Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Ewidencja euro w kantorze internetowym


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 3 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

seeed71

Napisano 09 styczeń 2018 - 15:41

Witam.  Na zajęciach moja grupa otrzymała za zadanie stworzenie biznes planu przedsiębiorstwa.

Nasz wybór padł na serwis internetowy polegający na wymianie waluty. Pomyśleliśmy że ten sektor

usług rozwija się dość prężnie, dlatego postanowiliśmy zająć się realizacją biznes planu dla tego właśnie podmiotu. Serwis ten nie będzie zwykłym kantorem, gdzie przedsiębiorca oferuje sprzedaż wcześniej zakupionej waluty. Serwis ten będzie działał na zasadzie społecznościowej wymiany walut. Moim zdaniem jest sporządzić schemat ewidencji waluty. I tu pojawia się problem, gdyż z dostępnych książek w zasobach biblioteki, nie znalazłem żadnego schematu który był by użyteczny dla projektu społecznej wymiany walut.  Moje pytanie dotyczy kilku zagadnień z dziedziny księgowania operacji walutowych, mianowicie:

-czy euro przyjmowane z konta klienta może być zaksięgowane jako euro, czy musi być przeliczane na PLN po kursie NBP? Czy zwyczajnie księguję euro na koncie księgowym euro?

-czy jeżeli kurs średni NBP wynosi 4.25, to czy przy księgowaniu muszę 1000 euro, musze zaksięgować wartość 4250 PLN? Czy po prostu księguję 1000 euro?

-jeżeli przyjmę 1000 euro, oraz 5000 zł od różnych klientów, to czy przy przyjęciu euro księguję na koncie rachunek bieżący 1000 euro x kurs NBP, a następnie wynik na koncie rachunek bieżący, i wtedy wymiana następuje po kursie ustalonym przez użytkownika. Tutaj pojawia się problem, gdyż jeżeli przyjmę 1000 euro po kursie NBP np.: 4,25, to uzyskam 4250, a sprzedać można tą ofertę za np.:4.27. Różnicę kursową wpisuję w konto koszty operacyjne?

Proszę o opinię osoby znającej tematykę księgowania transakcji walutowych, oraz proszę o wszelkiego rodzaju schematy, i opracowania.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)