Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Opieka nad osobami starszymi


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 3 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

malwinas

Napisano wczoraj, 14:29

moja ciotka planuje wyjazd do pracy do Niemiec jako opiekunka osób starszych Chce sobie trochę odświeżyć język bo ostatnio używała go gdy pomagała dzieciom w szkole więc kilka lat temu. Gdzie w okolicach Wrocławia można zapisać się na taki przyspieszony kurs języka niemieckiego. Na razie znalazła na stronie agencji:  https://promedica24....a-niemieckiego/ z której jedzie bezpłatne lekcje języka niemieckiego. Fajna sprawa, żeby odświeżyć swoją wiedzę, ale im lepiej będzie posługiwała się językiem tym lepiej.

Ktoś słyszał o naprawdę dobrej szkole językowej?


bwhite80

Napisano 24 kwiecień 2017 - 14:55

Oferty pracy w tym zawodzie wiedziałam w wielu miejscach w internecie, np. tutaj http://www.punktprac...cy-oferty-pracy. Zapotrzebowanie wciąż jest bardzo duże, jak widać. 


biznesik

Napisano 21 kwiecień 2017 - 15:53

To nie jest łatwa praca, ale jeśli ktoś się na nią zdecyduje to lepiej podpisać kontrakt z Agencją i wyjechać np. do Niemiec. Ja od kilku lat pracuję na kontrakcie z https://www.opiekunki.aterima.pl/ i sobie chwalę. Co prawda często jestem poza domem, ale jestem singlem więc mi to nie przeszkadza. 


Baklazanka

Napisano 20 kwiecień 2017 - 14:22

Ja też co jakis czas wyjeżdżam jako opiekunka dla osob starszych. Ostatnio jechałam z tej firmy - http://laxocare.pl/p...unki-niemczech/. Warunki okej były, 2 miesiące wyjazd no i najważniejsze, że wszystko na legalu, bo tylko tak wyjeżdżam. W żadne prace na czarno się nie boję.


temidio

Napisano 20 marzec 2017 - 21:47

tutaj spróbuj http://opieka.pomagamy24h.pl/


Ewella80

Napisano 15 marzec 2017 - 09:41

Nie wiem jak ten biznes wygląda ze strony kosztów i zysków, natomiast wiem, że to zajęcie jest wymagające nie tylko z perspektywy opiekunek. W Polsce niejednokrotnie trudno jest znaleźć odpowiednie osoby, bo kandydatki wyjeżdżają z myślą o dużych zarobkach, nie wiedząc jak ciężka w rzeczywistości bywa ta praca. Może na początek spróbuj sił w agencji pracy - tutaj http://www.friggawork.pl/znajdziesz przykładowe oferty. Myślę, że zarobisz naprawdę nieźle, a jednak unikniesz stresu związanego z prowadzeniem działalności i niepewności, czy znajdziesz kogoś odpowiedniego do pracy :)


bakarat

Napisano 14 styczeń 2017 - 19:19

Tutaj http://www.opiekawni...osob-starszych/ można sobie poczytać ciekawe artykuły na temat opieki nad osobami starszymi. W ten sposób można bez problemu i dużego wysiłku stale poszerzać swoją wiedzę.


Arystokratka

Napisano 16 listopad 2016 - 07:42

Jeśli zależy Wam na całodobowej opiece medycznej dla swoich bliskich, to dom opieki dla osób starszych sprawdźcie na http://domseniorakalety.pl/. Tam dbają o wszystkich mieszkańców, organizują im także dodatkowe zajęcia aktywizujące ruchowo oraz umysłowo. I co najważniejsze - prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne oraz zabiegi fizjoterapeutyczne.


provvincja

Napisano 15 październik 2016 - 11:31

Przeglądając nie tylko http://praca-niemcy.com, ale i inne portale z ofertami pracy za granicą http://pracabelgia.comhttp://www.pracaholandia.com czy http://www.pracanorwegia.pl dochodzę do wniosku, że za granicą potrzebni są głównie fachowcy, ale też pracownicy np. produkcji... A w Polsce nie będzie komu pracować sad.png Nie dziwię się wcale, bo w fabrykach zarabia się marne grosze. Ja mam szczęście, jestem zadowolona ze swojej sytuacji zawodowej bardzo, ale mam w rodzinie i wśród sąsiadów osoby, które wyjechały za granicę na przysłowiowy zmywak, bo w Polsce zarabiały poniżej normy sad.png

 

Bardzo dużo osób wyjeżdża za granicę! Ostatnio rozmawiałam ze znajomą, która nie może znaleźć malarza, takiego z prawdziwego zdarzenia, który zna się na swojej robocie... Co lepsi fachowcy wyjechali, faktycznie dużo osób pracuje też na produkcji. I oczywiście nie dziwię się, zarobki nieporównywalne, a przecież pracujemy głównie dla kasy... 


Napisano 07 październik 2016 - 14:38

Jak rozmawiam z moją mamą to sobie chwali pobyt w domu opieki w Korbielowie (domopiekikorbielow.pl). Dość często ją odwiedzam, więc też widzę, że warunki ma tutaj naprawdę dobre. Przy dłuższym pobycie cena jest niższa, można krótkoterminowo zakwaterować też rodzinę bezpłatnie.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)