Skocz do zawartości

Świadczenia po śmierci matki

wróć do serwisu Kadry 42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_amator

Gość_amator
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2008 - 09:33

Witam, mam pytanie: czy należy mi się jakieś odszkodowanie z ZUS po śmierci matki? Jestem zatrudniony na umowę zlecenie.

#2 Gość_aaa

Gość_aaa
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2008 - 09:40

Z ZUS przysługuje zasiłek pogrzebowy osobie , która pokryła koszty pogrzebu. Jest to niezależne od umowy zlecenia, matka musiała być ubezpieczona .

#3 Gość_Wiktoria

Gość_Wiktoria
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2008 - 09:40

Z ZUS po śmierci matki należy sie zasiłek pogrzebowy, należy również sprawdzić cz mama była ubezpieczona w PZU lub innej firmie ubezpieczeniowej. Jeśli mama pracowała to i zakładu pracy od matki. Ty amatorze jeśli jesteś ubezpieczony w PZU to tez należą się pieniązki , z Twojego zakładu nic.

#4 Gość_troszka98i@,pl

Gość_troszka98i@,pl
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2010 - 09:06

pracuje na umowe zlecenie czy nalezymi sie jakieś ś wiadczenie z zus ( nie chodzi tu o pochowek)

#5 Gość_agata

Gość_agata
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2010 - 11:05

jestem zatrudniona na umowe zlecenie czy po śmierci mojej matki należy mi sie jakieś świadczenie(jeśli ktoś inny z rodziny pochował matkę/

#6 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2010 - 18:33

nic takiego się nie należy

#7 Gość_kamila7777

Gość_kamila7777
  • Goście

Napisano 29 marzec 2011 - 14:45

co należy się konkubentowi po śmierci konkubentki

#8 Gość_RAFAELLO

Gość_RAFAELLO
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2011 - 09:43

zmarła matka czy dostane jakieś pieniążki jeśli to ojciec ja pochowa a ja jestem ubezpieczony w zakładzie pracy mam ubezpieczenie grupowe proszę o pomoc

#9 Gość_dd

Gość_dd
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2011 - 11:55

Z ZUS-u nie - ojciec sprawę załatwia i się z ZUSem rozlicza. Chyba, że Panowie to ustalicie inaczej. Jeżeli jest Pan ubezpieczony grupowo w swoim zakładzie pracy i w zakresie Pana ubezpieczenia jest wypłata świadczenia za śmierć matki , wówczas będzie miał Pan zapłacone przez ubezpieczyciela. Proszę pójść z aktem zgonu matki do osoby, która w Pańskim zakładzie pracy zajmuje się ubezpieczeniami i sprawdzi zasadność. Jeśli tak, to osoba ta wystawi Panu wniosek o wypłatę świadczenia. Jeśli Pańska firma ubezpieczeniowa nie wypłaca tego typu świadczeń, to niestety nie otrzyma Pań żadnej rekompensaty z tytułu śmierci matki. W swoim zakładzie pracy na Pana wniosek otrzyma Pan zwolnienie z pracy z tytułu śmierci mamy.

#10 Gość_Paulinka7776

Gość_Paulinka7776
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2011 - 23:28

na czym polega to odszkodowanie? Moja mama zmarla jakis czas temu i slyszalam od niektorych osob ze mozna dostac takie odszkodowanie po smierci rodzica na czym to polega?Nie wiem czy mama byla akurat ubezpieczona w zusie ale mysle ze gdzies byla?prosze o odpowiedz

#11 Gość_kkk

Gość_kkk
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2011 - 13:23

Po śmierci rodziców,teściów czy też dzieci należą się pieniążki jeżeli opłaca się jakieś ubezpieczenie, w zakładach pracy najczęściej jest to ubezp.grupowe.W zależności od wysokości składki i polisy w danej firmiesą to różne kwoty.Nie ma tu znaczenia czy ktoś jest na umowę o pracę czy zlecenie.Opłacasz polisę to masz kasę a jeśli nie to za darmo nikt nic nie daje.

#12 Gość_Ewa

Gość_Ewa
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2011 - 10:29

witam zmarla mi miesiac temu mama.byla na rencie.czy oprocz zasilku pogrzebowego tych 4000 zus cos jeszcze wyplaca?

#13 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2011 - 10:46

nie

#14 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2011 - 11:02

rentę rodzinną o ile sa uprawnione osoby ( małżonek, rodzice, dzieci).

#15 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2011 - 11:03

Przysługuje renta rodzinna, o ile są uprawnione osoby(małżonek. dzieci, rodzice).

#16 Gość_kaja

Gość_kaja
  • Goście

Napisano 04 listopad 2011 - 15:42

witam . zmarła mi mama chowała ją siostra.. ale słyszałam że mi coś należy się z zakładu pracy , pracuje na umowe. Czy to prawda ?? z góry dziękuje za pomocne odpowiedzi

#17 Gość_Andrzej

Gość_Andrzej
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2011 - 20:57

Witam,zmarł mi teść,czy oprucz zasiłku pogrzebowego,jeszcze coś wypłacają,to nazywało się "za skurkę"

#18 Gość_Dorota

Gość_Dorota
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2011 - 21:53

oprócz i skórkę pisze się przez "ó". Do szkoły nie chodziłeś? Jeżeli pracujesz i jesteś objęty ubezpieczeniem grupowym pracowników to należy się świadczenie pieniężne

#19 Gość_Marysia

Gość_Marysia
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2012 - 21:06

No właśnie a co jeśli mój ubezpieczyciel stwierdził że nie wypłaci mi odszkodowania z mojego ubezpieczenia za śmierć mamy ponieważ zmarła w ostatni dzień karencji???

#20 Gość_aga

Gość_aga
  • Goście

Napisano 16 luty 2012 - 17:32

witam.pochowałam matke..całe 4000 z zusu zabrał zaklad pogrzebowy.i tyle?.chodzi o to czy mam isc z tymi fakturami do zusu?po rozliczenie?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy