Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: "grusza"-czy pracodawca ma prawo różnicować kwoty brutto dochodu na osobę w rodzinie w zależności od składu rodziny?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 3 + 9 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 23 kwiecień 2019 - 13:36

Może, ZUS to weryfikował i uznał za zasadne różnicowanie w ten sposób sytuacji materialnej - ty z mężem za mieszkanie płacicie 1000, osoba samotna płaci 1000, przy 4000 zł/os. tobie dochodu rozporządzalnego na osobę wychodzi 3500, osobie samotnej 3000.

 

 

Skrajnie uproszczony przykład, ale są firmy , które specjalizują się w wyliczaniu o ile więcej kosztuje "życie", kiedy prowadzi się jednoosobowe gospodarstwo domowe.


Napisano 23 kwiecień 2019 - 13:27

Dzień dobry.
W moim zakładzie pracy regulamin zakładowego funduszu świadczeń socjalnych przewiduje wypłatę dofinansowania do wypoczynku do miesięcznego dochodu 4000zł brutto/os. w rodzinie, chyba że pracownik jest osobą samotną - wtedy ta kwota wynosi 4500zł. Mój dochód na osobę w rodzinie to 4200zł, ale mam męża i w związku z tym dofinansowanie mi nie przysługuje. Nie ukrywam, że uważam tę sytuację za niesprawiedliwą. Pracodawca ma oczywiście prawo uzależniać wypłatę świadczeń z Funduszu od sytuacji rodzinnej i materialnej pracownika, ale czy może ustalać dwie różne kwoty w taki sposób? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)