Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Premia a motywacja pracownika


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

olje

Napisano 14 wrzesień 2018 - 15:15

Mam w 100% to samo zdanie co mój poprzednik. Nic dodać i nic ująć.


Patka79

Napisano 13 wrzesień 2018 - 15:47

Nie na każdego pracownika premia działa motywująco. Znam sporo osób, którzy zamiast premii woleliby dostać możliwość wzięcia udziału w szkoleniach, bilety do teatru czy kartę multi sport. Sposobów motywacji jest wiele i uważam, ze najlepiej jesli dopasujemy je do potrzeb pracowników i nie będziemy im niczego narzucać. Tutaj 

https://nais.pl/employees/ znajdziecie informacje o benefitach motywujących pracowników. 

phlxxph

Napisano 19 grudzień 2016 - 14:16

Ojaaaa mojej motywacji na pewno by nie podniosło widmo finansowych ciągów tongue.png  W ogóle z własnych obserwacji mogę powiedzieć, że premie i benefity pieniężne działają tylko na jakiś okres czasu. Lepiej trochę pokombinować, zrobić coś fajnego dla pracowników - wspólne wyjścia, wyjazdy, corporate wellness, albo chociaż jakaś ścianka ze zdjęciem pracownika miesiąca (z tym ostatnim podobno jest dużo radochy)


luke45

Napisano 31 sierpień 2016 - 10:07

Zaraz wszyscy odejdą jak im to zaproponujesz.


richy

Napisano 23 czerwiec 2016 - 17:06

Moim zdaniem autor źle podchodzi do tematu. Żaden pracownik nie będzie zadowolony z  pogorszenia się  warunków płacowych, także to będzie dla niego demotywujące. W ten sposób uzyska się efekt odwrotny do zamierzonego. Ja raczej proponowałbym system nagród. Na rynku są dostępne już gotowe narzędzia tego typu jak chociażby http://sodexolojalnosc.pl/nagrody/ , mające na celu zwiększenie efektywności pracownika.


fashion.victim

Napisano 13 maj 2016 - 06:47

Też wątpię, by jakikolwiek pracownik się na to zgodził, rozumiem podejście, ale raczej nie zostanie to odebrane pozytywnie, wręcz odwrotnie. To nawet nie jest motywacja, wręcz przeciwnie - to tylko zdemotywuje pracownika, bo będzie musiał robić więcej, żeby dostać tyle samo, co wcześniej. Lepiej wymyślić coś innego, albo po prostu porozmawiać z pracownikami i problemie.


spec54

Napisano 11 kwiecień 2016 - 10:47

Tutaj jest ciężka sprawa, pracownicy nie wykonują rzetelnie swoich zadań, należałoby odbyć uczciwą rozmowę na zebraniu, kombinowanie za plecami podwładnych nigdy nie było i nie będzie dobrą strategią, w żadnym wypadku nie bronie nierzetlenych pracowników. Przeprowadzając rozmowe mozęsz zyskać więsze poziom zaufania ekipy. Warto inwestować w kapitał społęczny swojego presonelu. Taka rozmowa nic nie kosztuje, a może coś poprawi, należy ją jednak proawidłowo przeprowadzić, nie wytykając personalnie co kto "spaprał".

Napisano 17 marzec 2016 - 14:05

Zamiast takich zabiegów, lepiej w inny sposób motywować pracowników. Tak będzie raczej bunt, ludzie się przyzwyczaili do pewnych warunków finansowych. Może lepszym rozwiązaniem będzie wynagrodzenie dla najlepszych, kwartalne, półroczne nagrody, to ich zmotywuje. Jasne zasady. Coraz częściej też odbywają się wyjazdy firmowe, czyli tzw. turystyka motywacyjnaWyjazd firmowy, ale nie dla każdego. Wszyscy wiedzą, na czym stoją. Obniżanie pensji ich tylko zdemotywuje. Musi to być dobry i drogi wyjazd, bo o zwykły weekend w obskurnym schronisku nikt nie będzie się zabijał. Z tego, co wiem, to Adrenalin-Travel organizuje takie wyjazdy.


majkel29

Napisano 13 styczeń 2016 - 23:47

Może spróbuj wysyłać zespół na wyjazd szkoleniowo-integracyjny, po pierwsze zyskasz w ich oczach, bo w nich inwestujesz, po drugie może bardziej się ze sobą zgrają. Efektywność pracy zależy głównie od relacji pomiędzy pracownikami, na pewno warto bliżej przyjrzeć się sprawie, najlepiej zacząć od wyjaśnienia tego, dlaczego nie starają się należycie wykonywać swoich obowiązków, dopiero później można szukać konkretnego rozwiązania. Szkolenia typu http://www.szkolenia...5-katowice.html przydadzą się w każdej branży, według mnie warto inwestować w takie rzeczy, podonie zresztą jak w wyjazdy integracyjne.


marlon

Napisano 12 styczeń 2016 - 22:54

Moim zdaniem lepiej wymienić zespół.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)