Skocz do zawartości

jak napisać skarge na kolege z pracy?

wróć do serwisu Kadry 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_nieznajomy

Gość_nieznajomy
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2008 - 20:10

Jak napisać skarge na kolege z pracy za mobing i ciągłe prześladowanie, jakich użyć przepisów i jakie grożą za to konsekwencje ze strony szefa. Nie da się innaczej, gdyż ta osoba jest osobą szukającą ciągłych zaczepek i pretekstów do tego żeby dokuczyć, upokorzyć. Ile można tego znosić? Nikt z pozostałych kolegów nie wstawi się bo też się boi, a szef nie wtrąca się w to bo uważa że to nasza sprawa. Proszę o szybką porade i pomoc.

#2 Gość_andzia ;)

Gość_andzia ;)
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2008 - 21:47

Art. 943. KP§ 1. Pracodawca jest obowiązany przeciwdziałać mobbingowi. § 2. Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

#3 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2008 - 22:16

Musisz napisac pismo do pracodawcy, w którym przedstawisz całą sytuację. Pracodawca ma instrumenty aby przeciwdziałac mobbingowi.Pracodawca stosownie do okoliczności ma prawo, a niekiedy z związku z treścią art. 94.3 § 1 k.p. obowiązek podjęcia stosownych działań. W grę wchodzi tu zakazanie określonego zachowania np. w trybie polecenia, pociągnięcie do odpowiedzialności porządkowej, wypowiedzenie, a nawet rozwiązanie stosunku pracy bez wypowiedzenia z winy pracownika.

#4 Gość_Robert

Gość_Robert
  • Goście

Napisano 14 luty 2008 - 16:17

chce napisac skarge na moja kierowniczke i nie wiem jak

#5 Gość_nikita

Gość_nikita
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2008 - 00:22

proszę o doradzenie jak napisacć skarge na ekspędiętke

#6 Gość_du[a

Gość_du[a
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2008 - 19:56

gówno

#7 Gość_iwa

Gość_iwa
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2008 - 16:40

proszę o porade moi rodzice przepracowali w PGR cale swoje życie Teraz gdy chcą wykupić lokal mieszkalny okazuje sie że nie mogą Mimo tego że nie było oferty kupna administrator wymusza na nich i innych lokatorach podpisanie rezygnacji z kupna lokalu Budynek jest w trakcie remontu i administrator grozi ze nie bedzie remontował mieszkań których najemcy nie podpiszą Czy ma do tego prawo????????????????

#8 Gość_delikatnie oświecony@

Gość_delikatnie oświecony@
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2008 - 22:08

mam 2 rozwiązania1.zastrzel gnoja jesli masz taką możliwosc 2.(bardziej realna) powiedz mu prosto w oczy co o nim myślisz jezeli masz nową robotę zaklepaną i mniażdż go słowami jeżeli potrafisz POZDRO życzę powodzenia w przyszłosci wszystkim gnębiony przez bandę befsztyli ..............i proponuję posłuchać grupy operacyjnej >>>>>>ŚWIR

#9 Gość_A.S.

Gość_A.S.
  • Goście

Napisano 31 październik 2010 - 11:27

Znęcają się na mnie w pracy psychicznie musze napisać skarge do szefa jak mam to zrobić prosze o szybka pomoc!!!

#10 Gość_Bohun

Gość_Bohun
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2010 - 19:47

Napisać pismo do OPZZ, np. do Związkowiec.info, pisać do związków zawodowych i radnych, zasypać listami, meilami i petycjami, niech wiedzą, że jest źle.

#11 Gość_tomasik

Gość_tomasik
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2010 - 22:21

prawda

#12 Gość_anna

Gość_anna
  • Goście

Napisano 27 listopad 2013 - 20:10

moja koleżanka w pracy straszy wszystkich, że się powiesi jak nie będzie pracować na swojej ulubionej zmianie...jak na nią napisać skargę ?

#13 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2013 - 21:12

Skargę zawsze tak samo, zgodnie z kodeksem pracy, 93/94 KP

#14 Aneta G.

Aneta G.

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 12:56

Od tego są pracownicy w Dziel Kadr, albo Zasobów Ludzkich, żeby pomóc takie pismo napisać. Mobbing trzeba zgłaszać, inaczej nie mozemy mówić o żadnej kulturze pracy. Niektórzy musza się jeszcze wiele nauczyć, jak widać na cytowanym przykładzie.

#15 Gość_Lulu

Gość_Lulu
  • Goście

Napisano 01 marzec 2014 - 17:51

Napiszcie skargę do dyrektora a jak to nie pomoże to napisać do Faktu albo TVN24. Oni uwielbiają takie rzeczy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych