Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Brak 3 mcy przerwy między L4 a wysokość chorobowego w ciąży


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 12 luty 2019 - 15:44

W kółko pytasz o to samo w kilku postach, co chcesz usłyszeć/przeczytać coś innego?

Umowa nie wygasa, tylko się kończy, to różnica.

Tak, faktycznie dwa razy napisałam ten sam post:-( Chciałam dodać go również na innym forum, gdyby nikt tu nie odpowiedział. Nieopatrznie jednak dodałam na tym samym forum... Co do terminów koniec i wygaśnięcie umowy. Nie orientuje się w terminologii, więc mogłam pomylić. Umowa na czas określony oczywiście kończy się. 


Napisano 12 luty 2019 - 15:07

Gość Kasia

  • Napisano dziś, 10:16

Witam,

 

Obecnie przebywam na L4 z powodu ciąży. Zus niestety wyliczył mi marną podstawę chorobowego, w porównaniu z faktycznie opłacanymi składkami na podstawę chorobowego. Otóż zostałam zatrudniona w połowie kwietnia 2018. Na zaledwie jeden dzień zwolnienia poszłam pod koniec maja. Potem kilka dni na początku lipca i tydzień pod koniec października (nie było przerwy pełnych 3 mcy). Niestety jakoś ostatni rok nie był łaskawy dla mojego zdrowia:-( W październiku zaszłam w ciążę, do połowy listopada jestem już na L4 wynikającym w komplikacji aż do porodu. 

 

Założyłam konto PUE i z informacji tam zawartych wynika, że zus wziął mi za podstawę chorobowego ( i w przyszłości pewnie macierzyńskiego) tylko maj. Mimo, iż w każdym kolejnym miesiącu -od czerwca aż do listopada moje zarobki  wzrosły o 100% z powodu bardzo wysokich, wchodzących w podstawę chorobowego premii.  Niestety w maju premia ta była bardzo symboliczna. Trochę mi szkoda, bo to bardzo dużo pieniążków, ale rozumiem, że dobrze rozumuje i nie ma podstawy do odwołania się do zusu?

 

Gość Anna
  • Goście

Napisano dziś, 10:44

Niestety nie masz podstaw.

Teraz musiałabyś wrócić na 3 m-ce do pracy, aby twoja podstawa uległa ponownie przeliczeniu

 


Napisano 12 luty 2019 - 15:03

W kółko pytasz o to samo w kilku postach, co chcesz usłyszeć/przeczytać coś innego?

Umowa nie wygasa, tylko się kończy, to różnica.


Napisano 12 luty 2019 - 14:14

podstawa ustalona zg z przepisami,

nie ma przerwy między zwolnieniami 3 m-czej

Dziękuję za odpowiedź. W trakcie urlopu macierzyńskiego wygasa moja umowa o pracę. Rozumiem, że zus kontynuując wypłatę zasiłku przyjmie taką samą podstawę jak teraz przy chorobowym?


Witch

Napisano 12 luty 2019 - 11:12

podstawa ustalona zg z przepisami,

nie ma przerwy między zwolnieniami 3 m-czej


Napisano 12 luty 2019 - 11:00

Witam,

 

Obecnie przebywam na L4 z powodu ciąży. Zus niestety wyliczył mi marną podstawę chorobowego, w porównaniu z faktycznie opłacanymi składkami na podstawę chorobowego. Otóż zostałam zatrudniona w połowie kwietnia 2018. Na zaledwie jeden dzień zwolnienia poszłam pod koniec maja. Potem kilka dni na początku lipca i tydzień pod koniec października (nie było przerwy pełnych 3 mcy). Niestety jakoś ostatni rok nie był łaskawy dla mojego zdrowia:-( W październiku zaszłam w ciążę, do połowy listopada jestem już na L4 wynikającym w komplikacji aż do porodu. 

 

Założyłam konto PUE i z informacji tam zawartych wynika, że zus wziął mi za podstawę chorobowego ( i w przyszłości pewnie macierzyńskiego) tylko maj. Mimo, iż w każdym kolejnym miesiącu -od czerwca aż do listopada moje zarobki  wzrosły o 100% z powodu bardzo wysokich, wchodzących w podstawę chorobowego premii.  Niestety w maju premia ta była bardzo symboliczna. Trochę mi szkoda, bo to bardzo dużo pieniążków, ale rozumiem, że dobrze rozumuje i nie ma podstawy do odwołania się do zusu?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)