Skocz do zawartości


brutto - netto


wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_marta2

Gość_marta2
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2012 - 08:13

Witam,bardzo proszę o rozpisanie jak od wynagrodzenia brutto w kwocie 115,89 dojść do wynagrodzenia netto. Nie wiem za bardzo co z podatkiem i składką zdrowotną w takim przypadku.

#2 Maria

Maria

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1534 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 21 wrzesień 2012 - 08:33

potrącasz tylko składki na ub.społeczne 13,71%tj.15,89,ub.zdrowotne i podatek zero,do wypłaty 100,00zł.

#3 Gość_marta2

Gość_marta2
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2012 - 08:43

a jak to na liście płac zapisać? wyzerować np koszty uzyskania przychodu, ulgę, dochód do opodatkowania?

#4 Maria

Maria

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1534 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 21 wrzesień 2012 - 09:10

kup 100 zł,dochód zero

#5 Gość_marta2

Gość_marta2
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2012 - 09:16

kup 100 zł?a co z ulgą i podstawą do obliczenia składki zdrowotnej? zera na liście?robię listę płac na piechotę w Excelu, uzupełniam zaległości z miesiąca w którym firma rozpoczęła swoją działalność, w którym nie było listy płac, stąd takie pytania

#6 Maria

Maria

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1534 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 21 wrzesień 2012 - 09:24

istnieje coś takiego jak obniżanie składki zdrowotnej do wysokości zaliczki,składka zdrowotna w tym przypadku wyniosła 9,00 a podatek 0,więc obniża się zdrowotną do wysokości zaliczki na podatek,Art.83 ust.1 ustawy zdrowotnej

#7 Gość_marta2

Gość_marta2
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2012 - 09:38

reasumując na liście płac wpisałabym tak:składki zus 15,89kup 100,00dochód do opodatkowania 0,00PDOF zaliczka 0ulga 0 (obniżona do wys. zaliczki)podst. do obl. skł. zdrowotnej 100,00składka zdr. 9% - 0składka zdr 7,75% - 0jest ok?

#8 Maria

Maria

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1534 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 21 wrzesień 2012 - 10:17

Dołączona grafika sorry za wprowadzenie w błąd,kup powinny być obniżone do przychodu,jeżeli zwykłe to 111,25,a jeżeli podwyższone to 115,89,reszta się zgadza,ale w zeznaniu rocznym pracownik ma prawo do pełnych kup,należy go o tym poinformować

#9 Gość_marta2

Gość_marta2
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2012 - 11:19

zwykłe koszty, czyli jednak 111,25, zamiast 100. dziękuję Ci baaardzo Dołączona grafika

#10 Maria

Maria

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1534 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 21 wrzesień 2012 - 12:03

Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy