Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto może odliczać VAT od paliwa

wróć do serwisu Logistyka 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Logistyka

Admin Logistyka

Admin Logistyka

• Administratorzy forów
  • 314 postów

Napisano 13 marzec 2012 - 16:35

Zmiany ustawy o VAT wprowadzone nowelizacją ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym z 16 grudnia 2010 r. zmieniły zakres, w jakim podatnicy mogą odliczać VAT przy nabywaniu paliwa wykorzystywanego do napędu samochodów. Najważniejszą ze zmian jest odebranie prawa większości użytkowników tzw. samochodów z kratką do odliczania podatku naliczonego przy nabywaniu paliwa wykorzystywanego do ich napędu. Powrót do artykułu: Kto może odliczać VAT od paliwa

#2 Gość_Ja

Gość_Ja
  • Goście

Napisano 13 marzec 2012 - 16:43

Co za bełkot. Kto pisze te ustawy. Trzeba je 3 razy czytać i wertować przód-tył żeby załapać o co chodzi. Chodzi oczywiście o pieniądze. Nie rozumiem tylko jednego. Skoro prowadzę firmę transport osób, mam kilka busów ale osobowych do 9 osób, gdzie paliwo jest moim głownym kosztem ( faktury miesięczne na 50tyś...) i nie mogę odliczyć Vat'u od paliwa. A firma która ma już busy powyżej 9 osób już może. O co tu chodzi??? I teraz druga sprawa,w Niemczech mam zarejestrowaną dziłalność o tam mogę odliczyć Vat od paliwa bez względu na to czym jeźdzę.Nawet kosiarką, też na podstawie "paragonu!!!" mogę odliczyć. Rozmawiałem w tej sprawie z prawnikiem i jest to ciekawy temat ale musi być wystąpienie przeciwko nierównemu traktowaniu podmiotów gospodarczych prowadzących tą samą działaność gospodarczą i potrzeba pozwu zbiorowego. Ale gra jest warta"swieczki", chamy w zębach oddadzą pieniążki z Vat'u!

#3 Gość_Nikka

Gość_Nikka
  • Goście

Napisano 27 marzec 2012 - 13:27

Ustawy bardzo często piszą niestety laicy, nie mający pojęcia czym jest prowadzenie firmy w praktyce Dołączona grafika

Także uważam, że brak możliwości odliczania VAt-u z zakupu paliw do firmowych aut osobowych jest pozbawione sencu, ale
jak wiadomo od dawna - Jęsli nie wiesz o co chodzi to chodzi o kasę! ;(

Pominę już kwestie ryczałtów samochodowych, których nie tylko limity w odniesieniu do wielkości miast wyrażone w km jak i stawki za km,
dawno już przestały odpowiadać rzeczywistym kosztom wiążącym się z używaniem samochodu prywatnego w celach służbowych.

Tłumaczenie braku zmian stwierdzeniem: "rok 2012 nie jest dobrym rokiem na wprowadzanie zmianw tym zakresie" jest dla mie śmieszne.
Taka nasza Polska cała....absurdów ustawowych, nierówności w traktowaniu i wyciąganiu z kieszeni podatnika

#4 Gość_przedsiebiorca

Gość_przedsiebiorca
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2012 - 16:35

to prawda, na każdym ktroku utrudniaja, czy to sie wkoncu zmieni, te luki prawne

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych