Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Udzielanie wolnego za pracę w soboty, nie...


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 5 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 22 wrzesień 2019 - 10:42

w tym roku będę pracował 9.11 10.11 oraz 11.11  przy normalnym wymiarze 8h/5d w tygodniu. Czy ze względu na to, że praca będzie i w niedzielę i  w poniedziałek 11 listopada nadal przysługuje mi tylko 1 dzień za każdy z przepracowanych i nic do zapłaty?

Jeśli masz niezwykle hojnego i bogatego pracodawcę, to możesz z nim negocjować zapłatę za dodatkowo przepracowane dni. Pracodawca może za nie zapłacić, ale nie musi. Pozostanie Ci odebranie wolnego w innych dniach.


Napisano 20 wrzesień 2019 - 15:16

w tym roku będę pracował 9.11 10.11 oraz 11.11  przy normalnym wymiarze 8h/5d w tygodniu. Czy ze względu na to, że praca będzie i w niedzielę i  w poniedziałek 11 listopada nadal przysługuje mi tylko 1 dzień za każdy z przepracowanych i nic do zapłaty?


Napisano 15 wrzesień 2011 - 10:56

art.151 kp

Napisano 15 wrzesień 2011 - 09:50

Fizjoterapeuta ma 7,25 :) No wałaśnie tak mi sie też wydawało. Ale na co mam sie powołać i ywtłumaczyć że mam rację.:) Taki proceder trwa od początku roku 2011 :) więc troszkę teraz sobie tych dni odbiorę :P

Napisano 15 wrzesień 2011 - 09:41

chyba- 7,35. Jezeli odebrałeś godziny z lipca w sierpniu, to norma w sierpniu jest pomniejszona. Godz. nadliczbowe w sierpniu, pracodawca ma obowiazek rozliczyć ( zapłacić lub oddać godziny /dzień).

Napisano 15 wrzesień 2011 - 09:34

Mam pytanie odnośnie rozliczania godzin nadliczbowych. Jestem na pełnym etacie, 7,25 to moj wymiar pracy dzienny x 5 dni w tygodniu pn-pt. W lipcu wypracowałem 7,5h nadgodziny, które chciałem odebrać w sierpniu.Odebrałem je w sierpniu i nie zostały mi te godziny wpisane do normy czasu pracy. Ale to nie wyszystko, bo w sierpniu zrobiłem 15h nadgodziny i ten dzień z lipca odjęto mi od tych 15h nowych nadgodzin z sierpnia. Gdybym nie miał nadgodzin w sierpniu i odebrał te z lipca to według pracodawcy wszystko się zgadza, a jesli mam nowe nadgodziny w sieprniu to mi zabiera tyle ile wykożystuje z lipca... Jak mam wyjaśnić to osobie ktora nie chce mnie słuchać i uważa że ma racje? Chyba ze ja jej nie mam?:)

Napisano 27 lipiec 2011 - 16:04

Witam, mam pytanie w sprawie podróży służbowych za granicę. podam przykład moich wątpliwości:Normalnie pracuję od 7do 15 pięć dni w tygodniu. Natomiast w niedzielę o godzinie 12:00 dnia wylatuję do Chin. Podróż w jedną stronę trwa około (czasami ponad) 20 godzin. Niestety w samolocie lecę w klasie ekonomicznej i nie mam kuszetki, ani miejsca sypialnego. W podróż służbową zabieram ze sobą laptop, dokumentację itd. Czy w związku z tym należą mi się nadgodziny lub odbiór dnia wolnego? Czy są jakieś przepisy które są na korzyść pracownika?pozdrawiam,Ola

Napisano 27 lipiec 2011 - 16:03

Witam, mam pytanie w sprawie podróży służbowych za granicę. podam przykład moich wątpliwości:Normalnie pracuję od 7do 15 pięć dni w tygodniu. Natomiast w niedzielę o godzinie 12:00 dnia wylatuję do Chin. Podróż w jedną stronę trwa około (czasami ponad) 20 godzin. Niestety w samolocie lecę w klasie ekonomicznej i nie mam kuszetki, ani miejsca sypialnego. W podróż służbową zabieram ze sobą laptop, dokumentację itd. Czy w związku z tym należą mi się nadgodziny lub odbiór dnia wolnego? Czy są jakieś przepisy które są na korzyść pracownika?

Napisano 27 lipiec 2011 - 10:09

Przepraszam za te błędy czasami nie zastanowię się i klepie znalazłam to :DZIAŁ 6 – CZAS PRACYROZDZIAŁ I. Przepisy ogólneROZDZIAŁ II. Normy i ogólny wymiar czasu pracyROZDZIAŁ III. Okresy odpoczynkuROZDZIAŁ IV. Systemy i rozkłady czasu pracyROZDZIAŁ V. Praca w godzinach nadliczbowychROZDZIAŁ VI. Praca w porze nocnejROZDZIAŁ VII. Praca w niedziele i świętaSzukałam i nie widzę nic co bym mogła sprawdzić a przede wszystkim pokazać jej.

Napisano 26 lipiec 2011 - 23:01

kunia- tak na początek, to rażące błędy!. Ida, ma rację- jeśli jesteś zatrudniona w systemie podstawowym i pracujesz od poniedziałku do piątku po 8 godzin dziennie, to odpracowanie prywatnych wyjść w sobotę spowoduje naruszenie zasady przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy i spowoduje konieczność udzielenia pracownikowi w zamian innego dnia wolnego od pracy (rozdz. VI Czas Pracy kp)

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)