Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Pomniejszenie wynagrodzenia


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 5 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 21 marzec 2020 - 13:04

Nie może obniżyć wynagrodzeń, ale może wypłacić je przez np. 1 do 2 miesięcy w pełnej wysokości, a potem ogłosić, że nie ma z czego płacić i nic się mu nie zrobi.Zbankrutować każdy może.


koleżanka

Napisano 20 marzec 2020 - 22:28

Z tego co wiem pracodawca nie może obniżyć wynagrodzeń zapisanych w umowach o pracę.


Napisano 18 marzec 2020 - 15:54

Witam,

 

W dniu dzisiejszym pracodawca poinformował pracowników za pośrednictwem przełożonych że w związku z pandemią korona wirusa obniżone zostaje wynagrodzenie wszystkich pracowników spółki o 20% na czas bliżej nieokreślony aby zapobiec ogromnej skali zwolnień w firmie. Z powodu sytuacji na świecie nasz główny klient zablokował nam wysyłki towarów co powoduje ogromne straty jeśli chodzi o sprzedaż. Dodatkowo zredukowano 3 zmiany do 1 oraz zmniejszono czas pracy do 7h no i najciekawsze - urlop wypoczynkowy(14 dni) od 30 marca.

 

Dodam tylko że pracodawca zatrudnia ponad 4 tysiące osób w swoich spółkach. Poinformowano nas że obecna sytuacja prawa pozwala na natychmiastowe zwolnienie nas z pracy (mimo umów na czas nieokreślony) jeśli te warunki nas nie satysfakcjonują. Gdy padło pytanie o późniejsze wyrównanie tych wypłat odpowiedziano : powinniśmy się cieszyć że w ogóle będziemy pracować.

 

Mało tego firma dzień wcześniej szczyciła się przekazaniem środków finansowych na respiratory dla szpitala w wysokości 500 000 zł.

 

Prosiłbym o radę jak wygląda taka sytuacja od strony prawnej i co może zrobić pracownik w tej kwesti.

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

 

 


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)