Skocz do zawartości

przedłużenie urlopu wychowawczego

wróć do serwisu Kadry 26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_saba

Gość_saba
  • Goście

Napisano 18 marzec 2008 - 17:50

Od roku jestem na urlopie wychowawczym i pobierałam zasiłek wychowawczy na dziecko, złożyłam w firmie podanie o przedłużenie urlopu a dowiedziałam się, że za ten rok naliczono mi urlop wypoc

#2 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 18 marzec 2008 - 18:46

Za okres przebywania na urlopie wychowawczym nie przysługuje urlop wypoczynkowy.

#3 Gość_magdastar

Gość_magdastar
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2008 - 11:25

witam czy może mi ktoś pomóc napisać urlop o przedłużenie urlopu wychowawczego

#4 Gość_magdastar

Gość_magdastar
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2008 - 11:26

witam czy może mi ktoś pomóc napisać podanie o przedłużenie urlopu wychowawczego

#5 Gość_dzidzia

Gość_dzidzia
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 23:52

zwracam się z prośbą o przedłużenie urlopu od tego do tego dnia z przyczyny takiej iż czuje ogromną potrzebę przebywania w dalszym ciągu przy dziecku nie czuje sie jeszcze na silach do powrotu do pracy

#6 Gość_majka

Gość_majka
  • Goście

Napisano 12 luty 2009 - 02:03

nie trzeba uzasadniać powodu przedłużania urlopu wychowawczego

#7 Gość_mamusia

Gość_mamusia
  • Goście

Napisano 13 luty 2009 - 17:49

piszesz wniosek, nie prośbę bo to Twoje prawo.... wniosek o przedłużenie urlopu wychowawczego....i dalej.... Wnioskuję o przedłużenie urlopu wychowawczego zgłaszanego pismem z dnia...., o ... np 12 miesięcy, czyli do..... data ....., na sprawowanie opieki nad moim synem/córką IMIĘ ur...data..... zwrot grzecznościowy - podpisnie wiem jak z oświadczeniem ojca tj że nie zamierza korzystać z urlopu wychowawczego - czy ponownie trzeba składać - ale lepiej dołączyć - to tylko parę słów- "lepiej dmuchać na zimne"..... WAŻNE - należy pismo wysłać lub osobiście dostarczyć najpóźniej miesiąc (lub 2 tyg - sprawdź - już nie pamiętam) przed zakończeniem już trwającego urlopu wych

#8 Gość_aneta

Gość_aneta
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2009 - 10:56

witam.kończy mi się właśnie urlop wychowawczy(1rok)myślę o przedłużeniu ale nie wiem czy mój pracodawca się zgodzi.czy ma prawo mi odmówić??

#9 Gość_hi

Gość_hi
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2009 - 11:04

Na dwa tygodnie przed kolejną częścią urlopu wychowawczego musisz złożyć wniosek.Pracodawca nie może odmówić. Pilnuj terminu złożenia wniosku

#10 Gość_ob

Gość_ob
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2009 - 11:25

Można prosić o podstawę prawną, skąd wiadomo, że najpóźniej na 2 tyg. przed zakończeniem?

#11 Gość_hi

Gość_hi
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2009 - 11:33

Rozporządzenie MGPIPS.Dz U z dnia 31 grudnia 2003 r NR 230 poz 2291 par 1

#12 Gość_JUSTI

Gość_JUSTI
  • Goście

Napisano 01 marzec 2010 - 21:43

CZY KTOS POMOZE MI NAPISAC PISEMKO O DODATKOWE 2 TYG.URLOPU MACIERZYNSKIEGO.DZIEKUJ

#13 Gość_Ane

Gość_Ane
  • Goście

Napisano 01 marzec 2010 - 22:29

Wniosek o udzielenie dodatkowego urlopu macierzyńskiegoNa podstawie art. 182 K.p. wnoszę o udzielenie mi dodatkowego urlopu macierzyńskiego na dziecko . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .(imię i nazwisko, data urodzenia dziecka)w wymiarze . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . , w okresie od dnia . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . (liczba tygodni)do dnia . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ., tj. bezpośrednio po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego przez. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .(imię, nazwisko i stopień pokrewieństwa w stosunku do dziecka)Jednocześnie oświadczam, że z dodatkowego urlopu macierzyńskiego nie będzie korzystał drugi rodzic dziecka,tj. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . (imię i nazwisko) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . (podpis pracownika)

#14 Gość_ona

Gość_ona
  • Goście

Napisano 20 marzec 2010 - 12:53

Jesli urodzilam dziecko w grudniu 2009 roku to moge starac sie o dodatkowe 2 tyg urlopu macierzynskiego

#15 Gość_Ane

Gość_Ane
  • Goście

Napisano 20 marzec 2010 - 13:05

oczywiście że TAK !

#16 Gość_She

Gość_She
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 12:49

Aby pojsc na urlop wychowawczy trzeba miec przepracowane ogolem 6 misiecy. Pracowalam w Polsce 3 tyg a za granica 1,5 roku. Czy ktos wie jakie dokumenty musze przedstawic aby otrzymac urlop wychowawczy?

#17 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 13:02

kadry.infor.pl/kadry/indywidualne_prawo_pracy/odpowiedzialnosc_prawa_i_obowiazki/artykuly/106856,zasady_zaliczania_stazu_pracy_w_unii_europejskiej.html

#18 Gość_Balbina

Gość_Balbina
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 13:35

nie dopilnowałam terminu złożenia wniosku o przedłużenie urlopu wychowawczego. urlop skończył się 6/01/2011 a mamy dzisiaj juz 10/01/2011. mam jeszcze do wykorzystania 2 lata urlopu wychowawczego. czy można to rozumieć w ten sposób, że składając w tej chwili wniosek będzie to kolejna część urlopu wychowawczego? czy pracodawca ma w takiej sytuacji prawo odmówić? z góry dziękuje za odpowiedź.

#19 Gość_MamaM

Gość_MamaM
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 14:47

Czy jeśli złożyłam wniosek o urlop wychowawczy do dnia 31 marca 2011, a teraz złoże wniosek o przedłużenie go np. do maksymalnie możliwego terminu przewidzianego KP, to będzie to traktowane jako druga część urlopu wychowawczego czy kontynuacja (jako pierwsza nieprzerwana część)?

#20 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2011 - 14:52

Będzie to traktowane jako II część urlopu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych