Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Sanatorium - L4 czy urlop


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 3 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

majka

Napisano 09 styczeń 2013 - 21:59

Nie wiem, o jakim zasiłku kuracjusza mówisz! Nie znam takiego określenia. Chodzi tu utratę wynagrodzenia za czas choroby, czyli za okres objęty zwolnieniem lekarskim. Prawidłowość wykorzystania każdego zwolnienia lekarskiego może być sprawdzona przez pracodawcę lub ZUS. Jeśli kontrola (np. w domu) wykaże niezgodność, to pracownikowi potrąca się odpowiednią kwotę z wypłacanego za ten okres wynagrodzenia lub zasiłku chorobowego.

Napisano 09 styczeń 2013 - 00:00

Dziękuję za szybką odpowiedź.Myślę, że chodzi tu o zasiłek kuracjusza. A swoją drogą kto może to sprawdzić i kiedy?

majka

Napisano 08 styczeń 2013 - 23:47

Jeżeli jest to tylko i wyłącznie sanatorium, a nie szpital uzdrowiskowy, to ani nauczycielowi, ani żadnemu innemu pracownikowi lekarz nie powinien wystawiać zwolnienia. W razie kontroli grozi utrata zasiłku lub wynagrodzenia chorobowego. Jeżeli termin turnusu nie przypada na czas ferii zimowych lub wakacji letnich, to nauczyciel może w tym okresie skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia lub urlopu bezpłatnego. Można również zwrócić się do NFZ z prośbą o ustalenie terminu wakacyjnego i cierpliwie czekać na pozytywne rozwiązanie. Niestety, zdarza się to tylko sporadycznie.

moonmen

Napisano 08 styczeń 2013 - 23:19

Mam pytanie czy nauczycielowi wolno przebywać w Sanatorium uzdrowiskowym(nie szpitalu uzdrowiskowym) po skierowaniu z NFZ na L4 czy też jest to nie możliwe i czy grożą za to jakieś sankcje prawne lub finansowe.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)