Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Ciaza po urlopie wychowawczym


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

koleżanka

Napisano 16 wrzesień 2020 - 19:07

 "co mam zrobic w sytuacji kiedy musze skorzystac ze zwolnienia L4 a byloby to jeszcze podczas trwania urlopu wychowawczego, np od 01.11."

 

Zwolnienie ZLA dostaje się z powodu niezdolności do pracy. Skoro jesteś na urlopie wychowawczym to przecież nie świadczysz pracy i ZLA nie jest ci potrzebne. 


Napisano 16 wrzesień 2020 - 10:12

Z urlopu wychowawczego można wrócić w każdym momencie (jeśli pracodawca się zgodzi) lub złożyć wniosek o rezygnację z urlopu wychowawczego ( najpóźniej 30 dni przed terminem podjęcia pracy). Wtedy wraca Pani do pracy na 1 dzień (może to być też urlop wypoczynkowy), i od następnego dnia korzysta Pani z L4.Lub można poczekać do zakończenia urlopu wychowawczego i w trakcie urlopu wypoczynkowego skorzystać z L4, wtedy urlop wypoczynkowy się skraca i przechodzi na kolejny rok.

Najlepsze rozwiązanie musi Pani sama wybrać, czy dla Pani najlepsze rozwiązanie to jak najdłuższa nieobecność pracy, jak największe świadczenia za urlop czy jak najszybszy powrót do pracy.


Napisano 15 wrzesień 2020 - 14:45

Witam! Jestem w ciazy a przebywam obecnie na urlopie wychowawczym do 01.12, od 02.12 do 31.12 mam juz podpisany wniosek o urlop wypoczynkowy (podczas jego skladania nie wiedzialam ze jestem w ciazy). Prosze mi powiedziec co mam zrobic w sytuacji kiedy musze skorzystac ze zwolnienia L4 a byloby to jeszcze podczas trwania urlopu wychowawczego, np od 01.11. Wiem ze nalezy 'wrocic do pracy' chociaz na 1 dzien ale nie wiem czy musze czekac do faktycznego powrotu, tj do 04.01.2021 czy moj powrot do pracy to juz czas trwania zaleglego urlopu wypoczynkowego, tj 02.12. Jakie byloby najlepsze rozwiazanie w tej sytuacji? Pozdrawiam

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)