Skocz do zawartości

jak napisać skarge na kolege z pracy?

wróć do serwisu Kadry 18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_nieznajomy

Gość_nieznajomy
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2008 - 20:10

Jak napisać skarge na kolege z pracy za mobing i ciągłe prześladowanie, jakich użyć przepisów i jakie grożą za to konsekwencje ze strony szefa. Nie da się innaczej, gdyż ta osoba jest osobą szukającą ciągłych zaczepek i pretekstów do tego żeby dokuczyć, upokorzyć. Ile można tego znosić? Nikt z pozostałych kolegów nie wstawi się bo też się boi, a szef nie wtrąca się w to bo uważa że to nasza sprawa. Proszę o szybką porade i pomoc.

#2 Gość_andzia ;)

Gość_andzia ;)
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2008 - 21:47

Art. 943. KP§ 1. Pracodawca jest obowiązany przeciwdziałać mobbingowi. § 2. Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

#3 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2008 - 22:16

Musisz napisac pismo do pracodawcy, w którym przedstawisz całą sytuację. Pracodawca ma instrumenty aby przeciwdziałac mobbingowi.Pracodawca stosownie do okoliczności ma prawo, a niekiedy z związku z treścią art. 94.3 § 1 k.p. obowiązek podjęcia stosownych działań. W grę wchodzi tu zakazanie określonego zachowania np. w trybie polecenia, pociągnięcie do odpowiedzialności porządkowej, wypowiedzenie, a nawet rozwiązanie stosunku pracy bez wypowiedzenia z winy pracownika.

#4 Gość_Robert

Gość_Robert
  • Goście

Napisano 14 luty 2008 - 16:17

chce napisac skarge na moja kierowniczke i nie wiem jak

#5 Gość_nikita

Gość_nikita
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2008 - 00:22

proszę o doradzenie jak napisacć skarge na ekspędiętke

#6 Gość_du[a

Gość_du[a
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2008 - 19:56

gówno

#7 Gość_iwa

Gość_iwa
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2008 - 16:40

proszę o porade moi rodzice przepracowali w PGR cale swoje życie Teraz gdy chcą wykupić lokal mieszkalny okazuje sie że nie mogą Mimo tego że nie było oferty kupna administrator wymusza na nich i innych lokatorach podpisanie rezygnacji z kupna lokalu Budynek jest w trakcie remontu i administrator grozi ze nie bedzie remontował mieszkań których najemcy nie podpiszą Czy ma do tego prawo????????????????

#8 Gość_delikatnie oświecony@

Gość_delikatnie oświecony@
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2008 - 22:08

mam 2 rozwiązania1.zastrzel gnoja jesli masz taką możliwosc 2.(bardziej realna) powiedz mu prosto w oczy co o nim myślisz jezeli masz nową robotę zaklepaną i mniażdż go słowami jeżeli potrafisz POZDRO życzę powodzenia w przyszłosci wszystkim gnębiony przez bandę befsztyli ..............i proponuję posłuchać grupy operacyjnej >>>>>>ŚWIR

#9 Gość_A.S.

Gość_A.S.
  • Goście

Napisano 31 październik 2010 - 11:27

Znęcają się na mnie w pracy psychicznie musze napisać skarge do szefa jak mam to zrobić prosze o szybka pomoc!!!

#10 Gość_Bohun

Gość_Bohun
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2010 - 19:47

Napisać pismo do OPZZ, np. do Związkowiec.info, pisać do związków zawodowych i radnych, zasypać listami, meilami i petycjami, niech wiedzą, że jest źle.

#11 Gość_tomasik

Gość_tomasik
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2010 - 22:21

prawda

#12 Gość_anna

Gość_anna
  • Goście

Napisano 27 listopad 2013 - 20:10

moja koleżanka w pracy straszy wszystkich, że się powiesi jak nie będzie pracować na swojej ulubionej zmianie...jak na nią napisać skargę ?

#13 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 27 listopad 2013 - 21:12

Skargę zawsze tak samo, zgodnie z kodeksem pracy, 93/94 KP

#14 Aneta G.

Aneta G.

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 12:56

Od tego są pracownicy w Dziel Kadr, albo Zasobów Ludzkich, żeby pomóc takie pismo napisać. Mobbing trzeba zgłaszać, inaczej nie mozemy mówić o żadnej kulturze pracy. Niektórzy musza się jeszcze wiele nauczyć, jak widać na cytowanym przykładzie.

#15 Gość_Lulu

Gość_Lulu
  • Goście

Napisano 01 marzec 2014 - 17:51

Napiszcie skargę do dyrektora a jak to nie pomoże to napisać do Faktu albo TVN24. Oni uwielbiają takie rzeczy.

#16 Gość_Szukająca_pomocy

Gość_Szukająca_pomocy
  • Goście

Napisano 27 marzec 2015 - 20:41

hmm ...na tyle postów  nikt jednak nie udostępnił wzoru skargi na mobbing, o jaki prosil wyżej Gość_Nieznajomy, Gość _Robert i inni. Też bym z takiego wzoru skorzystała  bo ta zaraza  mobbingowa mnie  również  dopadła.

#17 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 28 marzec 2015 - 13:06

hmm ...na tyle postów  nikt jednak nie udostępnił wzoru skargi na mobbing, o jaki prosil wyżej Gość_Nieznajomy, Gość _Robert i inni. Też bym z takiego wzoru skorzystała  bo ta zaraza  mobbingowa mnie  również  dopadła.

Jaki Ty chcesz wzór, nie istnieje coś takiego. Musisz opisać sprawę swoimi słowami, podać fakty, których my tu nie znamy, więc nikt Ci nie pomoże. Mobbing może przejawiać się różnie, możesz być poniżana, zastraszana, wyśmiewana, więc nikt nie będzie zgadywał o co chodzi, żeby opisać Twoją sprawę.

#18 Marek Zielanik

Marek Zielanik

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 31 marzec 2015 - 10:45

dokładnie, każdy wniosek będzie inny. Najważniejsze to mieć dowody na mobbing, inaczej taka skarga będzie niestety bezzasadna:/

#19 Księgowa-zołza

Księgowa-zołza

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3540 postów

Napisano 31 marzec 2015 - 11:00

Proponuję najpierw wszystkim tym, którzy piszą o mobbingu zapoznać się z definicją tego określenia, oczytać trochę komentarz, zapoznać się z orzecznictwem sądów w akich sprawach.

Często ludzie nadużywają słowa mobbing, nadinterpretują o "modne" słowo, a często mobbing wg skrzywdzonej osoby to po prostu wymagania stawiane przez przełożonych, aby praca była wykonana prawidłowo, czy polecenie zrobienia rzeczy dodatkowej.

Leniwy pracownik widzi w tym mobbing.

Nie twierdzę, ze nie a takich spraw ale ......

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych