Skocz do zawartości

intendent w przedszkolu

wróć do serwisu Kadry 103 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_Gosia

Gość_Gosia
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2010 - 00:11

A ja znam intendentki ktore ulatwily sobie prace poprzez zakup programu do obslugi stolowki/magazynu. To naprawde pomaga !Jest kilka pakietow na rynku tego typu programow.Polecam http://www.tits.szczecin.plTani z przeznaczeniem glownie dla przedszkoli itp. Osobiscie jestem dietetykiem.

#42 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2010 - 08:47

Mam programy komputerowe, ale to jest wszystko za mało, żeby być traktowanym sprawiedliwie. Mnie nie chodzi juz nawet o pieniądze, ale o to dlaczego ja, która w wieku 38 lat zaczęłam się dokształcać i chodziłam 5 lat soboty, niedziele do szkoły bo tego wymagano nic z tego nie mam. Jak ukończyłam szkołe zgodnie z regulaminem wynagradzania już powinnam dostać podwyżkę bo podniosłam kwalifikacje, a tak się nie stało. Panie woźne siedziały przed telewizorem z kawką, albo wysypiały się w niedzielę do południa ja w tym czasie już siedziałam w szkole. Pieniądze to nie wszystko, ale czasami takie docenienie starań powinno iść w parze. Moja dyrekcja jest bardzo dobrym człowiekiem i wspaniałym szefem, a to że taką stawkę jak ja mają wożne i reszta personelu obsługowego to wina związków zawodowych. Solidarność stwierdziła, że my jesteśmy pracownikami fizycznymi tak jak woźne, kuchnia więc stawki takie same.

#43 Gość_DD59

Gość_DD59
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2010 - 17:08

Mario, to niech dyrekcja awansuje cię na specjalistę d/s żywienia i administracji i w tym momencie możesz mieć wyższą stawkę . A tak na marginesie - nasze związki nigdy nie twierdziły, że intendentki są obsługą. poza tym to głównie od dyrektora zależy jakie ustali zasadnicze poszczególnym pracownikom. DYREKTOR UKŁADA REGULAMIN, STANOWISKA, GRUPY, SIATKĘ PŁACY ZASADNICZEJ. Woźne mogą mieć np grupę II-VI w siatce np 1140 - 1500 zł a st. intendent/dietetyczka np minimum grupa X w siatce 1280 - 1800 zł. To są tylko przykładowe sumy. Przeanalizujcie dokładnie austawę o pracownikach samorządowych. Moja intendentka ma stanowisko "SPECJALISTA d/s żywienia i administracji" grupę XII i zasadniczą 1560,- +staż + 7% dod. specjalny za naliczanie, zbieranie odpłatności /za każdy oddział przedszkolny/ i ztego co wiem w innych placówkach jest zblizona sytuacja w stanowiskach.SOLIDARNOŚĆ JEST SMACZNA ALE TYLKO W PRODUKCJI CUKIERKÓW.

#44 Gość_Ewelina

Gość_Ewelina
  • Goście

Napisano 26 maj 2010 - 17:02

Hmm ...jeżeli chodzi o programy, które znacznie ułatwiają pracę Intendenta to znam kilka.Do moich ulubionych (na nich pracuję hihi) zaliczyłabym program firmy Net- Komp z Gdyni - Spiżarnia- dzieki niemu mam wszytkie zestawienia pod koniec miesiaca, boliczy mi stawkę zywieniową. Obejmuje rozchody, przychody, kartoteki towarów, raporty zywieniowe przedstawiajaca liczbę osób, obliczona stawke zywieniową na osobę, całkowity koszt przygotowania wszytkich posiłków. Jezeli chodzi o program do liczenia kalorii, czyli tki zywieniowy to ja pracuje na programie Wikt, i jemu całkowicie ufam, może dlatego że pracuje na nim większośc Sanepidów w Polsce m.in. mój w Krakowie, i to te Panie zaleciły mi jego kupno.Program rewelacja- oblicza kalorycznosc, wartosci odzywcze w ułożonym jadłospisie, jasno wskazuje czego jest za dużo czego za mało, moge więc sobie to dowolnie modyfikować, robiac tak by analiza wychodziła prawidłowo. Ponadto mozna robić dekadówki co mi bardzo pasuje i co mi bardzo pasuje ma elementy HACCP - czyli sposób przygotowania potrawy.Wahałam sie nad zakupem, bo zawsze wiadomo Kasa - ale dopiero jak mam te programy to czuje, ze robota to przyjemność i zadaję sobie pytanie dlaczego tak póżno się na nie zdecydowałam, ale cóż, lepiej póżniej niż wcale. U nas w Krakowie sporo przedszkoli pracuje na tych programach i naprawdę sobie je chwalimy.Można podejrzeć ich stronę www.wikt.pl Poważnie Wam mówię, warto się zaznaomić z wszytkim co tam napisali ;)

