Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Emerytura z 40-letnim stażem - konsultacje


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 09 wrzesień 2019 - 19:30

Trafia mnie gdy czytam że tylko debatują przecież to nie ludzie, bo baran jest od nich mądrzejszy i to rozumie a oni ani be. be.

Napisano 14 sierpień 2019 - 08:38

 za ludzi fizycznych co pracuja cieszko bo ty chy ba jestes umyslowy co fizyczni na ciebie robia

 

Żeby fizyczny miał co robić to umysłowy musi mu tą pracę zorganizować i zagwarantować, że będzie miał pracę i dostanie za to wynagrodzenie.

 

Widzę że pojęcie o świecie i o tym, jak funkcjonuje masz mocno ograniczone i wypaczone, więc wypisywanych przez ciebie głupot nawet nie komentuję, bo i tak nie zrozumiesz.


Napisano 13 sierpień 2019 - 21:31

Zes taki dobry twierdzisz w wyliczeniach a czego nie wyliczyles ile ludzi fizycznych poumieralo i nie pobralo swojej emerytury i myslisz ze najnisza to bym i tak do smierci pracowala i wiekszej bym nie miala tylko grosze a jak czlowiek zachoruje to pracodawca po 50 ludzi ma wnosie moze sa pracodawcy ale garstka ze zrozumie czlowieka wiec nie wypowiadaj sie za ludzi fizycznych co pracuja cieszko bo ty chy ba jestes umyslowy co fizyczni na ciebie robia

Napisano 13 sierpień 2019 - 17:14

Ile jeszcze bedziem czekac chyba wystarczy ze czlowiek tyle czeka na ta emeryture jak nam zabrali to nie musieli tyle debatowac zaraz po wyborach zabrali i niech teraz nam odadza 35 lat pracy i 40 lat mezczyzn

Napisano 07 maj 2019 - 18:02

PiS i Prezydent Duda, w poprzedniej kampani wyborczej mieli taki projekt, skończyło sie na zralizowaniu tylko obniżeniu wieku emerytlnego, czekamyy.............

Napisano 29 kwiecień 2019 - 17:21

Żeby odprowadzić 500 tys. do ZUS za 40 lat, to zarobki musiałbyś mieć na poziomie 10.000 miesięcznie jełopie - składka emerytalna to niecałe 10% twojego wynagrodzenia.Przy założeniu, że drugie tyle dokłada do ciebie pracodawca, to i tak przez 40 lat musiałbyś zarabiać 5000 miesięcznie.

Zamiast innych obrażać, sprawdź na koncie PUE w ZUS. 500 000 to nie jest dziwne. Pozdrawiam


Napisano 03 kwiecień 2019 - 18:34

Żeby odprowadzić 500 tys. do ZUS za 40 lat, to zarobki musiałbyś mieć na poziomie 10.000 miesięcznie jełopie - składka emerytalna to niecałe 10% twojego wynagrodzenia.Przy założeniu, że drugie tyle dokłada do ciebie pracodawca, to i tak przez 40 lat musiałbyś zarabiać 5000 miesięcznie.


Napisano 03 kwiecień 2019 - 13:48

No to jeszcze długo będą się zastanawiać. Już będzie z 10 lat jak po kuluarach sejmowych i związkowych temat 40 letniego stażu się toczy W tym czasie rozdali setki miliardów złotych a zatyranym ludziom harującym przez 40 lat wmawia się że nie ma dla nich pieniędzy w budżecie. A każdy z takich pracowników przez 40 lat odprowadził do ZUS od 500 tys. do 1 miliona ciężko w pocie czoła zapracowanych pieniędzy. No ale rząd sobie wymyślił że ktoś musi na rozdawiennictwo zapracować. Bo jak patologi się nie chce pracować to skąd wziąć na to rozdawiennictwo pieniądze. A ci co już na kolanach chodzą w robocie niech padną i problem dla rządu z głowy. No ale kto wiedział jak szedł do wyborów że to będzie bujda. I teraz też przed wyborami będą obiecać a po wyborach powiedzą, sp***rzaj dziadu. Temu sroczka kaszkę warzyła, swoje dzieci karmiła. A temu nic nie dała tylko frrr poleciała.

Napisano 01 marzec 2019 - 23:56

Witam. Zastanawiam się jak rząd zrekompensuje te matki, które urodziły, wychowały 5 dzieci i całe życie pracowały zawodowo? (w zakładzie produkcyjnym). Niestety nie mogłam sobie pozwolić na siedzenie w domu i wychowywać dzieci. Poumieralibysmy z głodu, albo pozabierali by nam dzieci. W tamtych czasach byliśmy uważani za patologię(5 dzieci +2 rodziców). A Napewno gdyby było mnie stać na siedzenie w domu i wychowywać dzieci w domu skorzystałabym z takiej możliwości. Niestety mąż mniej zarabiał odemnie. Ja więc pracowałam na 6 etatów bez 500+. Czy ktoś pomyślał o takich kobietach? Przepracowane mam już dzisiaj 36 lat pracy i jeszcze 8 lat brakuje mi aby otrzymać emeryturę. Czy nam takim kobietom nie należy się pamięć i pomoc? To ja za 44 lata pracy i wychowaniu 5 dzieci dostanę najniższą emeryturę. A kobiety które nie przepracowaly nawet 10 lat są stawiane na piedestal. A my wyczerpane fizycznie, psychicznie, co my dostaniemy od Państwa Polskiego? Gdzie szacunek dla nas? Kto nam pomoże abyśmy mogły dożyć emerytury? Jestem już po 8 operacjach i czekam na 9. Myślę że nie dozyje emerytury, albo będę już niepełnosprawna. Pomyślcie Proszę o mnie, o nas takich kobietach? A jest nas nie mało! Bardzo popieram Waszą prorodzinną pomoc, ale na litość Boską nie zapominajcie też o nas! Błagam zróbcie coś z tym. Jeżeli ktoś przepracuje 35 - 40 lat pracy bez względu na wiek i wychowała 4-5 dzieci,lub odliczcie chociażby po 1 roku za każde dziecko - pozwólcie nam odejść na emeryturę na myślę zasłużony odpoczynek. My też mamy rodziny, wnuczęta i chcielibyśmy chociaż być przy nich i poświęcać im swój czas na stare lata, bo z dziećmi nie mogliśmy, musieliśmy pracować aby poprostu żyć! Błagam my też żyjemy w jednym kraju, w jednej Polsce!! Pytam Prawo i Sprawiedliwośc

Napisano 12 sierpień 2018 - 17:05

rzad niek nie obiecuie tylko wezmie sie do solidnei pracy darmoziady zlodzieie

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)