Skocz do zawartości

JAK DŁUGO MOŻNA BYĆ NA ZWOLNIENIU LEKAR...

wróć do serwisu Kadry 121 odpowiedzi w tym temacie

#101 Gość_Mariusz

Gość_Mariusz
  • Goście

Napisano 14 luty 2012 - 01:02

Witam,Czy jeżeli jestem na zwolnieniu L4, po wypadkowym złamanie dłoni w pracy, gdzie został sporządzony protokół powypadkowy i wszystko wysłane do ZUS-u.To czy zakład pracy może mnie zwolnić z pracy w trakcie trwania zwolnienia?I czy mam jakąś "ochronę", czy po zakończeniu leczenia pracodawca może mnie zwolnić kiedy wrócę do pracy.Proszę o odpowiedź.Pozdrawiam

#102 Gość_Dorota

Gość_Dorota
  • Goście

Napisano 14 luty 2012 - 09:25

Pracodawca nie może zwolnić pracownika gdy przebywa na zwolnieniu lekarskim

#103 Gość_olka

Gość_olka
  • Goście

Napisano 18 luty 2012 - 20:07

byłam w szpitalu,dostałam więc L4 po szpitalne,kończy mi się w sobotę,ale nie jestem na siłach by iść jeszcze do pracy bo pracuję fizycznie,a stwierdzono u mnie astme oskrzelowa,kiedy mam iść do rodzinnego by była ciągłość zwolnienia lekarskiewo,w piątek czy w poniedziałek.???

#104 Gość_olka

Gość_olka
  • Goście

Napisano 19 luty 2012 - 15:38

doriss,,,Dorota,,,błagam o podpowiedż,,

#105 Gość_joa

Gość_joa
  • Goście

Napisano 19 luty 2012 - 18:25

możesz isc spokojnie w poniedzialek z dokumentacja lekarska jaka posiadasz. Lekarz ma prawo wystawic chorobowe do 3 dni wstecz.

#106 Gość_olka

Gość_olka
  • Goście

Napisano 19 luty 2012 - 20:33

dzięki joa..

#107 Gość_Iza

Gość_Iza
  • Goście

Napisano 19 luty 2012 - 21:12

Pracodawca ma prawo zwlonić pracownika jesli jest to długotrwałe zwolnienie np.powyżej 3 miesięcy

#108 Gość_Karola

Gość_Karola
  • Goście

Napisano 19 luty 2012 - 21:14

Pracodawca nie może zwolnić pracownika gdy przebywa na zwolnieniu lekarskimPracodawca może zwolnić pracownika na L4 wtedy kiedy choruje powyżej 3 miesięcy

#109 Gość_IZA

Gość_IZA
  • Goście

Napisano 20 luty 2012 - 15:03

Pracodawca może zwolnić pracownika na L4 wtedy kiedy choruje powyżej 3 miesięcy

#110 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 20 luty 2012 - 15:41

ciekawe, skąd takie wieści? coś nowego w prawie pracy? jesli nie wiesz, to nic nie pomoże zmiana nicka, powtarzanie bzdur nie uczyni ich prawdą

#111 Gość_olka

Gość_olka
  • Goście

Napisano 26 luty 2012 - 18:44

co??? a dlaczego pracodawca może zwolnić po 3 miesiącach,,to jak np; w tym czasie będę w szpitalu to maja takie prawo,,Nie chce mi sie wierzyć..

#112 Gość_jeremi

Gość_jeremi
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2013 - 09:56

Osoba pracująca na umowę zlecenie na pełne składki z chorobowym poszła na zwolnienie lekarskie. Czy zakład pracy przekazuje to zwolnienie do ZUS? Czy sam pracodawca dokonuje wypłaty zasiłku?

#113 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6425 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 czerwiec 2013 - 22:42

Jeżeli pracodawca zatrudnia co najmniej 20 osób jest upoważniony do wypłacania zasiłku chorobowego zarówno pracownikom zatrudnionym na umowy o pracę jak również zleceniobiorcom.jeżeli zakład pracy zatrudnia mniej niż 20 osób ,wszystkie zwolnienia lekarskie z odpowiednimi dokumentami przekazuje do wypłaty zasiłku chorobowego do ZUS.Zasiłek chorobowy z racji umowy zlecenia przysługuje po 90 dniach objęcia ubezpieczeniem chorobowym ,chyba ,że istnieje wcześniejsze ubezpieczenie .

#114 Gość_Wizyty u lekarza

Gość_Wizyty u lekarza
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2013 - 17:51

Witam Dołączona grafika

Moja kobieta ma problemy ze zdrowiem, poszła do lekarza rodzinnego z kolanem ktore ja boli i lekko puchnie ale wyszly jeszcze problemy z sercem... serce jej pracuje za szybko i co jakas chwilke przestaje jej bic na chwilke by uspokoic rytm pracy.

Dostała skierowanie do poradni ortopedycznej i kardiologicznej, otrzymala rownież zwolnienie lekarskie do 14.08.

Wizyte u ortopedy ma dopiero we wrześniu, a wizyte u kardiologa miała dzisiaj ale nastepna z wynikami UKG i innymi ktore zalecił bedzie miała po 20.10.

Pytania moje sa takie Dołączona grafika

Na co ona ma brac zwolnienie lekarskie ?

Od kogo ona ma brac te zwolnienia ?

Czy lekarz rodzinny moze jej dawac zwolnienie lekarskie do 20.10 mimo ze nie jest specjalista i tak naprawde nie wie co jej sie dzieje ? (specjalista ktory wyslal ja na badania tez nie wie co jej jest do konca)

Czy lekarz rodzinny moze dawac zwolnienie lekarskie tez do 182 dni w roku ?

PS. O zwolnienie lekarskie kardiologa sie nie pytala bo jeszcze ma do 15.08 i nie wiedziala ze na UKG i inne badania tak dlugo sie czeka.

#115 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6425 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 06 sierpień 2013 - 18:05

Pytania raczej do służby zdrowia,nie do kadrowców Dołączona grafika .Z praktyki w tym zawodzie wiem jednak,że w takiej sytuacji pracownicy zwracają się do lekarza pierwszego kontaktu,który przecież kieruje pacjentów do poszczególnych specjalistów w celu ustalenia lub wykluczenia swoich spostrzeżeń.Z racji rozliczania zwolnień lekarskich nie ma żadnych przeciwwskazań,aby zwolnienia lekarskie wystawiał lekarz pierwszego kontaktu.Lekarz tylko wie,na którą chorobę wystawić zwolnienie.

#116 Gość_Wizyty u lekarza

Gość_Wizyty u lekarza
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2013 - 19:12

No tak... w sumie to odłużmy ortopede na bok i porozmawiajmy tylko o kardiologu.

Kardiolog u ktorego dzisiaj byla moja kobieta powiedzial ze nie jest w stanie okreslic i wypisac jej recepty na jakies leki dopóki nie zrobi potrzebnych badan by to stwierdzic, oczywiscie lekarz pierwszego kontaktu tez nie wie co jej jest (tylko tyle co ze sluchawki i EKG). Najbliższy termin na UKG w pazdzierniku. To na jakiej podstawie wypisze zwolnienie lekarz pierwszego kontaktu.

Mysle ze ryzykowac puszczeniem jej do pracy tez nie bedzie.

No i jak na to bedzie patrzał ZUS.

Oczywiscie bede rozmawial z lekarzem rodzinnym na ten temat ale chcial by pierw znac wasza opinie i jak wy to widzicie.

#117 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 07 sierpień 2013 - 11:03

lekarz sam musi zdecydować, czy pani nadaje się do pracy, czy lepiej dać zwolnienie i na jaką jednostkę chorobową. Oddalony w czasie termin badania nie jest powodem do wystawienia zwolnienia. ZUS w okresie wypłacania przez niego zasiłku w każdej chwili może wezwać na kontrolę (co może być o tyle dobre, że wcześniej wykona badania przez swojego lekarza-orzecznika)

Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#118 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2013 - 18:26

przebywalam na zwolnieniu 182 dni wrocilam do pracy pracodawca mnie nie zwolnil czy moge np. po miesiacu lub dwoch isc od nowa na zwolnienie

#119 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6425 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 sierpień 2013 - 18:33

Jeżeli jest  się chorym lekarz daje zwolnienie od pracy na czas choroby.Po zakończonym okresie zasiłkowym wynoszącym 182 trzeba przepracować co najmniej 60 dni,żeby uzyskać od nowa okres zasiłkowy 182 dni.

#120 Gość_Marta

Gość_Marta
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2013 - 10:44

Witam,

mam pytanie i bardzo proszę o rzeczową odpowiedź.W roku 2012 w okresie od 28.03.2012r. do około 30.09.2012r. przebywałam na L4 z powodu problemów z kręgosłupem (L4) w chwili obecnej zaszłam w ciążę i odnowiły mi się straszne problemy z kręgosłupem, niestety nie jestem zdolna do pracy. Chciałamyb od około 10.09.2013r. pójść ponownie na L4 z tytułu ciązy i pociągnąć ją aż do porodu gdyż z moim zdrowiem wiem że będę bardzo ciężko przechodziła okres ciąży. Pytanie brzmi czy mogę iść w tym okresie na L4 na ciążę czy nie? Słyszałam gdzieś że aby wziąć nowe L4 to musi upłynąć 12 miesięcy od ostatniego wykorzystanego w całości (182dni) L4.

Będę wdzięczna za infomrację bo być może ciąża rządzi się innymi prawamiPiszcie na marta_arek@wp.plZ góry dziękuję

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych