Skocz do zawartości

pracodawca sprzedaje firmę innemu podmiotowi

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_angielka

Gość_angielka
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2006 - 15:13

i w związku z tym będa zmieniane umowy o pracę (tak zapowiedziano). Ja mam podpisaną juz druga umowę na czas określony w tej firmie czy w związku z przejęciem firmy przez innego pracodawcę i

#2 Gość_adela

Gość_adela
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2006 - 17:10

W tym przypadku nastąpi przejęcie zakładu w trybie art. 23 prim kodeksu pracy. Nowy zakład stanie sie z mocy prawa staje się stroną dotychczasowego stosunku pracy. Nowy zakład nie musi więc zawierać nowych umów o pracę. Dopiero po przejęciu zakładu pracy nowy pracodawca może dokonywać zmian. Tak więc jeśli masz umowę o pracę na czas określony, to nowy pracodawca może (jeśli czas do końca tej umowy na to pozwoli) - wypowiedzieć Ci umowę (okres wypow. 2 tygodnie), ale tylko z przyczyn dot. zakładu pracy. Może też zwolnić Ciebie z art. 52., albo możecie zawrzeć por. stron. Umowa napewno nie będzie pierwszą - tu się nic nie zmienia.

#3 Gość_mery

Gość_mery
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2011 - 08:11

Ja mam podobną sytuację szef sprzedaje sklep z pracownikami ,ale z nami chce rozwiązać umowę za porozumieniem stron bo nowy pracodawca nie chce nas przyjąć na odotychczasowych warunkach zmieni nam się umowa .Jakie jest najleprze rozwiązanie ?Boję się ze nowy pracodawca może mnie zwolnić po 2 tygodniach .Ja w obecnej pracy mam umowę o prace na czs nieokreślony ,pracuję już 4 lata w tej firmie

#4 Gość_ida

Gość_ida
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2011 - 10:24

nawet jeśli wasz pracodawca tak zrobi ,to w razie sporu przed sądem pracy ,sąd i tak uzna,że było to przejęcie zakładu pracy w rozumieniu art 23 1 k.p.

#5 Gość_mila

Gość_mila
  • Goście

Napisano dziś, 05:56

Pracodawca chce sprzedac salon fryzjerski jesteśmy na czas nieokreślony ok 8 osób cały etat czy należą nam się jakieś odprawy z tego tytulu?

#6 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano dziś, 11:11

Pracodawca chce sprzedac salon fryzjerski jesteśmy na czas nieokreślony ok 8 osób cały etat czy należą nam się jakieś odprawy z tego tytulu?

Odprawy nie należą się, bo zakład zatrudnia mniej niż 20 osób.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych