Skocz do zawartości

umowa zlecenie czy liczy sie do stazu pracy?

wróć do serwisu Kadry 35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_marta

Gość_marta
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 00:00

umowa zlecenie czy liczy sie do stazu pracy?, rozne informacje wyczytuje na internecie, prosze o pomoc

#2 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 00:01

nie , umowa zlecenia jest umową cywilno-prawną a nie umowa o pracę

#3 Gość_marta

Gość_marta
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 00:04

ciekawe co znalazlam na jedym z watkow tutaj , ze TAK!kadry.infor.pl/forum_watek/309589,1,umowa_zlecenie_zasilek_dla_bezrobotnych_staz_pracy.htmlwiec jak jest naprawde?

#4 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 00:09

w tym wątku chodzi o nabycie uprawnień do np. podwyższenia emerytury, nabycia prawa do zasiłku dla bezrobotnych lub chorobowego itp.jeśli takie umowy były objęte obowiązkiem składkowym obligatoryjnie kub dobrowolnie ,ale to są zupełnie inne sprawy. Okres umowy zlecenia nie jest okresem pracy ponieważ umowa zlecenia podlega pod kodeks cywilny a nie KP. Zlecenie nie jest pracą w rozumieniu Kodeksu Pracy.

#5 Gość_marta

Gość_marta
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 00:13

konkretnie chodzi mi o fakt, gdy w ogloszeniu o prace jest napisane: co najmniej 3 letni staz pracy po ukonczeniu studiow, czy moge do tego zaliczyc 4 miesieczny okres umowy zlecenia,ktory otrzymalam zanim otrzymalam umowe o prace

#6 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 00:16

aplikując do nowej pracy możesz jak najbardziej podać fakt pracy w czasie studiów na umowę zlecenie jako potwierdzenie że masz jakieś doświadczenie . Większość studentów jest zatrudniona na u. zlecenia ze względu na brak składek ZUS od takich umów ,wszyscy pracodawcy o tym wiedzą :))

#7 Gość_marta

Gość_marta
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 00:20

praca byla zaraz po studiach, jednak nie wiem czy np w urzedzie marszalkowskim zostanie mi to uznane do tych 3 lat

#8 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 00:23

do stażu na pewno nie raczej jako potwierdzenie zdobytego doświadczenia w pracy

#9 Gość_marta

Gość_marta
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 00:47

na internecie znajduje rozne opinie o tym co piszesz,skad te sprzecznosci

#10 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 07:59

To nie są sprzeczności. Umowy cywilnoprawne zaliczane są do składkowych, od których zależy wyksokość emerytury i renty ale nie są zaliczane do okresów, od których zależą uprawnienia pracownicze.Jesli to ty piszesz o stażu w Niemczech (w innym wątku), masz ukończone studia - nie obraź się, ale wyjątkowo mało kumata jesteś.

#11 Gość_marta

Gość_marta
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2009 - 08:26

zolza dziekuje za odpowiedz, jednak kiedy w ogloszeniu rekrutacyjnym jest napisane: "co najmniej 3 letni staz pracy po ukonczeniu studiow", czy moge do tego zaliczyc 4mce umowy zlecenie, kiedy wczesniej mialam umowe o pracę?

#12 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2009 - 09:35

Piszac swoje CV, może zamieścic informacje o wykonywaniu pracy na umowe zlecenie opisując swoje czynności, gdyz przyszłemu pracodawcy w tym wypadku nie chodzi o twój staż liczony do uprawnień pracowniczych9 urlop wypoczynkowy, dodatek za staż pracy) a o doświadczenie zawodowe, które zyskuje się wykonując prace po przez zawarcie róznych umów , które nie zawsze są pracowniczymi umowami( zawarte na podst. Kodeksu pracy).

#13 Gość_marta

Gość_marta
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2009 - 07:46

dziekuje wlasnie o to pytalam, dziekuje em

#14 Gość_nanka

Gość_nanka
  • Goście

Napisano 06 październik 2009 - 14:04

Hej mam pytanko.Co jest potrzebne do ukazania w nowej pracy (praca na zasadzie umowa o prace), chodzi mi o to ponieważ wcześniej pracowałem umowa zlecenie, co muszę uzyskać od pracodawcy aby ukazać w nowej pracy, czy to jakieś referencje czy może świadectwo pracy. Proszę o info.

#15 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 06 październik 2009 - 14:07

Świadectwa pracy za okres pracy na umowe -zlecenie nikt ci nie wystawi, porpoś o zaświadczenie, stwierdzające okres pracy i rodzaj wykonywanej pracy. To jednak nie będzie podstwą do zaliczenia okresu pracy na umwie-zleceniu do okresu, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

#16 Gość_nanka

Gość_nanka
  • Goście

Napisano 06 październik 2009 - 14:24

oki dziekuje

#17 Gość_nanka

Gość_nanka
  • Goście

Napisano 06 październik 2009 - 14:47

mam jeszcze jedno pytanie co zrobic gdy pracodawca ociąga sie z wydaniem dokumentow pracownikowi ( swiadectwo pracy itd.)

#18 Gość_kk

Gość_kk
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2010 - 03:45

to jak to jes czyli osoby pracujące na umowe zlecenie nie mają liczonego starzu pracy jesli tak to jest chore

#19 Gość_magda m

Gość_magda m
  • Goście

Napisano 23 luty 2011 - 17:52

Pracowałam 3 lata w sklepie wielobranżowym na umowę o pracę na czas określony.Od nowego miesiąca zmienia się właściciel i chce nam dać umowę zlecenie na 2 miesiące. Co to będzie dla mnie oznaczać? Czy wliczą mi się te 2 miesiące do stażu pracy?

#20 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 23 luty 2011 - 17:59

niestety, nie (natomiast wliczą ci się składki emerytalne)natomiast nie musicie się godzić na taką niekorzystną zmianę - niech wam wypowie normalnie umowy, bo nowy właściciel przejmuje firmę z "dobrodziesjtwem inwentarza", przy 3-letnim okresie zatrudnienia masz prawo do 3-miesięcznego wypowiedzenia) i szukaj czegoś innego w tym czasie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy