef założył monitoring na zapleczu i monitoring z dżwiękiem na sklepie. Czy to jest zgodne z prawem być dziennie monitorowana i podsłuchiwana ?

Przeczytaj artykuł zawarty w pierwszym poście tego wątku ( wszystkie 3 strony), a będziesz miała odpowiedź na swoje pytanie.

Napisano 05 czerwiec 2017 - 18:54

Jestem pracownikiem Sklepu Szef założył monitoring na zapleczu i monitoring z dżwiękiem na sklepie. Czy to jest zgodne z prawem być dziennie monitorowana i podsłuchiwana ?

Napisano 17 marzec 2015 - 09:20

Jestem pracownikiem Banku. Zajmuję się obsługą interesantów, wpłaty, wypłaty itd.... Z racji bezpieczeństwa Pracowników i Interesantów funkcjonuje monitoring. To jest zrozumiałe i zostałem o tym poinformowany, że następuje rejestracja obrazu i czasem dźwięku. Proszę mi podpowiedzieć, jak to się ma do rejestrowania rozmów telefonicznych? Nie jest to dla mnie do końca zrozumiałe? Załatwiam różne sprawy przez telefon, mniej lub bardziej poufne! ( rozmowy służbowe z klientem Banku) Klient też nie jest informowany o nagrywaniu rozmowy! Czy to jest legalne???

Napisano 12 marzec 2015 - 13:50

W każdej firmie panują inne zwyczaje. Jednak to nie zmienia faktu, że prawa zarówno pracodawcy jak i pracowników powinny być przestrzegane. Skoro pracownik może oszukiwać swojego pracodawcę i marnować czas zamiast pracować i przynosić firmie zysk, to tym samym pracodawca może kontrolować pracownika. Na stronie: szefpatrzy.pl/m/pl znajduję się produkt, który po szybkiej instalacji rozwieje naszą niepewność i poda na tacy dowody, jak tak naprawdę rzetelna i wydajna jest praca naszych podwładnych.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)