Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: co powinna zawierać apteczka


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

aronr

Napisano 01 październik 2020 - 00:53

Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, do tego coś, czym moglibyśmy odkazić ranę (w moim przypadku Octenisept).


sloneczko526

Napisano 25 maj 2020 - 10:11

W aptekach można kupić gotowe apteczki. Na pewno powinny być tam być bandaże, koc termiczny, plastry, jałowe gaziki, coś do odkażania, nożyczki.


aniolek

Napisano 20 maj 2020 - 17:38

Powiem Wam, że ja naprawdę długo kompletowałam swoją idealną apteczkę. Każdy z nas ma zupełnie inne podejście do tego tematu i potrzebuje mieć inne produkty pod ręką :) Jednak na sam początek z całą pewnością polecam Wam zakupić dobrej jakości plastry uniwersalne. Ja wybieram najczęściej te od firmy Salvequcik: https://salvequick.p...ry-uniwersalne/ Mają wiele różnych propozycji, więc z pewnością znajdziecie zarówno opcję dla siebie, jak i dla swoich dzieci. Dodatkowo są w przystępnej cenie, nie odklejają się bez powodu i ładnie zabezpieczają wszystkie ranki ;)


lilu21

Napisano 03 maj 2020 - 15:07

A może octenispept https://zagojeni.pl/...ept-fakty-mity/Wydaje mi się, że też może być przydatny w każdej aptece np. na różne oparzenia.


franzz

Napisano 29 marzec 2020 - 14:56

z tym uzależnieniem to nie przesadzaj


wazer

Napisano 27 marzec 2020 - 07:32

Nie wiem czemu tak Polacy uzależniają sie od leków przeciwbólowych. Leki takie nie są zdrowe bo powodują uzależnienie, poza tym  moga działać szkodliwie na nasz wątrobę. 

 

Ze swojej strony polecam alternatywę dla klasycznych środków przeciwbólowych, mianowicie susz konopny:

https://cbdmed.pl/pr...onopny-cbd-1kg/

 

Jego palenie nie powoduje uzależnienia, jednoczesnie ma działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne.Dobrze jest przyjmować je za pomocą waporyzacji. 


wicehrabia

Napisano 28 grudzień 2019 - 14:07

Musiałbym przejrzeć swoją apteczkę i skontrolować, co to tam się znajduje.


rei

Napisano 27 grudzień 2019 - 14:28

A czy macie przykładowo kupiony żelowy opatrunek   ? Co wasza apteczka zawiera? Właśnie tak ostatnio zastanawiałam się czy wszystko mam. Tym bardziej, że mam dwójkę małych dzieci, która lubi kombinować. Dlatego tym bardziej warto byłoby się zabezpieczyć na wszelki wypadek na różne okoliczności.


michalwu

Napisano 27 sierpień 2019 - 20:37

Coś przeciwbólowego, coś odkażającego, gaziki, bandaż i powinno wystarczyć ;)


Nelka

Napisano 27 sierpień 2019 - 16:06

Właśnie zdałam sobie sprawę, że faktycznie u nas brakuje czegoś na rany i skaleczenia, a widzę, że wiele osób poleca octenisept lek. Spoglądając na stronę internetową produktu naprawdę byłam miło zaskoczona, jak wiele ma zastosowań i ile korzyści niesie ten preparat. Dezynfekuje ranę, pomaga w gojeniu, a przy tym nadaje się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Widać, że jest to profesjonalny lek, który zawsze warto mieć w zasięgu ręki, bo przecież nie trudno chociażby o jakieś skaleczenie czy to w domu, szkole, czy w pracy. Super, dzięki za podpowiedź.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)