Skocz do zawartości

przyuczenie do zawodu

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_nowa

Gość_nowa
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2008 - 15:23

Prosze o pomoc.czy przyuczenie do zawodu to jest to samo co uczeń który uczy sie w szkole zawodowej i odbywa prace a na swiadectwie pracy ma wpisane "uczeń"???I czy przyuczenie do zawodu liczy sie do stazu pracy???Czy jesli ma 3 lata przyuczenia do zawodu i w tym czasie 3 lata nauki to licze jemu 3 lata przyuczenia + 3 lata nauki razem 6 lat stazu pracy????Bardzo prosze o wyjasnienie .Z góry dziekuje!!!

#2 Gość_Mimi

Gość_Mimi
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2008 - 15:26

skoro ma wpisane 3 lata jako uczeń na świadectwie pracy to liczysz tylko te 3 lata jako staż.

#3 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2008 - 16:13

Jezeli przyuczenie do zawodu jest wykonywne w zwiazku z nauką w szkole przyzakładowej, to winna byc zawarta umowa o nauke zawodu . Wtedy zakład jest pracodawca i wystawia mu swiadectwo pracy. Okres takiej nauki liczy sie do uprawnień pracowniczych - urlopu, a pozostałych jeżeli jest odpowiedni zapis w przpisach nowego pracodawcy. Okres takiego zatrudnienia wynosi najczęsciej 3 lat( Niekiedy jest krótszy , jężeli okres nauki był krótszy). Nie liczy sie podwójnie- szkoła 3 lata i staż jako pracownik młodociany - 3 lata.

#4 Gość_julka

Gość_julka
  • Goście

Napisano 15 październik 2013 - 10:34

HEJ. Mam pytanko. Mam ucznia który jest zatrudniony w celu przyuczenia do zawodu. Chodzi mi o jego urlop wypoczynkowy. Liczy się od stycznia do grudnia? czy od września do sierpnia.

#5 Gość_adaś

Gość_adaś
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 18:21

mam pytanie jak chce iść na przyuczenie do zawodu to czy będe miał jakieś lekcje w szkole czy tylko samo przyuczenie ? Proszę o odpowiec z góry dzięki :)

#6 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3339 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 19:05

mam pytanie jak chce iść na przyuczenie do zawodu to czy będe miał jakieś lekcje w szkole czy tylko samo przyuczenie ? Proszę o odpowiec z góry dzięki Dołączona grafika

może organizowac:

urząd pracy - przyuczenie zawodowe dorosłych

OHP -  przyuczenie do wykonywania określonej pracy młodocianych

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych