Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Redukcja stanowiska L4 a próby zajścia w ciążę


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 3 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 20 sierpień 2019 - 14:07

Żeby otrzymać zasiłek macierzyński musisz być ubezpieczona - nie jesteś nie ma macierzyńskiego,  jeżeli w trakcie obecnego zwolnienia zajdziesz w ciążę, to i tak nie będziesz miała zasiłku chorobowego do samego porodu, bo wyczerpiesz wcześniej okres zasiłkowy. Po porodzie kosiniakowe 1000.

 

Tak po ludzku to zachodzenie w ciążę z leczoną nerwicą to proszenie się o kłopoty i narażanie dziecka na jazdy z niezrównoważoną matką, bez stałego źródła dochodu poza socjalem. Chyba że tylko "leczysz" z okazji rozstania się z tobą przez pracodawcę.


Pracownik.ksiegowa

Napisano 20 sierpień 2019 - 12:08

Dzień dobry, mam pytanie, zostałam zwolniona z pracy z powodu redukcji etatu. Okres wypowiedzenia do końca sierpnia, aktualnie przebywam na L4 z powodu nerwicy (od czerwca). Staramy się z mężem o dziecko, jednak od maja z marnym skutkiem. Zwolnienie lekarskie dostałam do końca września. Czy jeśli zajdę w ciążę we wrześniu (nie będę już mogła zostać przywrócona do pracy) to czy będzie mi przyslugiwal zasilek macierzynski po porodzie? Jakie świadczenia będą mi przysługiwały podczas ciąży? Czy wysokość będzie taka sama jakbym była zatrudniona u poprzedniego pracodawcy? Dotychczasowe wynagrodzenie 3500zl brutto.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)