Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Potrzebna porada księgowej - proszę


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 3 + 1 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

natasza85

Napisano 25 listopad 2019 - 11:35

Możecie mi polecić księgową, która zajmuje się sprawami dotyczącymi odzyskiwaniem zasiłku
Kindergeld Bogatynia. Zależy mi na szybkim i prężnym działaniu.

 

bartolini1

Napisano 21 listopad 2019 - 14:51

 
Wydaje mi się, że na wielu blogach są jakieś informacje dotyczące tego. Poszukaj w ten sposób, a na pewno się czegoś dowiesz.

Jol70po

Napisano 17 listopad 2019 - 12:18

W kwestiach podatkowych i księgowych zawsze radzę się w sprawdzonym już biurze http://doradca.gliwice.pl/. Zawsze mogę liczyć na kompetentną i zarazem miłą obsługę. W razie jakichkolwiek wątpliwości Pani księgowa wyjaśnia wszystko dokładnie i udziela rzeczowych odpowiedzi. Polecam.


asari

Napisano 14 styczeń 2019 - 06:06

Najlepiej porozmawiaj z dobrą księgową Edytę Cyburt, z pewnością dostaniesz odpowiedź na swoje pytanie. Jeżeli chodzi o sprawy związane z prowadzeniem działalności, to lepiej nie ryzykować, bo można skończyć płacąc niezłe kary do US. Zanim więc popełnisz błąd lepiej porozmawiaj z doradcą. 


Amoniaczek2

Napisano 20 wrzesień 2018 - 08:22

Obawiam się, że nie da się wystawiać faktur VAT nie będąc vatowcem możesz chyba co najwyżej rachunek wypisać ale też nie wiem jak to wygląda. Może zrób sobie rekonesans i jedynie podpisz z firmami kontrakty jak się okaże że uzbierasz ich trochę to automatycznie możesz przejść od razu na działalność i Vat od razu sobie zorganizować. Nie zapomnij tylko info wysłać do US miejscowego. Niby nie trzeba ale warto mieć papier że dostali powiadomienie. U mnie było tak z przenoszeniem firmy do innego miasta. Z biurem to nie był problem Cityspace.pl załatwili od ręki, ale za to jak się okazało US były nie dostał informacji o zmianie adresu firmy. I potem były małe nieprzyjemności. Wyjaśniło się i jest ok ale i tak trzeb im wysyłać info na papierze i potwierdzenie musisz mieć. 


Napisano 19 wrzesień 2018 - 11:38

wiem o ograniczeniach związanych z przychodem, chcę na początek zobaczyć jak to będzie funkcjonowało i ewentualnie później zarejestrować działalność


koleżanka

Napisano 18 wrzesień 2018 - 21:31

A masz zamiar być vatowcem ?

Bo moim zdaniem nie bardzo to wygląda na działalność nierejestrowaną - tu przychód miesięczny nie może być większy niż połowa płacy minimalnej. A sprzedaż do zakładów przemysłowych chyba przewidujesz w większym zakresie.  


Napisano 17 wrzesień 2018 - 14:14

Witam,

planuję rozpocząć własną działalność związaną ze sprzedażą do zakładów przemysłowych. Mam pytanie czy na początek prowadząc jednoosobową działalnością gospodarczą nierejestrową będę mógł wystawiać klientom faktury vat? Pozdrawiam


Napisano 30 czerwiec 2018 - 10:38

ja współpracuję z biurem rachunkowym Gama na Białołęce, są bardzo dobrzy w swoim fachu na pewno pomogą


ZosiaA

Napisano 07 grudzień 2015 - 15:55

patiks - reklama na czasietongue.png tylko dwa lata później niż rozmowa w temacie, żenujące


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)