Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: zakup mieszkania wspólnie z żoną?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 3 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 29 luty 2016 - 18:51

Ok, to są dla mnie bardzo pomocne i wystarczające informacje.

Dziękuję bardzo, pozdrawiam!


Napisano 29 luty 2016 - 18:11

Problem może się pojawić jeśli US zawezwie żonę, aby pokazała z czego sfinansowała swoją część. Może wcześniej pracowała i osiągala przychody z tego tytułu?

Możesz też Ty kupić mieszkanie, a następnie część darować żonie (przy założeniu, że kupujesz za gotówkę, bo przy kredycie musiałbyś mieć zgodę banku jeśli darujesz w trakcie spłaty).

 


Napisano 29 luty 2016 - 14:59

Dziękuję za odpowiedź.

To prawda. A z kolei czy nie jest to problem że podpiszemy umowę razem skoro wiadomo że tylko ja osiągam przychody i sam spłacę mieszkanie?


Napisano 29 luty 2016 - 13:39

Jeśli kupicie mieszkanie w udziałach to w razie problemów finansowych bank czy urząd może zając tylko Twój udział w nieruchomości, żony nie. Oczywiscie w umowie kupna (a potem w KW) musi pojawić się tenże udział i info o rozdzielnosci majątkowej. A najbezpieczniej byłoby kupić wyłącznie na żonę, pytanie jak ona udowodni, że ma z czego płacić skoro - jak zrozumiałam - przychodów nie osiaga.


Napisano 29 luty 2016 - 06:16

Dzień dobry,

 

jestem przed podpisaniem aktu notarialnego przenoszącego z dewelopera na mnie własność mieszkania. Miałem podpisywać tylko na siebie ale znajomy doradził mi żebyśmy podpisali razem z żoną. Prowadzę działalność giospodarczą która jest jedynym źródłem naszych przychodów i nie mam pewności czy za rok, 2 lata nadal będę ją prowadził. Mam nadzieję że nie pojawią się trudności finansowe ale jeżeli by tak było to ryzykujemy nawet utratą mieszkania. Czy rzeczywiście przenosząc własność na nas dwoje możemy tego uniknąć? Dodam że mamy rozdzielność majątkową, może to mieć znaczenie.

 

Dziękuję za Państwa pomoc, pozdrawiam serdecznie.

Przemek


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)