Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Optymalizacja kosztów prowadzenia działalności gospodarczej


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

marmur87

Napisano 11 wrzesień 2019 - 09:02

Optymalizacja kosztów pozwala na oszczędności. Można stosować wiele strategii w tym celu. Jedną z nich jest korzystanie z kompleksowych usług i rozwiązań. Wiele firm oferuje kompleksowe systemy zarządzania lub wyposażenia. Sam skorzystałem z takiej możliwości przy otwieraniu biznesu. Zdecydowałem się na współpracę z firmą  

http://luckygrower.com/

Oferują kompleksowe wyposażenie pieczarkarni. Dzięki temu wszystko dostarczył jeden przedstawiciel, który odpowiedzialny był za montaż i serwis.


wrachtan

Napisano 31 lipiec 2019 - 08:31

Nikt nie wspomniał o oszczędzaniu energii. Podstawowe sposoby odpowiednie nawet dla jednoosobowej działalności opisałem na forum w: https://forum.infor....i-elektrycznej/

 

Dla większych firm sposobów jest dużo więcej. Są one jednak uzależnione od specyfiki działalności (np. czy firma wykorzystuje centrale wentylacyjne, klimatyzatory, sprężone powietrze itp.).

 

Dziwne jest też, że podręczniki akademickie w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem nie wspominają nic o optymalizacji kosztów energii jako istotnym czynniku w zarządzaniu.


Patka79

Napisano 24 lipiec 2018 - 12:57

Ja także zdecydowałam się na outsourcing i wybrałam ofertę biura https://www.tmf-grou...ices/companies/ Wielu pracodawców boryka się z problemem kosztów w firmie. Chcąc uniknąć konieczności opłacania składek za zatrudnianych pracowników, coraz większa część przedsiębiorców poszukuje alternatywnych rozwiązań. Outsourcing jest jedną z możliwości. Optymalizacja kosztów w zakładzie pracy to temat nie tylko aktualny, ale również wywołujący wiele emocji zarówno wśród pracodawców, jak i pracowników. Warto zauważyć, że na outsourcingu, wbrew powszechnej opinii, korzystają również ci drudzy. Uelastycznienie struktury zatrudnienia jest idealną opcją dla młodych matek, osób uczących się czy też tych, którzy poszukują pracy jedynie na część etatu. I choć w naszym kraju wciąż outsourcing nie jest tak popularny jak na Zachodzie, to z roku na rok coraz więcej firm zaczyna się nim interesować. Duża konkurencja na rynku wśród firm zewnętrznych powoduje jedynie, że znacząco podnosi się poziom oferowanych przedsiębiorcom usług.


mgzeta

Napisano 23 marzec 2018 - 13:59

Ktoś z was miał styczność z outsourcingiem usług pracowniczych? Zastanawia mnie oferta agencji typu Aterima (https://www.aterima.pl/). Chodzi o optymalizację kosztów no i oczywiście pozyskiwanie wartościowych pracowników.


Kowalczuk

Napisano 22 luty 2018 - 13:44

No tak, koszty prowadzenia działalności są wystarczająco wysokie i szukanie oszczędności to dobre rozwiązanie. Jeśli jest taka możliwość jak np. niższe opłaty za telefony to warto to wykorzystać.

Napisano 21 luty 2018 - 09:25

No i o to chodzi, po co płacić więcej, jak można płacić mniej. Niech Ci miesięcznie zostanie z 20 zł to w ciągu roku już spora sumka się uzbiera. Tak samo jak robisz optymalizacje kosztów prądu czy gazu. To wszystko w ciągu roku uzbiera całkiem niezłe oszczędności.

Kowalczuk

Napisano 20 luty 2018 - 10:36

No byłem i coś tam pokombinowałem z T mobile i faktycznie opłaty będą niższe za wszystkie telefony. Więc to będzie spora oszczędność. Przypuszczam, że takich optymalizacji to można w firmie zrobić dużo. Tylko trzeba do tego przysiąść.

Napisano 19 luty 2018 - 15:44

Każda sieć ma oferty prywatne i biznesowe. Ale ja raczej wolę mieć abonament w znanej mi sieci jak T mobile, czy Play niż w jakimś Premium. Może i jestem staroświecka, ale gdyby jakiś problemów to i do salonu iść można itp. A ten komórkomat to porównywarka tak?

Kowalczuk

Napisano 17 luty 2018 - 14:05

No sprawdzam w Komórkomacie, ale dla kilku numerów trzeba udać się do doradcy. Udam się w poniedziałek. Ale widzę, że Premium Mobile teraz ma najtańszy abonament. Pierwszy raz słyszę o tej sieci. Wiecie, czy biznesowe oferty też mają?

Napisano 16 luty 2018 - 13:40

A może porównaj sobie w jakiejś porównywarce oferty biznesowe, albo idź do salonu i zapytaj co optymalnego mogą Ci zaproponować. Sieci walczą o każdego klienta więc na pewno coś Ci zaproponują by dla Ciebie było korzystne a oni mieli kolejną umowę.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)