Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, kto wykonuje i kto płaci.


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 3 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 27 październik 2016 - 21:59

Jasne, ponieważ w ten sposób samorząd może analizować wspólnie dane lokalizacyjne i demograficzne, które są w jego posiadaniu. 


Wacław75

Napisano 26 październik 2016 - 12:34

Coraz częściej gminy wykorzystują systemy GIS. Część z danych samorząd udostępnia potem bezpłatnie mieszkańcom. Warto sobie poczytać o tym tutaj: http://www.arcanagis...tracji-czesc-1/. Większe miasta już doceniło takie rozwiązania i dzięki temu planowanie inwestycji budowlanych i komunikacyjnych jest prostsze.


klebber

Napisano 21 październik 2016 - 08:19

Kiedy zajmuje się planowaniem miejskiej przestrzeni, to warto zastosować w tym celu nowoczesne systemy informacji geograficznej. Dzięki temu będzie można wziąć pod uwagę więcej danych i jednocześnie zaktywizować lokalną społeczność, która będzie mogła wnieść swoje uwagi do projektów.


Beti-777

Napisano 23 marzec 2015 - 09:12

Zgodnie z art.15 ust. 1 Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, projekt planu miejscowego sporządza wójt, burmistrz, prezydent miasta. Art. 21 ust. 1 Koszt sporządzenia planu miejscowego obciąża budżet gminy. Jak zatem do w/w przepisów ma się porozumienie zawarte pomiędzy gminą, a prywatną firmą w sprawie współdziałania przy sporządzeniu projektu planu, w którym ustalono, ze koszty planu ponosi firma i to ona zleca urbaniście sporządzenie niniejszego planu.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)