Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Impreza integoracyjna - możliwość wrzucenia w koszta


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Gosia L.

Napisano 15 wrzesień 2019 - 18:31

Imprezę integracyjną dla pracowników można wrzucić w koszty pod warunkiem, że będzie odpowiednio umotywowana. Musi ona faktycznie mieć na celu np. poprawę atmosfery w pracy, a także integrację pracowników. W efekcie ma to przełożyć się np. na zwiększenie efektywności pracy, a co za tym idzie, do przysporzenia zysków w firmie czyli zostaje spełniona definicja kosztu uzyskania przychodu. Potwierdzeniem może być interpretacja ITPB3/423-559/13/PST. 

Inaczej będzie wyglądać sytuacja jeżeli na takiej imprezie integracyjnej oprócz pracowników będą brały udział również osoby spoza firmy. Wtedy organy mogą potraktować taką imprezę jako koszt reprezentacji czyli nie można wrzucić wydatku w koszty podatkowe.


bummer

Napisano 10 czerwiec 2019 - 11:07

Trudna sprawa, bo obecnie szukają podatku dochodowego wszędzie gdzie jest to tylko możliwe. Nie tylko dochodowego, ale przecież również i podatku VAT.

 

Najlepiej dogadać się jeszcze w tej sprawie u doradcy podatkowego, jak to poprawnie zaksięgować, aby nie było później problemów z tym związanych.

Co do samych imprez, możliwości ich organizacji, to proponuję sprawdzić tutaj http://see4business....racyjne-firmowe


zieba

Napisano 09 czerwiec 2019 - 09:01

Czy imprezę integracyjną, taką np weekendową - można wrzucić w koszta prowadzonej działalności gospodarczej? Pytanie bardziej z tych ogólnych.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)