Skocz do zawartości

wzór świadectwa wykonywania pracy w szcz...

wróć do serwisu Kadry 37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_staranie się o chorobę zawodową

Gość_staranie się o chorobę zawodową
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2011 - 21:42

posiadam świadectwo w szczególnych warunkach oprócz danych pisze wymienionym dziale 3 poz 83 pkt2 wyk A załącznika nr1 14 do poz5 do zarządzenia nr3 pkt5 Ministra Hutnictwa i Przemysłu Maszynowego z dnia 30 marca 1985r w sprawie stanowisk pracy na których wykonywane są prace w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze w zakładzie pracy resortu hutnictwa i przemysłu maszynowego . Czy posiadając takie świadectwo mogę starać się o chorobę zawodową gdy już jestem na emeryturze .

#22 Gość_Ewa

Gość_Ewa
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2011 - 11:22

Mam PYTANIE do kiedy jest ważne te rozporządzenie odnośnie warunków szkodliwych,chodzi mi konkretnie o kierowców ciągników.

#23 Gość_jerzy.kolomanski@wp.pl

Gość_jerzy.kolomanski@wp.pl
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2011 - 14:06

Prosze o pomoc bo juz mnie boli glowa; Pracowalem na stanowisku przy obsludze urzadzen chlodniczych - maszynowni chlodniyczych amoniakalnych Chodzi o prace w szczegolnych waronkach : Z dwoch poprzednich zakladow otrzymalem Swiadectwa pracy w szczegolnych waronkach : Z trzeciego nie mimo ze wykonywalem te sama prace : obsluga urzadzen chlodniczych Maszynownia chlodnicza amoniakalna. Nie wiem o co tu chodzi prosze o pomoc dzieki. moj e-mail jerzy.kolomanski@wp.pl

#24 Gość_jurek.

Gość_jurek.
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2011 - 14:18

Piotrze Swiadectwa Wykonywania Pracy w Szczegolnych Waronkach wypisuje zaklad w ktorym pracyjesz albo w ktorym pracowales kadry wzor swiadectwa prac w waronkach szczegolnych znajdzesz na tej stroni jurek.

#25 Gość_Julian

Gość_Julian
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2011 - 15:35

PILNIE POSZUKUJĘ:Zarzadzenia Nr 19 Ministra Przemysłu chemicznego i Lekkiego z dnia 6 sierpnia 1983r.w sprawie prac wykonywanych w szczególnych warunkach w zakładach pracyresortu przemysłu chemicznego i lekkiego (Dz. Urz.MPCHIL Nr 1)PROSZĘ O POMOC

#26 Gość_aneta

Gość_aneta
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2011 - 11:37

pracownik był zatrudniony na stanowisku mechanika lotniczego samolotowego.W swiadectwie wykonywania prac w warunkach szkodliwych wykazałam wykaz A dział VIII poz.12. Zus wystapił do mnie z pismem o podanie punktu zarzadzenia resortowego. Niech mi ktos pomoze co mam tam wpisać. Będe wdzięczna

#27 Gość_Andrzej

Gość_Andrzej
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2011 - 20:23

Czy mosi byc myslnik po stanowisku rodzaju pracy przed rodzajem wykonywanej pracy

#28 Gość_Wiwsiek

Gość_Wiwsiek
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2011 - 20:45

Mnialem napisane w swiadectwie pracy 05.06 - 03.05 .1970r monter Dzial v poz.5 pkt 1 Wykazu A ( prace przy montazu konstrukci metalowych na wysokosci ) do tego czasuuznano ze mam blad iZUS mi cofnol dokumenty

#29 Gość_Krzysztof

Gość_Krzysztof
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2011 - 14:02

Czy prawidłowo napisane w świadectwie jest stanowisko: lakiernik samochodowy - lakierowanie ręczne lub natryskowe - nie zhermetyzowane.Czy należy pominąć słowo "lakiernik samochodowy" które to w wykazie nie występuje i nie ważne wtedy co się lakierowało tylko, że się to robiło

#30 Gość_felicity

Gość_felicity
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 23:25

witam, pracę palacza c.o. pracującego w urzędzie gminy można zaliczyć do pracy w szczególnych warunkach. Pracuje on na stanowisku palacz c.o./robotnik gospodarczy

#31 Gość_renata

Gość_renata
  • Goście

Napisano 27 październik 2011 - 00:34

nie mogę odnaleźć wzoru takiego świadectwa ..powinien być jako załącznik nr 2 , a Ja odnalazlam tylko załącznik 1 czyli wykaz zawodow ...proszę o pomoc...może link do strony na której mozna pobrać...:)

#32 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 27 październik 2011 - 10:06

Wystawiam na obecnie obowiazującym wzorze świadectwa oracy , podającw poz. 4.8 informacje o okresie zatrudnienia , podajac podstawę prawną z wyszczególnieniem rodzaju wykazu( A lub :) , oraz że praca wykanywana była stale i wpełnym wymiarze czasu pracy.ZUS nie kwestionuje tych dokumentów.

#33 Gość_nena 123

Gość_nena 123
  • Goście

Napisano 15 listopad 2011 - 14:52

proszę o pomoc na co mam się powołać wypisując świadectwo wykonywania prac w szczegolnych warunkach dla traktorzysty zatrudnionego w SKR

#34 Gość_em

Gość_em
  • Goście

Napisano 15 listopad 2011 - 15:29

Zarządzenie Nr 16 MRLiGŻ z dnia 31.03.1988r. w spr. stanowisk pracy , na których wykonywane sa prace w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze ( Dz.Urz.MRLiGŻ Nr 2 poz. 4 z 1988r.)Wykaz B Dział VIII W transporcie iłacznosci poz.3.1 kierowca ciagnika kołowego.Pamietaj o dopisku " Praca wykonywana stale i w pełnym wymiarze czasu pracy".

#35 Gość_Pablo

Gość_Pablo
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2013 - 13:46

Wzór świadectwa wykonywania pracy w szczególnych warunkach

Dokonanie oceny, czy praca wykonywana na danym stanowisku jest pracą w szczególnych warunkach w rozumieniu art. 32 ustawy emerytalnej oraz rozporządzenia z dnia 7 lutego 1983 r., należy do pracodawcy zatrudniającego pracownika, który powinien dokonać stwierdzenia takiej okoliczności w wystawionym pracownikowi świadectwie pracy lub świadectwie pracy w szczególnych warunkach.

Zatrudnienie wykonywane u pracodawców, którzy w przeszłości stosowali (bądź też nadal stosują) resortowe wykazy stanowisk pracy w szczególnych warunkach (wydane przez właściwych ministrów, kierowników urzędów centralnych oraz centralne związki spółdzielcze dla podległych im zakładów pracy) może być uznane za pracę w szczególnych warunkach w rozumieniu art. 32 ustawy emerytalnej, o ile w świadectwie wykonywania pracy w szczególnych warunkach lub w świadectwie pracy pracodawca określił:

[*]rodzaj pracy ściśle według wykazu, działu i pozycji w/wym rozporządzenia Rady Ministrów,
    [*]stanowisko pracy wymienione w odpowiednim wykazie, dziale, pozycji i punkcie zarządzenia resortowego lub uchwały,
    [*]okres, w którym praca w szczególnych warunkach wykonywana była stale i w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym na danym stanowisku.
    [/list]

Powyższy wymóg nie dotyczy osób zatrudnionych w szczególnych warunkach u pracodawców, którzy nigdy nie stosowali resortowych wykazów prac (np. w prywatnych firmach). W tym przypadku wystarczy, aby wykonywana praca wskazana w świadectwie pracy była zgodna z rodzajem prac lub stanowiskiem wymienionym w rozporządzeniu z dnia 7 lutego 1983 r.

Źródło: ZUS

#36 Gość_mirek

Gość_mirek
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2013 - 17:56

np. niniejszym zaświadcza się, że Pan ..... urodzony.... zam. ....... był zatrudniony w ..... od ....... do ......... .W tym okresie:od .... do ... stale i w pełnym wymiarze czasu pracy wykonywał prace:....... na stanowisku: ... wymienionym w wykazie ...... dziale..... poz. .... Rozporz. Rady Min. z dn. 07.02.1983 r. w sprawie wykonywania prac w szczególnych warunkach (Dz.U.Nr 8.poz. 43)

#37 Gość_Ola

Gość_Ola
  • Goście

Napisano 29 październik 2013 - 13:28

Witam,

proszę o pomoc na jakie rozporzadzenie/ zarządzenie muszę się powolac wystawiają swiadectwo pracy w szczegolnych warunkach dla kierowcy sam. cięż. - pow. 3,5 t.. Pracownik pracował w 1996 r. Wystarczy ze napiszę Rozporz. Rady Min. z dn. 07.02.1983 r. w sprawie wykonywania prac w szczególnych warunkach (Dz.U.Nr 8.poz. 43)

#38 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7238 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 październik 2013 - 13:53

Niniejszym zaświadcza się,że Pan xxxxxx ( imiona rodziców,data urodzenia) był zatrudniony w xxxxxx od dnia  xxxxxxx do dnia xxxxxx.

W okresie od xxxxxx do xxxxx stale i w pełnym wymiarze czasu pracy wykonywał pracę kierowcy samochodu ciężarowego powyżej 3,5 tony wymienionego w wykazie A dział VIII poz.2 Rozporządzenia rady Ministrów z dnia 07.02.1983 r.w sprawie wieku emerytalnego pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze (Dz.U.Nr.8 poz.43 ze3 zm).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych