Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Kiedy od umowy zlecenia nie trzeba płacić składek


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 23 maj 2019 - 17:17

Pytanie z 2019.05.22 Emeryt mundurowy. Mam 68 lat. ....... Miałaś rację "koleżanka" z mojej emerytury nie są odprowadzane składki na ubezpieczenie społeczne, tylko podatek i składka zdrowotna.

koleżanka

Napisano 21 maj 2019 - 23:06

Z emerytury na pewno nie płacisz składek na ubezpieczenie społeczne.

Od zlecenia z emerytem odprowadza się także składki społeczne.  


Napisano 21 maj 2019 - 21:14

Mam pytanie. Jestem emerytem mundurowym. Mam 68 lat. Odszedłem na pełną emeryturę mundurową, z której placę składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Będąc na emeryturze w ciągu roku kalendarzowego parę razy w roku prowadzę szkolenia dla różnych firm na umowę zlecenie od których odprowadzane są składki na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne. Te składki na ubezpieczenie społeczne odprowadzane do ZUS z moich umów zleceń nie mają wpływu na zwiększenie mojej emerytury gdyż moja emerytura wypłacana jest z innej instytucji. Czy firmy zleconiodawcy muszą odprowadzać tą składkę na ubezpieczenie społeczne od umowy zlecenia w moim przypadku?

Napisano 11 kwiecień 2019 - 12:10

Poczytaj artykuł z początku wątku zamiast bezmyślnie klepać pytanie.
Tam jest odpowiedź

Napisano 11 kwiecień 2019 - 10:31

Pytanie nr 1: Nie mam umowy o pracę. W firmie ,,A'' jestem zatrudniona na umowę zlecenie i co miesiąc zarabiam minimalne wynagrodzenie (co najmniej 1.126 zł netto). W firmie ,,B'' też jestem zatrudnionan na umowę zlecenie i moje wynagrodzenie czasem jest wyższe, a czasem niższe, niż minimalne wynagrodzenie. Firma ,,A'' i firma ,,B'' nie są z sobą w żaden sposób powiązane. Rozumiem, że firma ,,A'' odprowadza wszystkie składki. A jakie składki musi przymusowo odprowadzić firma ,,B'' w moim przypadku? Pytanie nr 2: Nie mam umowy o pracę. Jestem zatrudniona na umowę zlecenie w trzech firmach, tj.: ,,A'', ,,B'', ,,C''. W żadnej z tych firm nie osiągam minimalnego wynagrodzenia. Ale, jeśli zsumuję comiesięczne wynagrodzenie z firmy ,,A'' i firmy ,,B'', wówczas będzie ono wyższe, niż minimalne wynagrodzenie. Czyli firma ,,A'' i ,,B'' będą musiały odprowadzić wszystkie składki przymusowe. Jakie składki będzie musiał ode mnie odprowadzić pracodawca w firmie ,,C''?

koleżanka

Napisano 20 luty 2019 - 22:25

zdrowotne i społeczne, ale chorobowa jest dobrowolna 


Napisano 20 luty 2019 - 19:46

będąc na rencie jakie składki płace na umowie zleceniu

Dorota

Napisano 11 styczeń 2019 - 09:07

A dlaczego tylko składka zdrowotna?


Napisano 10 styczeń 2019 - 22:05

Jestem na swiadczeniu przedemerytalnym, teraz zatrudniam sie na umowe zlecenie. Pensja na reke to 1300 zl. Ile wyniesie mnie ubezpieczenie zdrowotne z tej umowy ?

Napisano 28 marzec 2018 - 07:14

Jezeli na umowie zlecenia, w rozliczeniu zleceniodawca nie obliczyl skladki spolecznej to ja mam obliczac to za niego? W rozliczeniu podal wszystkie dane, procz skladki spolecznej gdzie w nawiasie napisal (oplacane przez pracownika)

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)