Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Asystent rodziny - w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 29 marzec 2019 - 15:13

Zmusić? Głupie gadanie
Chyba jedynie sugeruje jak masz zagraconą chałupę i jest niebezpiecznie to ci podpowiada.

Napisano 29 marzec 2019 - 13:58

czy asystent rodziny ma prawo zmusic mnie do przemeblowania mieszkania-domu

Napisano 21 luty 2019 - 19:59

mam małe pytanie czy asystent rodziny ma prawo wejść do domu bez zgody rodziny gdzie dzieciom nie dzieje się nic złego a są już nastoletnie

Napisano 27 październik 2017 - 06:57

Dlaczego pracownik mopsu odwiedzajacy rodzine widzac zaniedbane dzieci brud w mieszkaniu nie zglasza o przyznanie opiekuna rodziny.

Napisano 06 styczeń 2017 - 20:52

Do wiadomości osoby, która pisała artykuł. Asystentowi nie przysługuje ochrona przewidziana dla funkcjonariuszy publicznych. Niestety, ale taka jest prawda. Pracownikowi socjalnemu tak a asystentowi już nie. Proszę sobie doczytać.

Napisano 10 marzec 2015 - 20:30

A czy asystent może doliczyć sobie czas dojazdu do rodziny i powrotu do domu do czasu pracy.?

Napisano 26 listopad 2014 - 09:58

itam. Od paru lat jestem rodziną zastępczą dla trójki dzieci. Regularnie odwiedza nas koordynator rodziny z PCPR który jest mam przydzielony. W zeszłym tygodniu odwiedziła nas pani z MOPSu i oświadczyła że został nam przydzielony asystent rodziny.Mam pytanie.Po co? Nie mamy żadnych problemów z wychowywaniem dzieci, one są kochane. Czy taka osoba nie powinna być przydzielona dla rodziców tych dzieci? Tam jest alkohol i agresja. Rodzice tych dzieci nie przychodzą na umówione spotkania. A dzieci czekają. Czy my znów musimy całe życie tych dzieci opowiadać następnym osobom. Moja koordynator rodziny zastępcze też tego nie rozumie. Przecież asystent rodziny powinien pomagać rodziną nieudolnym a myślę że my taką rodziną nie jesteśmy,bo na pewno żaden sąd nie dałby nam dzieci pod opiekę. Wychowałam swoją trójkę dzieci,w tym dziecko niepełnosprawne i nikt mi w tym nie pomógł , nikogo nie interesowało czy dajemy sobie rade.A teraz będą mi pomagać? W czym oni mi pomogą.? Jak nie jeden taki asystent nie ma żadnego doświadczenia w swoim życiu. Przyjdzie do mnie pani zaraz po studiach i ona będzie mi mówić jak mam opiekować się dziećmi, jak mam zrobić pranie, czy ugotować obiad? Czy ktoś mi powie o co w tym chodzi? Pewnie państwo nie ma na co wydawać pieniędzy.

Ania_B

Napisano 30 kwiecień 2013 - 13:31

Jeśli chodzi o ustawę o ochronie danych osobowych to podpisanie pewnych klauzul poufności, upoważnień jest KONIECZNE.

W zapytaniu ofertowym na stanowisko asystenta rodziny powinno znaleźć się zobowiązanie do przestrzegania przepisów ochrony danych osobowych w przypadku wglądu do dokumentów zawierających dane osobowe członków rodziny, niezbędnych do prowadzenia pracy z rodziną.

A nast. podpisanie odpowiednich klauzul.

po 1. Asystent ma podpisana z ośrodkiem który go zatrudnia klauzulę o tajności danych.
po 2. asystent moze mieć wgląd tylko do danych które sa mu niezbedne do pracy z kilentem a nie do dowolnych danych. Nie dałoby się pracować z rodzina bez wglądu w niektóre dane, zwłaszcza jesli klient jest nie do konca sam zorientowany we własnej sytuacji ale nie jest to tak, że asystent robi co chce i ma dostemp do wszystkiego.


Roza

Napisano 30 kwiecień 2013 - 08:44

No tak, ale problem tkwi w tym, czy asystenci mogą być objęci wsparciem takiego superwizora. Pomoc na pewno by im się przydała. Jednak, jeśli z superwizji pracy socjalnej może skorzystać jedynie pracownik socjalny, to wydaje mi się, że asystent rodziny nie... I mamy problem. Czy w takim razie znacie jakieś inne formy wsparcia asystenta rodziny np. szkolenia, pomoc psychologiczna, motywacyjna itp.?

Ania_B

Napisano 29 kwiecień 2013 - 10:21

Superwizorem pracy socjalnej będzie mogła być osoba, która ukończy szkolenie z zakresu superwizji pracy socjalnej i uzyska certyfikat superwizora nadany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną do spraw stopni specjalizacji zawodowej pracowników socjalnych działającą przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej.
Ukończenie różnego rodzaju szkoleń czy studiów (studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia, studiów podyplomowych, czy studiów doktoranckich) bez posiadania w/w certyfikatu nadanego przez Centralna Komisję Egzaminacyjną nie będzie wystarczające do uzyskania uprawnień superwizora pracy socjalnej.
Wydaje się, że skoro wykształcenie asystenta a pracownika socjalnego nie różni się zatem asystenci jeśli przekwalifikują się pracowników socjalnych również będą mogli zostać superwizorem pr. socjalnej.

więcej:
:http://samorzad.infor.pl/sektor/zadania/opieka_spoleczna/artykuly/671667,superwizja_pracy_socjalnej_nowy_standard_pracy_socjalnej.html

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)