Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Przymusowe leczenie alkoholika


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

JacekBem

Napisano 16 wrzesień 2018 - 00:01

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że siłą nie namówisz alkoholika do leczenia, musi się na to zdecydować z własnej woli. Ze swojej strony możesz jedynie spróbować uświadomić mu jak nałóg wpływa na jego życie, możesz też poszukać dla niego jakiegoś specjalisty od uzależnień, który ułoży dla niego odpowiednią terapię - sprawdź klinikę Medox w Nowym Modlinie  http://medox.org.pl/- maja dobre podejscie do kazdego pacjenta


Napisano 28 sierpień 2018 - 10:19

Jeśli ktoś ma problem alkoholowy w rodzinie i alkoholik nie chce poddać się leczeniu w ośrodku terapii uzależnień, to są właśnie sposoby aby taką osobę zmusić do terapii. Trzeba wysłać odpowiednie wnioski do danej gminy. Instrukcje jak to zrobić znalazłam na stronie www.otu.pl, w artykułach na blogu. Im szybciej zacznie się leczenie odwykowe tym lepiej dla osoby uzależnionej, wiem to z własnego doświadczenia.

michal1982

Napisano 17 lipiec 2018 - 09:31

Jakbyś szukała dobrego psychologa to sprawdź np. tutaj http://gabinetyszansa.pl


Napisano 13 czerwiec 2018 - 08:47

Grunt to mieć wybór. Na Rankingu Ośrodków Terapii (osrodkiterapii.pl) znajdziecie duży wybór ośrodków, ich oferty i opinie pacjentów, którzy w nich przebywali. To Wam sporo ułatwi. 


mleszczak

Napisano 21 kwiecień 2018 - 19:19

Samodzielna walka z nałogiem jest bardzo trudna i rzadko kiedy efektowna. Lepiej skorzystać z pomocy profesjonalnego ośrodka leczenia uzależnień, w którym moglibyśmy otrzymać profesjonalną pomoc. W Krakowie świetną opinią cieszy się Centrum Dobrej Terapii, z którego ofertą można zapoznać się na http://ograniczpicie.pl/:-). Jeśli natomiast mowa o przymusowym leczeniu, to chyba zezwolić zgodę musi na nie sąd.


Napisano 11 marzec 2018 - 15:10

Witajcie, pomoc psychologiczną w leczeniu alkoholizmu otrzymacie w ośrodkach terapii. Na stronie osrodkiterapii.pl/ otrzymacie wszelkie informacje, gdzie jest najbliższa klinika leczenia uzależnień oraz namiary i opinie o ośrodkach. W Warszawie jest bardzo dużo takich ośrodków. Warto sprawdzic na tej stronce gdzie jest najbliższy i do którego powinniście się zgłosić. Powodzenia!

Napisano 31 październik 2017 - 12:36

Moja koleżanka z pracy leczyła się z alkoholizmu w ośrodku Want (Kaszuby). Wróciła do firmy zupełnie odmieniona. Poleciła mi ten ośrodek, ponieważ mam problemy z pijącym ojcem. Obecnie jestem na etapie konsultacji odnośnie przyjęcia taty na turnus. Widziałam ośrodek na żywo. Niesamowita, spokojna lokalizacja przy jeziorze. Domowa atmosfera, możliwość dopasowania diety. Poza tym zapewniono mnie, że program terapeutyczny charakteryzuje się naukową skutecznością. Odsyłam cię na uzaleznienia-terapia.pl. Nie tylko uzależnionym pomagają stricte, ale całym rodzinom. To ogromna przewaga.


 


Napisano 28 wrzesień 2017 - 21:09

Przymusowe leczenie nie funkcjonuje. Policja zabrała daną osobę i zawiozla na leczenie. Lekarz zapytał czy chce pan się leczyć. Odpowiedź brzmi "nie" i delikwent wraca z powrotem

Napisano 28 marzec 2017 - 13:00

Przymusowe leczenie odstrasza już na starcie. Czasem jednak nie da się tego obejść. Gdy mój mąż uderzył mnie na oczach dzieci, zmusiłam go do terapii w prywatnym ośrodku Wiosenna. Pomimo wcześniejszych oporów, coś w nim ruszyło. Zauważyłam, że po powrocie stał się spokojniejszy. Dużo rozmawiamy. Staramy się spędzać więcej czasu całą rodziną. Wszyscy go wspieramy bo od tego zależy powodzenie wychodzenia z nałogu.

Napisano 13 luty 2017 - 19:58

Przymusowe leczenie nie za bardzo pomaga. Moja koleżanka miała problem z alkoholem i gdyby nie zaangażowanie wielu osób między innymi mnie to nie wiadomo jak by się to skończyło. Męczyliśmy ją tak długo aż dała się przekonać na terapię w ośrodku wsparcie w Koszalinie. Starania nie poszły na marne bo nie pije już prawie od 3 miesięcy. Więc jeżeli potrzebujecie pomocy możecie śmiało próbować tam.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)