Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Doradca podatkowy czy biegły rewident?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 3 + 3 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Kaśka89

Napisano 03 styczeń 2019 - 23:42

Najlepiej wybrać rewidenta. Super pieniądze. Jak spółka weźmie Cię na sprawozdanie i wykryjesz nieprawidłowości to masz prawny obowiązek zgłosić to do prokuratury. wtedy prokuratura właśnie ciebie wynajmuje do dokładnego zbadania sprawy. 2 x zarabiasz na tym samym!


Napisano 08 grudzień 2018 - 19:32

Skończyłam finanse i rachunkowość i pracuję jako samodzielna księgowa w biurze rachunkowym. Umiem już sporządzać sprawozdania, więc chciałabym pójść dalej, bo moja obecna praca zaczyna mi się nudzić.

 

Najpierw pomyślałam o biegłym rewidencie. Przeraża mnie jednak trochę to, że niektórzy uprawnienia zdobywają nawet 8 lat. Nie przepadam też za rachunkowością zarządczą czy zaawansowaną (rezerwy itd.)... Zauważyłam, że największą przyjemność w pracy sprawia mi rozwiązywanie problemów podatkowych oraz ksh. Jednak przez ostatnie lata głównie liczyłam i dawno nic nie pisałam, a to jest konieczne w pracy doradcy podatkowego... Dodatkowo mają się zmienić zasady zdobywania uprawnień dla doradców.

 

W przyszłości chciałabym być doradcą dla przedsiębiorców i przeprowadzać audyty. Jednak coraz bardziej składniam się do audytów podatkowych... Mogłabym np. założyć własne biuro rachunkowe, bo na pewno chcę być na stanowisku kierowniczym, pomagać ludziom zakładać przedsiębiorstwa i nadzorować prowadzenie ich księgowości. Interesuje mnie głównie tematyka MŚP.

 

Co o tym myślicie?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)