Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Import, export a wymiana walut


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 2 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

wilkstepowy

Napisano 14 grudzień 2018 - 00:56

Macie rację, dobra cena to nie wszystko. Kantor online musi być też praktyczny- przecież to ważne założenie internetowej wymiany walut. Bardzo zwracam na to uwagę i być może dlatego walutę wymieniam w zaledwie 2-3 kantorach, które ten warunek spełniają. Szczególnie jeśli chodzi o szybkość wymiany oraz sprawność realizacji przelewów.


Napisano 06 październik 2018 - 18:50

Idealny wybór to dla mnie Pluskantor.pl:) Szereg komfortowych opcji,m.in, wymiany z odroczoną płatnością oraz możliwość negocjacji kursu. Bardzo też pilnują bezpieczeństwa transakcji, może nawet lepiej niż w bankach.


Napisano 12 wrzesień 2018 - 19:57

Fakt, kurs waluty nie jest jedynym kryterium wyboru jeśli szukamy godnego uwagi kantoru internetowego. Podobnie jak Wy zwracam uwagę na bezpieczeństwo. Ponadto na szybkość przewalutowań, chociaż opcja społecznościowa gdzie jednak trzeba trochę poczekać aż wymiana dojdzie do skutku też niekiedy się opłaca. Na Gieldawalut.com można wymieniać na 2 sposoby- szybko po kursie kantoru oraz społecznościowo. Pozostałe warunki ta platforma też spełnia więc sądzę że warto zajrzeć i porównać z innymi e-kantorami.


Napisano 11 wrzesień 2018 - 08:16

Bezpieczeństwo jest dla mnie zawsze na pierwszym miejscu, potem ceny walut i w równym stopniu szybkość transakcji. W końcu po to między innymi wymieniam online, by zaoszczędzić nie tylko pieniądze ale i czas. Mam konto na Amronet.pl i z wymiany zawsze jestem zadowolony, pod każdym względem.


Napisano 07 wrzesień 2018 - 14:33

Słyszałem o tym i dlatego bardzo zwracam uwagę na bezpieczeństwo przewalutowań oraz jakość obsługi w kantorze internetowym. Nie zniechęciłem się ogólnie do bezgotówkowych przewalutowań, bo  nie można na wszystkie kantory online patrzeć przez pryzmat jednej firmy. Od roku wymieniam walutę przez Puskantor.pl i jak na razie wszystko idzie płynnie, sprawnie, bez najmniejszych wątpliwości co do rzetelnych realizacji.


Drygu

Napisano 30 sierpień 2018 - 09:16

z poł rokutemu założyłem konto na Cinkciarz.pl i szczęście że juz nie robie tego na Friz Exchange bo sie im tam grubo posypało, więc jak dla mnie renoma jest bardzo ważna bo nie chciałbym się prosić o swoje własne pieniądze ;/


Travis

Napisano 28 sierpień 2018 - 13:00

Czym się różni Cinkciarz od innych? No jak dla mnie przede wszystkim renomą i pewnością zawarcia transakcji. To kantor z wieloletnim doświadczeniem i jakoś nie boję się tam wymieniać swoich pieniędzy. W innych, mniej znanych raczej dwa razy bym się zastanowił, zanim wysłałbym tam większą sumę pieniędzy. Ważne są też oczywiście kursy walut i szybkość realizacji transakcji, jednak jak dla mnie dla kilku groszy przyoszczędzonych groszy nie warto ryzykować i korzystać z mało znanych kantorów. 


Napisano 27 sierpień 2018 - 22:24

Zawsze poza kursami walut (które faktycznie pomiędzy e-kantorami różnią się niewiele) muszę mieć pewność szybkiego przewalutowania oraz przelewu. W Amronet po kursie dostępnym klikam i mam walutę gotową do tego by zrealizować transfer. Nie wiem czy w innych kantorach też jest tak szybko, w każdym razie sądzę że oprócz ceny to jest istotne.


Napisano 23 sierpień 2018 - 12:50

A przy wyborze kantoru to czym się głównie sugerujecie? Czy różni się np Cinkciarz od innego kantoru online? Za tydzień jadę do siostry do Londynu i będę wymieniała pieniądze i tak z ciekawości się pytam.


Napisano 22 sierpień 2018 - 21:34

Mój sprawdzony kantor, z którego korzystam regularnie, to Gieldawalut.com. Z opcji społecznościowej, i której piszecie, jeszcz nie korzystałam, bo zazwyczaj zależy mi na czasie. Poza tym, mają na tyle dobry kurs, że i tak opłaca się tam wymieniać.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)