#45 Gość_PL

Gość_PL
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2010 - 02:55

Mnie denerwuje to że intendent zatrudniony na cały etat pracuje przez 6h dziennie, rano się nie zjawia i niby robi zakupy. Teraz będzie miał program i będzie pracować zapewne 4h dziennie. Ja mam pół etatu zajmuję się kadrami, płacami, zbieraniem odpłatności, a nawet sprawami administracyjnymi. Teraz przychodzą wakacje i nie wiem jak wykorzystać swój urlop skoro przez cały miesiąc pracuję przez 100% swojego czasu ;)(.

#46 Gość_Zadowolona

Gość_Zadowolona
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 12:20

Serdecznie pozdrawiam PL . ja jestem intendentem zajmuję się żywieniem, zbieraniem odpłatności, administracją, zaopatrzeniem( nie tylko żywieniowymi),organizacją uroczystości, umowy z kontrahentami,pełnie funkcje strażaka ( też odpowiedzialne) no i terminowość też mnie obwiązuje. Wasza intendentka ma super- wszystko zależy od dyrektora. Jest super,aby do emerytury.

#47 Gość_rozczarowana

Gość_rozczarowana
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2010 - 22:50

A ja myślałam że to tylko mi nie odpowiada ten zawód, pracuje jako intendent na jedną czwartą etatu mam 25 dzieci ale obowiązki takie same jak w dużych przedszkolach czyli układanie jadłospiusu, zamówienia, wydawanie zywnosci kucharce, która nic nie pomaga obiad jest gotowy prawie zawsze juz o 10 potem siedzi i odpoczywa. Mało tego jestem odpowiedzialna za odpłatnosc szkolenie pracowników, dokumentacje, i cała masa innych obowiązków ale najlepsze jest to ze zostałam intendentem po dwu dniowym (kilku godzinnym) wytłumaczeniu tego co się dało a potem sama dochodziłam do wszystkiego na wielu błędach i nieprzespanych nocach. Do dziś siedze po nocach bo dwie godziny mi nie wystarczają a ponieważ pozostałe 6 godzin pracuje w swoim zawodzie a zawod intendenta musiałam przejąć zeby nie obcieli mi etatu

#48 Gość_grunt to bunt

Gość_grunt to bunt
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2010 - 14:39

w tej chwili jestem na stażu w przedszkolu, od wrzesnia zostane przyjęta jako intendent w owym przedszkolu - kobitki nie straszcie hehe

#49 Gość_emilka

Gość_emilka
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2010 - 17:21

haha

#50 Gość_angela

Gość_angela
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 22:20

uważam, że praca intendenta nie jest taka zła (oczywiście ma swoje wady, ale ma również zalety). W dzisiejszych czasach miec prace w budżetówce to skarb. myśle ze żadna z was nie pracowała nigdy na zmiany w jakims markecie gdzie trzeba się naprawdę narobic i to od ponoedziałku do niedzieli . a pracując w szkole lub w przedszkolu wiadomo godziny. wakacje wolne. jedyna wada to zarobki. nie ma nikogo niezastąpionego,każdy może zachorowac. przecież dyrekcja musi umiec robic raporty i naliczenia bo przecież sie pod tym podpisuje, a zakupy mogą kucharki zrobic. "trzeba się cieszyc z tego co sie ma a nie tylko narzekac, a jak sie woźne i kucharki stawiaja okoniem to trzeba im pokazac zakres obowiazkow. ;). pozdrawiam i życze wszystkim intendentom PODWYŻKI pensji

#51 Gość_Aga

Gość_Aga
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2010 - 23:01

To prawda jak każdy zawód ma swoje plusy i minusy. Do plusów zaliczam co prawda mniej pozytywów ale mamy (większości) stałą umowę o pracę,socjalne,trzynastkę, trochę luźniejsza pracę w wakacje i ferie zimowe, miesięczny urlop, mimo obowiązków nikt nie stoi nam nad głową, w moim przypadku koleżeński personel i przychylny dyrektor, udaje mi się nawet wykonywać obowiązki przeważnie w swoich godzinach pracy. Oczywiście nie zawsze jest tak słodko, jak jest dobrze to fajnie ale czasem atmosfera trochę śmierdzi. Do ułatwienia pracy mam program Spiżarnia 3.0 (polecam) ale komputer najgorszy odpad w szkole ,cały czas coś się zawiesza. Do moich ogromnych, najważniejszych minusów które przychodzą mi teraz do głowy zaliczam: małą pensje, prace w piwnicy gdzie jest wiecznie wilgoć, małe magazyny i stołówka (bo mamy małą szkołę i jest strasznie ciasno, ale ja się śmieję że za to mniej sprzątania).Często muszę własnym samochodem jeździć do banku z lub po dużą ilością pieniędzy ( dla bezpieczeństwa każą jeździć własnym samochodem a ja przecież mam go dla własnej wygody. Zmuszona jestem teraz jeździć autobusem aby dalej mnie nie wykorzystywali ). Przy zakupach środków czystości dostaję małą pulę pieniędzy w porównaniu do potrzeb więc główkuję się co kupić aby towar był dość dobrej jakości i starczał na dłużej, trzeba więc objeździć kilka sklepów typu Biedronka, Lidl ( tańszy jest tam np. domestos, Cif, płyn do szyb itd.) a tam trzeba własnym transportem. Przez to pomniejszam swoje marne wynagrodzenie bo nie dostaję na benzynę ani na karty postojowe. Również w naszej placówce nie ma biletów jednorazowych a często jesteśmy wysyłani z pismami do urzędów. Można tak narzekać długo ale jak posłucham znajomych i męża co u nich się dzieję to dochodzę do wniosku że fakt wyjątkowo mało zarabiamy ale wszędzie jest tak samo ,nie ma idealnej pracy. Nawet jak byś został sam pracodawcą to i tak nie będzie dobrze. Chyba mamy taką naturę. Pewnie chce się mieć również godną emeryturę ( jak dożyjemy) i dla tego trzeba coś z tym zrobić ale kto pierwszy odważy się poprowadzić tłum intendentek ? Myślę że tu dużo piszemy i się żalimy ale tak naprawdę mało jest odważnych. Pozdrawiam

#52 Gość_Aga

Gość_Aga
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2010 - 15:51

słuchajcie Panie pisałam do redakcji portalu www.wynagrodzenia.pl w sprawie naszego zawodu. Chciałam dowiedzieć się jak wyglądają i jakie jest zróżnicowanie wynagrodzenia na terenie naszego kraju pensji intendentów. Redaktor tej strony odpisał mi: Szanowna Pani,wszystkie zawody w Polsce są w kręgu zainteresowania naszymi badaniami. To od Państwa w dużej mierze jednak zależy jakie zawody znajdą się w naszym narzędziu Moja Płaca i w artykułach podsumowujących Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2009. Jeśli zbierze się duża grupa osób z zawodu intendent aby móc statystycznie pokazać zarobki w tej grupie - takie stanowisko z pewnością pojawi się w naszych narzędziach i opracowaniach. Zachęcam zatem do wypełniania ankiety i namawiania znajomych do tego.W ramach podziękowania za przesłana uwagę przesyłam Pani 2 darmowe kody dostępu do płatnych artykułów w serwisie wynagrodzenia.pl. (tych za SMS).Więc, aby zainteresowano się nami trzeba jak najwięcej wypełnić ankiet na stronie http://www.wynagrodz....pl/obw.phpWiem ,że nic to nie zmieni i nawet czasem wkurzy, ale warto to sprawdzić, dla tego proszę wypełniajcie same ankietę i polecajcie innym intendentom. Pozdrawiam

#53 Gość_Pati

Gość_Pati
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2010 - 14:43

Witam pracuję jako intendent od roku. Zarabiam 1650 zł więc nie uważam ze jest do mało do 15 i wolne łikendy. Są dni gdy koszmarnie się nudzę. Teraz są do wszystkiego programy: zbieranie odpłatności i magazyn żywieniowy to pryszcz. Inwentaryzacja dwa razy w roku też pryszcz jak masz pełna dokumentację w kompie. Nigdy jeszcze tak dobrze mi się nie pracowało. Kończę pedagogikę i nie zamierzam nigdy pracowac jako nauczyciel, a taki miałam zamiar, zanim nie trafiłam na to stanowiski. Pozdrawiam.

#54 Gość_annna

Gość_annna
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2010 - 23:43

czy zapytanie o cenę jest konieczne w zawodzie intendenta

#55 Gość_Aga

Gość_Aga
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2010 - 19:01

Oj koleżanko to szczęściara z Ciebie jak tyle masz po roku pracy na tym stanowisku bo ja pracuję już 2.5 roku i mam 1230 zł. Tak zarabia Polska Z czyli Białystok.Moja szkoła również w porównaniu ze szkołami z miasta to wypada bardzo słabo, czasem jest różnica 200 -300zł. Dla czego to tak jest dokładnie nie wiem, mówią że poprzedni dyrektor bardzo zaniżył stawki administracji i obsługi. Pocieszyły mnie tylko dzisiejsze przecieki że dyrekcja ma przyznać dodatkowe premie maksymalnie 10% od zasadniczej ale nie wszystkim. Jedni dostaną 10%, inni 5% a co niektórym pewnie nic bo tak u nas jest.

#56 Gość_intendentka

Gość_intendentka
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2010 - 08:21

drogie koleżanki intendentki przedszkoli może któraś z Was mogła by sie podzielić analizami zagrożeń, ostatnio po kontroli sanepidu dostałam zalecenie zrobienia tych analiz z uwzględnieniem zasady 5 "S". Szukałam już w necie i nic. Jesli znalazła by sie jakaś dobra duszyczka i zechciała sie podzielic byłabym bardzo wdzięczna mój adres: sabina809@wp.pl

#57 Gość_mania

Gość_mania
  • Goście

Napisano 27 październik 2010 - 22:32

angela ty z ***** się na głowy zamieniłaś co ty możesz wiedzieć ???

#58 Gość_Ela

Gość_Ela
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2011 - 16:18

Dziewczyny może poradzicie mi jaki mam kupić program komputerowy wszystko robię do tej pory ręcznie mój adres sla.pic@wp.pl

#59 Gość_Terka

Gość_Terka
  • Goście

Napisano 20 luty 2011 - 20:58

Drogie Panie po przeczytaniu tych wszystkich komentarzy na temat pracy i płacy intendenta jednakbardzo bym chciała pracować na tym etacie. Może któraś z Pań mogłaby napisać gdzie w Warszawie mogę skończyć taki kurs na intendenta Z góry dziękuje i pozdrawiam

#60 Gość_dora

Gość_dora
  • Goście

Napisano 11 marzec 2011 - 10:22

nie zgodzę się z koleżankami ponieważ ja pracuje już 35 lat i mam tylko zasadnicza + wysługa , wszystko robię ręcznie tak że mam sekretariat, małą księgowość, naliczenia , jadłospisy i wiele innych obowiązków za tak marne pieniądze, nauczyciele maja co roku podwyżkę ale dla nas ciągle brakuje, obserwuję w szkole jak pracuje sekretarka to aż dziw bierze bo one nie pracują po 8 godz jak my a mają takie same pensje, ja nie mam czasu na picie 4 kaw. Jestem na urlopie to muszę wszystko nadrobić bo nikt za mnie nie zrobi.Wymaga się od nas coraz to więcej .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy