Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Odpis na cele rehabilitacji za 2018r.


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 2 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

BodyguardNone

Napisano 11 kwiecień 2019 - 12:01

Gość wyżej dobrze napisał


Napisano 08 kwiecień 2019 - 10:42

No to od początku: remont sam w sobie nie jest podstawą do skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej - masz ograniczenia wynikające z niepełnosprawności, do tych ograniczeń dostosujesz łazienkę - możesz odliczyć to, co się ze znoszeniem tych ograniczeń wiąże, gniazdko raczej nie - pralka, suszarka to sprzęty powszechnie funkcjonujące, podobnie np. lustro.

 

Skąd ktoś na forum ma wiedzieć, co ty w tej łazience dostosowujesz czy adaptujesz i określać ci katalog wydatków kwalifikowanych - takie pytania to z indywidualną interpretacją do KIS - jak ci każą zwrócić zakwestionowaną ulgę, to do kogo z pretensjami wystąpisz.

 

 

 


Napisano 08 kwiecień 2019 - 09:48

A czy wszelkie artykuły do remontu typu fugi, kleje, gips tynkowy, farba, płytki czyli glazura też można odliczyć? Czy rachunek za wymianę gniazdka elektrycznego też?

 

 

Chodzi głównie o pierwszy człon pytania. A jeśli robi się remont to wymienia się prawie wszystko na nowe i tworzy się w razie potrzeby nowy punkt z gniazdkiem.


Napisano 08 kwiecień 2019 - 07:51

A w jaki sposób gniazdko elektryczne zmniejsza twoje ograniczenia jako osoby niepełnosprawnej? Do czego to gniazdko ma służyć?


Napisano 05 kwiecień 2019 - 08:10

A czy wszelkie artykuły do remontu typu fugi, kleje, gips tynkowy, farba, płytki czyli glazura też można odliczyć? Czy rachunek za wymianę gniazdka elektrycznego też?


Maria

Napisano 04 kwiecień 2019 - 13:25

Zakres dofinansowania dotyczyć musi likwidacji istniejącej bariery, wynikającej z posiadanej niepełnosprawności. Jeżeli np. schorzenie wynika z problemów ruchowych, neurologicznych, posiadamy w łazience wannę, co uniemożliwia samodzielność wykonywanych, podstawowych czynności, to daje to podstawę do dofinansowania wymiany wanny na prysznic, a kafli na antypoślizgowe,wszelkich uchwytów itp.


koleżanka

Napisano 03 kwiecień 2019 - 19:05

W ramach ulgi można odliczyć wydatki na przystosowanie łazienki dla osoby niepełnosprawnej, ale mające na celu ułatwienie jej wykonywania codziennych czynności życiowych.   


Napisano 03 kwiecień 2019 - 13:41

Remont łazienki nie jest podstawą do skorzystania z odliczenia  w ramach ulgi rehabilitacyjnej, a już przy stopniu lekkim to zapomnij - znaczne ograniczenia raczej u ciebie nie występują.


Napisano 03 kwiecień 2019 - 09:54

Witam,  jakie wydatki można odliczyć z tytułu zakupu środków na remont łazienki w przypadku  orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu lekkim z tytułu chorób : 04-O - CHOROBY NARZĄDU WZROKU, 05-R- UPOŚLEDZENIE NARZĄDU RUCHU, 07-S- CHOROBY UKŁADU ODDECHOWEGO I KRĄŻENIA?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)