Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Zus prowadzi wobec mnie postepowanie


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 3 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Maario

Napisano 27 grudzień 2019 - 12:29

Czy ludzie są dla ZUS czy ZUS jest dla ludzi? Mam firmę wykonującą usługi transportowe i jednak stawka ubezpieczeń jak na jednoosobową działalność to spory wydatek. Jakiś czas temu wykonałem przelew do zakładu ubezpieczeń oczywiście zgodnie z terminem. Zapomniałem tylko wpisać numer NIP i po kilku miesiącach dostałem wezwanie do zapłaty. Pani z oddziału powiedziała, że nie było numeru NIP i system nie potrafił przypisać wpłaty. To skoro nie potrafił przypisać wpłaty to chyba powinien pieniądze zwrócić...


Napisano 21 grudzień 2019 - 16:52

zgadzam się z niektórymi przedmówcami, też bym się zwróciła do prawnika o pomoc, sama na szczęście mam w pobliżu Tomasza Tomaszczyka, jest adwokatem prawa pracy i zagadnień związanych z ZUS, więc jeśli ktoś również mam możliwość się z nim skontaktować to polecam 


ZosiaA

Napisano 08 październik 2019 - 19:10

Ciężko powiedzieć. Ale słyszałam dużo dobrego o tym Tomaszczyku- prawo pracy to zdaje się jego specjalizacja? A jeśli chodzi o sprawy przeciwko ZUS to faktycznie warto mieć po swojej stronie kogoś doświadczonego więc Pan Tomasz będzie tutaj świetnym wyborem.

Co za chłam

Karina_28

Napisano 08 październik 2019 - 18:39

Ciężko powiedzieć. Ale słyszałam dużo dobrego o tym Tomaszczyku- prawo pracy to zdaje się jego specjalizacja? A jeśli chodzi o sprawy przeciwko ZUS to faktycznie warto mieć po swojej stronie kogoś doświadczonego więc Pan Tomasz będzie tutaj świetnym wyborem. 


Napisano 06 sierpień 2019 - 09:18

Witam, wobec mnie też wszczeli postępowanie wyjaśniające. Wczoraj z szefem złożyliśmy wszystkie dokumenty. Jak długo będę czekać na decyzje?

JuliadBe

Napisano 18 lipiec 2019 - 14:10

Ja również polecam Pana Tomaszczyk, rzetelny i konkretny. Umie dobrze doradzić co zrobić w danej sytuacji a w razie czego zajmie się też wszystkimi papierami. 


Mariola22

Napisano 27 czerwiec 2019 - 13:15

Wiem, że Pan Tomaszczyk zajmuje się prawem pracy, pomagał mojej koleżance właśnie w sporze z ZUSem i zakończył sprawę pomyślnie. 

U mnie również wygrana sprawa o odszkodowanie właśnie z adwokatem Tomaszczykiem. Trwało to trochę, ale niestety takie są procedury ze wszystkim. 


MayaLa

Napisano 11 czerwiec 2019 - 15:23

Wiem, że Pan Tomaszczyk zajmuje się prawem pracy, pomagał mojej koleżance właśnie w sporze z ZUSem i zakończył sprawę pomyślnie. 


Napisano 09 maj 2018 - 08:12

Pisze, ponieważ na wielu forach są pytania a później zero odzewu jak sytuacja się potoczyla. Przyznali mi chorobowe nawet odsetki za spóźnienie i przesunięcie sprawy mi oddali ale niestety nie wszyscy mają tyle szczęścia bo kilka pań z którymi rozmawiałam siedząc godzinami w ZUS na rozmowy itd. Nie dostały pieniążków i sprawa została skierowana do sądu. Niektóre płaciły nawet kary za oszukiwanie (i to nie małe), a niektóre wygrywaly sprawy i otrzymywały pieniążki ze sporym opóźnieniem. Ja miałam to szczęście że sprawa naprawdę szybko i sprawnie została rozpatrzona. Wiele kontroli i wnikliwych rozpatrzen rozmów w miejscu pracy a nawet rozmów z ludźmi sąsiadującymi z miejscem pracy czy chociaż parę razy mnie widzieli. Jestem wdzięczna szefowi za cierpliwość i wytrwale czekanie,jeżdżenie do zusu na rozmowy i ciągle kontrolę dokumentów oraz stanowisk pracy. Chociaż miejsce w pracy które było mi przeznaczone nie potrzebowalo zastępcy musiało zostać obsadzone za mnie więc pracodawca był zmuszony do zatrudnienia kolejnej osoby. Życzę powodzenia i aby każda pracująca przyszła mamusia i nie tylko walczyła o swoje prawa bo jednak sprawiedliwość istnieje jeżeli jest choć cień prawdy w tym o co się staramy. ZUS jest niewdzieczny ale ludzie którzy pracują tam to jednak ludzie i nie chcą źle tylko to jest ich praca. Powodzenia! Pozdrawiam.

dominika44

Napisano 27 luty 2018 - 19:21

Skąd jesteś? W Tczewie w Kancelarii Cejrowski możesz podpytać o Twoja sprawę, zajmują się także prawem pracy i z tego typu postępowaniami tez pewnie nie raz mieli do czynienia. Zwykle jeśli masz dowody na to, że świadczyłaś prace, przed sądem możesz to udowodni c i wygrać z ZUSem, ale każda sprawa jest inna, lepiej mieć pełnomocnika, który zna wszelkie przepisy i umiejętnie wykorzysta jakiekolwiek niedociągnięcia w decyzji czy postępowaniu.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)