Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: jak założyć sklep internetowy i co za tym idzie


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

pawelszabla

Napisano 20 luty 2020 - 12:09

Zapoznaj się z lomag.pl, jeden z popularniejszych na Allegro programów do obsługi magazynu. U mnie działa z drukarkami fiskalnymi i z telefonem, więc jest duży komfort pracy, nawet na wyjazdach, czy bezpośrednio u klienta.


mtzd

Napisano 16 grudzień 2019 - 09:36

Jaki ma to być sklep?
Co chcesz w nim sprzedawać?
Ile produktów chcesz w nim umieścić?
Chcesz stworzyć sklep samodzielnie?
 
Zbyt mało informacji na to aby Ci doradzic co będzie najlepsze.... W sieci jest bardzo wiele branżowych artykułów tak więc najlepiej optrzeć się na nich.
 
Ze swojej strony polecam zastanowić się nad b2b

Mariinka

Napisano 27 listopad 2019 - 08:14

Będzie tu całkiem sporo rzeczy do załatwienia, płatności też są ważne. Powinniście także pomyśleć z pewnością o opakowaniach waszych produktów wysyłanych do klientów. Najlepiej jak te będą zarówno bezpieczne, jak i nie będą was drogo kosztować. Myślę, że sklep Grala zaproponuje wam bardzo korzystną ofertę na hurtowe zakupy. Znajdziecie u nich różnego rodzaju opakowania foliowe, w tym bardzo popularne folie stretch.


aronr

Napisano 16 październik 2019 - 21:04

Gdy już zadecydujesz o wyboru oprogramowaniu sklepu internetowego, będziesz musiał wybrać również firmę, która zajmie się obsługa płatności. Jeśli ja miałbym Ci takową polecić, najprawdopodobniej byłaby nią https://bluemedia.pl...latnosci-online


Forumowicz84

Napisano 14 październik 2019 - 21:09

Musisz znaleźć sobie odpowiednią platformę, na której założycie swój własny sklep. Później musisz ogólnie zadbać o założenie działalności i o towar, a dodatkowo jeszcze musiałabyś zadbać sobie jeszcze o jakiś system, który ułatwi całą sprzedać. Jeśli chcecie w jednym miejscu wypisywać faktury, sprawdzać magazyn i drukować to, co trzeba w drukarce fiskalnej i łączyć to ze sprzedażą to polecam sprawdzić system https://wfirma.pl/za...zanie-sprzedaza


monikawol

Napisano 23 wrzesień 2019 - 15:30

Podstawowym PKD dla sklepu internetowego jest 47.91.Z - sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet.
 

Prowadząc sklep internetowy jako osoba fizyczna lub spółka osobowa podatnikowi przysługuje prawo do wyboru formy opodatkowania między: ryczałtem, zasadami ogólnymi według skali podatkowej, a podatkiem liniowym.

 

Działalność gospodarczą należy też zgłosić do ZUS. (jeżeli to pierwsza rejestracja to można skorzystać z niższych opłat preferencyjny ZUS: 539,35 zł, przez pierwsze 24 miesiące, później 1 246,92 zł  - opłaty bez dobrowolnej składki chorobowej wynoszącej dla 1 opcji ok.15 zł dla drugiej 70zł)

Należy też wybrać formę opodatkowania; z podatkiem VAT czy bez. Jeżeli koszty działalności są niskie lub zerowe to najczęściej lepiej bez VAT (np. wytwarzane samodzielnie przedmioty- rękodzieło)
 

 

 


Konrad90

Napisano 18 wrzesień 2019 - 13:57

A znacie firmę C2C  ;) ? Ja osobiście moge polecić, dobry a nawet bardzo dobry dostawca, opakowania różnego rodzaju bardzo solidne.


kamil12321

Napisano 18 wrzesień 2019 - 07:19

Własnie otworzyłam własny sklep jeszcze teraz te PSD2 weszło, mi osobiście stronę robiła agencja www.iconmedia.pl chłopaki ogarniają od razu prawo - warto spróbować u nich 


Mariinka

Napisano 17 wrzesień 2019 - 10:11

Najlepiej będzie tak zrobić. Są też gotowe platformy takie jak np. shoplo, shopper, ale nie wiem czy to będzie najlepsze wyjście. Jest to wygodna opcja, jednak też i ma swoje ograniczenia. Podczas tworzenia sklepu internetowego trzeba o wielu rzeczy pamiętać, przede wszystkim o wygodzie swoich klientów, a także i swojej w ich obsłudze. Sprawdźcie sobie tu też ofertę od https://sklep.grala....-0023-15kg.html W tym miejscu znajdziecie tanie opakowania foliowe. Powyżej 500 złotych mają darmową dostawę.


Broddy

Napisano 03 wrzesień 2019 - 08:32

Może warto sięgnąć po pomoc kogoś z zewnątrz, kto obraca się w temacie budowania stron internetowych, myślę, że wtedy łatwiej wszytko zorganizować.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)