Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: SKARGA NA RADCE PRAWNEGO


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 7 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 04 czerwiec 2021 - 19:58

Szanowni Państwo,
Proszę o pomoc i sugestię, co mogę zrobić. Mianowicie, wynająłem kancelarie, która miała sporządzić wniosek do sądu w sprawie upadłości konsumenckiej. Zgodnie z przesłana umowa dokonałem zapłaty za usługę i przez okres ponad 8 miesięcy nie została usługa wykonana. Brak kontaktu bezpośredniego, sporadyczne odpowiedzi na e-mail lub kontakt telefoniczny. Nawet nie otrzymałem faktury! Odpowiedzi na e-mail są typu: jest covid, jest restrukturyzacja utd. Podobno została sprawa przekazana innej kancelarii, ale odnoszę wrażenie, ze to jakaś bzdura lub osoba, która niby się tym zajmuje i czasami odpisuje, to jakaś studentka orawa. Pełnomocnik wymieniony w umówię nie skontaktował się nawet jeden raz , by porozmawiać! Co nogę zrobić w takiej sytuacji?

Napisano 25 październik 2019 - 11:42

Dzień dobry. Osiem
Ponad 3 miesiące temu zapłaciłem radcy prawnemu o wszczecie postepowania do sadu od tamtego momentu nie odbiera tel nie można to zostać w kancelarii do sadu nic nie wpłynęło żadne pismo pieniądze wziął i słuch zaginął ma pełne pełnomocnictwo.z mojej strony A sprawa mnie nagli koszty rosną jest zarerejestrowany w izbie radców. Jak cofnąć mu pełnomocnictwo i co z tym zrobić?

Napisano 13 listopad 2008 - 18:52

Trudno tutaj oceniać zachowanie radcy prawnego w cześci wystosowywanie w takowej, a nie innej pism.

Napisano 24 maj 2008 - 10:20

[Dzień dobry.Radca prawny jest pełnomocnikiem w sprawiemopodzial majatku.Wpismach pisze nie sprawdzone ibformacje jak również obrażamnie ,Złozyłam skarge do Okregowej Izyb radcówprawnych. Od 8keietnia nie mam zadnych informacji,Dostałam wczoraj pismo z Sadu gdzie Radca prawny powiela te same informacje. Copowinnam zrobićwtej sytuacji?

Napisano 24 maj 2008 - 13:39

O tym, czy są to niesprawdzone informacje rozstrzygnie sąd. Każda ze stron ma prawo przedstawiać własny pogląd na stan faktyczny sprawy i trudno tutaj winić za to radcę.

Natomiast co do obrażania to odsyłam do tego artykułu: http://www.portal.pr...prawne-216.html
Artykuł dotyczy co prawa adwokata, ale w przypadku radcy prawnego wygląda to identycznie.

Napisano 24 maj 2008 - 13:57

dziekuję za odpowiedz.Dlaczego Radca prawny pisze i powiela informacje ,kiedy zostały dostarczone dokumenty ze mija się z prawda?Dlaczego wkazdympismie do Sądu zmienia swoje roszczenia.?Stwierdza ,że z niskich pobudek wszczynam sprawy ,ktore są umarzane.
Co jest nie prawda ponieważ jedna to sprawa karna za grozby karalne i znecanie sie psychiczne i fizyczne.Gdzie uczestnik zalozyłmi sprawe ze nekam go sms-ami zostalam umiewinniona poniewaz prosiłam o normalność. A on doSądu pisze pismo Że SAd jest nie kompetentnym aby wydac wyrok..Czy tych informacji nie powiniem Radca prawny sprawdzić.?Są na toprzecieżd okumenty

Napisano 21 kwiecień 2008 - 23:30

Radca prawny x prowadzil sprawę o podzial majątku.Pomijajac fakt, ze w procesie nie wykazal sie jak powinien to wnosząc apelację nie uiscil oplaty. Strona wniosla zazalenie na postanowienie o odrzucenie aplelacji wraz, nastepnie zlozyla wniosek o przywrocenie terminu do zlozenia apelacji , ktory zostal odrzucony. Sytuacja jest krytyczna. W rozmowie r.pr. stwierdzil ,ze nie wiedzial o koniecznosci uiszczenia oplaty od apelacji. W zwiazku z tym chcialabym wiedziec czy przysluguje mi skarga i co powinno byc w niej zawarte, na co sie powolac.

Napisano 22 kwiecień 2008 - 00:01

Jest to poważne uchybienie radcy. Przysługuje nie tylko skarga do Okręgowej Rady Radców Prawnych, ale również powództwo odszkodowawcze od samego winnego wpadki.

Cóż - takie jest obecnie ryzyko profesjonalnego pełnomocnika. Dlatego też każdy radca i adwokat mają ubezpieczenie OC.

Napisano 22 kwiecień 2008 - 00:05

W skardze powolac się na zasady etyki i ustawe o radcach prawnych? Nie bardzo wiem jak skonstruowac taką skargę.
Powództwo odszkodowacze wytoczyc niezaleznie od skargi , czy zaczekac na decyzje Rady o wszczeciu /lub nie postepowania dyscyplinarnego?

Napisano 21 kwiecień 2008 - 23:30

Skarga powinna zawierać ogólny opis sprawy i nieprawidłowości - jakich Waszym zdaniem dopuścił się pełnomocnik.

Niezależnie od postępowania dyscyplinarnego można wszcząć postępowanie cywilne o odszkodowanie.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)