Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: umowa zlecenia - zwolnienie


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 21 czerwiec 2019 - 22:42

a rsa do tego? jaka kwota tam ma byc?


koleżanka

Napisano 21 czerwiec 2019 - 19:23

W RCA wykazujesz wynagrodzenie za przepracowane godziny, jakie miał wypłacone.   


Napisano 21 czerwiec 2019 - 10:49

 

"jaką kwotą przyjąć do wyliczeń ponieważ co miesiąc ma płacone w zależności ile godzin przepracuje."

 

Skoro ma płacone od ilości godzin, to o jakie pomniejszenie podstawy w ogóle pytasz ?

Co właściwie chcesz wyliczyć ? W pierwszym poście pytasz jak wyliczyć wynagrodzenie za kwiecień ?

 

 

  ponieważ przepracował część miesiąca ale także był na zwolnieniu 7 dni, do zus poszło z3a, i chodzi o wypełniene rca


koleżanka

Napisano 19 czerwiec 2019 - 20:26

"jaką kwotą przyjąć do wyliczeń ponieważ co miesiąc ma płacone w zależności ile godzin przepracuje."

 

Skoro ma płacone od ilości godzin, to o jakie pomniejszenie podstawy w ogóle pytasz ?

Co właściwie chcesz wyliczyć ? W pierwszym poście pytasz jak wyliczyć wynagrodzenie za kwiecień ?


Napisano 19 czerwiec 2019 - 07:11

a pomniejszenie podstawy o te 7 dni zwolnienia? przy wypełnianiu rca

 

i jak w kolejnym miesiącu wypracował z godzin taką samą wartość jak ze średniej, a był trzy dni na zwolnieniu to po pomniejszeniu o te 3 dni gdzie dalej był na zwolnieniu to wyjdzie mu niższa kwota


koleżanka

Napisano 18 czerwiec 2019 - 20:08

Tak jak u pracownika - musisz policzyć średnią z wynagrodzenia z 12-tu miesięcy sprzed zachorowania, lub z pełnych miesięcy jeśli nie ma 12-tu. 


Napisano 18 czerwiec 2019 - 14:09

jaką kwotą przyjąć do wyliczeń ponieważ co miesiąc ma płacone w zależności ile godzin przepracuje.


Napisano 18 czerwiec 2019 - 11:34

pracownik ma dobrowolne ubezpieczenie chorobowe


Napisano 18 czerwiec 2019 - 11:27

Czy zleceniobiorca płacił składkę chorobową?

Jeżeli tak to zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. 2005 r. Nr 31, poz. 267) pracownik zatrudniony na podstawie umowy zlecenie „nabywa prawo do zasiłku chorobowego po upływie 90 dni nieprzerwanego okresu ubezpieczenia". Do okresów ubezpieczenia chorobowego zalicza się okresy poprzedniego ubezpieczenia chorobowego, jeżeli przerwa między nimi nie przekroczyła 30 dni lub była spowodowana urlopem wychowawczym, urlopem bezpłatnym albo odbywaniem czynnej służby wojskowej przez żołnierza niezawodowego. Wyliczasz jak przy pracowniku na etacie.

Jeżeli nie to to nie ma świadczenia chorobowego.


Napisano 18 czerwiec 2019 - 10:33

Witam,

pracownik zatrudniony na umowę zlecenia ma stawkę godzinową, był na zwolnienu 7 dni w kwietniu. Jak obliczyć podstawę wymiaru składki, z przepracowanych godzin wychodzi mu wynagrodzenie 2822,40zł i potem miał 7 dni zwolnienia. Jak obliczyć podstawę wymiaru składki oraz wynagrodzenie dla pracownika?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)