Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: ZMIANA KOMORNIKA


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

G.S.

Napisano 17 luty 2019 - 15:52

W tej kwestii polecam artykuł w którym można taki wzór wniosku o zmianę komornika sobie ściągnąć: https://jakwyjsczdlu...a-wzor-wniosku/Pozdrawiam i życzę powodzenia!


Napisano 02 luty 2009 - 20:43

Coś muszę z tym zrobić.Dziś rozmawiałam z komornikiem i jego zachowanie mnie zirytowało. Przez 11 lat nie robił nic.Jest tylko jeden protokół gdzie nic nie wykazano.Alimenty jakieś wpływają.tydzień temu,przypadkiem, dowiedziałam się,że mogę założyć sprawę po zmarłej babce gdzie dłużnik jest jedynym spadkobiercą.Chodzi o mieszkanie.To jest jedyny sposób na ściągnięcie długu bo ojciec dziecka jest za granicą i tam ma firmę.Gdy komornikowi powiedziałam dlaczego mnie nie poinformował o takiej możliwości to odparł,że nie składałam wniosku w tej sprawie.To ja mam wiedzieć co trzeba zrobić? a za co on bierze 15 % wpłat?????Do tego stwierdził,że wie dlaczego tak naciskam w ostatnim czasie ale się nie wypowie. Chodziło jej (komornik) o to,że dopiero co uregulowaliśmy z obecnym mężem, zaległości na jego dziecko. To nie powinno interesować komornika bo ja dbam o swoją sprawę. Wszystkie wnioski jakie składałam do komornika były zaciągnięte z tego forum.Gdyby nie forum pewnie jeszcze by się nic nie działo. Czy to ja muszę wiedzieć i instruować komornika co w danym momencie robić??? paranoja. Jestem zwykłym człowiekiem i nie muszę wiedzieć takich rzeczy.Dziękuję za wsparcie i odpowiedzi.

Napisano 02 luty 2009 - 21:28

CYTATCzy to ja muszę wiedzieć i instruować komornika co w danym momencie robić?

Prosze poszukac na forum postow dot.komornika
Wyczytalam, ze komornik dziala w imieniu i na rzecz i wierzyciela
Wierzyciel musi wspolpracowac z komornikiem
Ale..ale sam z siebie nic nie zrobi bo to wierzyciel musi informowac najlepiej na pismie w jaki sposob i z czego ma zaspokoic ta wierzytelnosc. Jesli dojda nowe okolicznosci to pisac wniosek za kazdym razem do komornika.
Oczywiscie jesli Pani nie jest zadowolona z komornika ma Pani prawo go zmienic

Napisano 03 luty 2009 - 17:36

Komornik wie o wszystkim co się dzieje więc dlaczego nie podpowie mi żebym złożyła wniosek.Ciągle powtarza-nic nie możemy zrobić-.Wspominałam,że parę lat temu zginęła matka dłużnika i jest jedynym spadkobiercą ale on,ze względu na zaległości komornicze ,nie regulował spadku po matce.Wynajął znajomemu a mieszkanie jest ciągle na matkę.Komornik wie też ,że on jest za granicą więc dlaczego ,skoro nie ma innej możliwości,nie podpowiedział,że mogę przejąć spadek. Może źle myślę ale jeśli sądownie uregulowałabym ten spadek na rzecz wierzyciela to komornik nie miałby szans na swoje 15%.A tak,wpływające pieniądze są dzielone.Po za tym nie powinien mieszać dwóch różnych spraw.Wpłacając alimenty zaległe na rzecz syna mojego męża,komornik przyjął cały dług dla wierzycielki i tak też mam napisane na dowodzie wpłaty. za parę dni wpłaciłam resztę zalegi na państwowy dług.Gdy pytałam sie w swojej sprawie ,czy jeśli mój dłużnik wpłaci np.8,000 co stanie się z pieniędzmi. Oczywiście 15 % dla komornika a resztę w pierwszej kolejności trzeba spłacić państwo.Pytam się a ja kiedy mam szansę?Odp:może nigdy! Dlaczego w tamtym przypadku było innaczej?

Napisano 04 luty 2009 - 18:34

Jakis leniwy ten komornik.Prosze napisac i wyslac listem poleconym zapytanie do komornika o stan sprawy egzekucyjnej
CYTATZgodnie z art. 763 kodeksu postępowania cywilnego, komornik zawiadamia stronę o każdej dokonanej czynności, o której terminie nie była zawiadomiona i przy której nie była obecna, i na jej żądanie udziela wyjaśnień o stanie sprawy. Na jego podstawie dłużnik ma prawo żądać od komornika informacji o stanie sprawy. Przepis nie określa jednak formy, w jakiej taka informacja ma być udzielona. Może to być zatem zarówno forma pisemna, jak i ustna. Jeśli komornik zastosuję tę drugą formę, powinien sporządzić protokół.
W razie gdyby komornik odmówił udzielenia informacji albo ignorował wezwania strony do udzielenia informacji, można na takiego komornika złożyć skargę do sądu rejonowego, przy którym działa ów komornik. Podstawą jest art. 767 kpc
Wzor podaje na PW

Napisano 04 luty 2009 - 19:40

CYTAT(wiewiorka)Wzor podaje na PW

A tak może ostrzeżenie dla Łaskawej Pani?
To jest forum ogólnodostępne.
Każdy chce z niego coś wynieść dla siebie.

Napisano 04 luty 2009 - 19:50

Tylko nie to..prosze Panie Wojtku ;-)
ogolnodostepne jest forum oczywiscie ale jako zalacznik moge wyslac jak ja mam pytanie
a tu nie widze przy wysylaniu odpowiedzi wiec skorzystalam z opcj PW
Moge upublicznic oczywiscie nie ma sprawy ok

Napisano 04 luty 2009 - 19:52

:piwo

Napisano 04 luty 2009 - 19:59

Mysle , ze sie wykupilam tym razem ;-)
I tez moze komus sie przydac w sprawie
W Z O R


miejscowosc, dnia /2009 r


Komornik Sądowy Rewiru
przy Sądzie Rejonowym

adres komornika

sygn. akt … sygn.akt ..............


Wierzyciel:

Dłużnik:


ZAPYTANIE O STAN SPRAWY

Na podstawie art. 763 kpc proszę o podanie informacji o aktualnym stanie sprawy, w szczególności o dokonanych czynnościach przy których nie byłam obecna.
Jednocześnie proszę o podanie informacji czy w stosunku do dłużnika prowadzone są także egzekucje z wniosków innych wierzycieli a także jakie są rokowania co do egzekucji mojej wierzytelności z majątku dłużnika.

Powyższe informacje proszę przesłać na adresz poważaniem:

Napisano 04 luty 2009 - 22:17

Alocha: " mam komornika o 1998 roku i teraz chciałabym go zmienić. Rozumiem,że mam taką możliwość? nie pamiętam abym składała jakiś wniosek dotyczący komornika. jak mogę to załatwić?"

Jesteś niezadowolona z uslug obecnego komornika, to go zmien - napisz wniosek o przekazanie sprawy do wybranego przez siebie komornika. Ustal tylko, czy ten wybraniec przyjmnie Twoja sprawe i czy poprowadzi ja wg. Twoich oczekiwan - z tym bywa roznie

Komornik moze, ale nie musi pouczac strony, co maja czynic dalej.Jesli wystepuje w ich imieniu "fachowy" pelnomocnik - to nawet nie moze.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)