Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Szukam preawnika z Warszawy - najemca nie zapłacił


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 3 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

PiotrSt

Napisano 07 marzec 2019 - 21:37

Dlatego tak ważne jest sporządzenie dobrej umowy. Możliwości zabezpieczenia się od takiej sytuacji jest wiele.


Napisano 07 marzec 2019 - 13:11

Sorry, że odgrzebuję takiego starego kotelta, ale nigdzie nie idzie znaleźc podobnego tematu, zastanawiam się, jak to jest z najemcami, którzy chcą nagle opuścić mieszkanie bez zachowania okresu wypowiedzenia, z dnia na dzień. Rozumie że zdarzają sie zyciowe sytuacje różne, ale zastanawiam sie co zrobić jak ktos podpisał właśnie umowe i się nagle wyprowadza. Mam się z takim kimś sądzić? Z dnia na dzień nie znajdę najemcy przecież, a mieszkanie puste to koszty..


MateuszU

Napisano 14 grudzień 2018 - 10:10

W razie potrzeby mogę udzielić porady zdalnie. Omówimy sprawę przez telefon lub np. Skype a wcześniej przesłałby mi Pan dokumenty. 

 

Wbrew pozorom zdalne porady są w obecnych czasach dość częste :-)


Parapetimi1

Napisano 14 grudzień 2018 - 10:07

To że źle zrobiłem to już wiem :/ czasu nie cofnę, nauczka na przszyłość. Szkoda, że tak mało nikt nie polecił żadnego prawnika, skontaktowałem się z jednym znalezionym w sici, ale jakoś nie do końca jestem zadowolony, ostatnio dzwoniłem o coś zapytać i okazło sie, że Mecenas nawet nie przejrzał dokumentów... mam mieszane uczucia.


pieter

Napisano 12 grudzień 2018 - 14:07

cóż, niestety podzielam zdanie, masz nauczkę, chociaż niemiłą, ale ciesz się, że nie oszukala Cię na więcej... na przyszłość najemca zaklepuje - najemca płaci, nie ma innej możliwości. musi się wypowiedzieć prawnik ale wydaje mi się, że jeśli umowa była na czas określowny i nie było mowy o wypowiedzeniu możesz się ubiegać o odszkodowanie. też wynajmuję mieszkania od paru lat i też miałem kłopoty z najemcą, mogę polecić sprawdzonego w tym temacie prawnika z Wawy jeśli nadal potrzebujesz...?


MateuszU

Napisano 12 grudzień 2018 - 11:00

Sprawa wymaga analizy. Być może będzie można ją pozwać o zapłatę za okres, gdy mieszkanie stało puste.


Napisano 03 grudzień 2018 - 10:22

to sorry, ale masz nauczkę... nigdy nie bierz się na "ale mi bardzo zależy, na pewno zapłacę..." od razu kaucja przy podpisaniu umowy! Tacy ludzie zaklepują sobie mieszkanie awaryjnie a potem dalej szukają żeby taniej, lepiej.. jak nie znajdzie to idzie do ciebie, jak znajdzie, to robi z ciebie łosia... od wielu lat wynajmuje mieszkania, widziałam już dużo, wiem co mowie,jasne zasady i kaucja od razu.


Parapetimi1

Napisano 03 grudzień 2018 - 09:51

Podpisałem umowę z najemcą. Umowę podpisaliśmy 12 listopada, najmująca miała otrzymać klucze i zapłacić kaucję 22 listopada. Próbowałem się przed tą datą kontaktować (telefony, sms), ale bez skutku. 27 listopada otrzymałem sms, że znalazła inne mieszkanie i bardziej jej pasuje i przeprasza, ale rezygnuje z umowy. Mieszkanie od 12 listopada do teraz stało puste, a umowa była podpisana na czas określony - do czerwca, bez wcześniejszego wypowiedzenia.... Czy można ot tak po prostu zrezygnować z podpisanej umowy? Dodatkowo było dużo telefonów dotyczących wynajmu, ale ta Pani miała podobno ciężką sytuację i uznaliśmy z żoną, że pójdziemy jej na rękę i dzięki temu jesteśmy pół miesiąca w plecy. Zastanawiam się, co można z tym zrobić?


pieter

Napisano 28 listopad 2018 - 16:14

a możesz napisać o co dokładniej chodzi? bo nie wiem do końca w jakim temacie to ma być doświadczenie, jak nie opiszesz sprawy, to nikt ci raczej nie podpowie...


Parapetimi1

Napisano 28 listopad 2018 - 15:32

Witam! Mam problem z najemcą, właściwie z panią, która podpisała umowę po czym po prostu przestała się odzywać... Zastanawiam się, co mogę osiągnąć i czy cokolwiek da się zrobić, żeby otrzymać od niej jakieś zadośćuczynienie. Czy ktoś może ma doświadczenie w temacie lub może polecić adwokata z Warszawy?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)